Suzi İRFANOĞLU


Yaşasın 30 Ağustos zaferimiz.

Bunlar hırsız, çok çaldılar çok...


Bunlara güven olmaz  daha da çalarlar...
      Ne yapıp yapın, bunları iktidardan indirin.Bu gidiş iyiye gitmiyor, hep çalıyorlar. Daha neler neler çalacak lar. Sırası geldiğinde sayarız.
       Açız aç, yeme yok, avanta yok, şükürki, İş Bankası var. Bereket dostların sayesinde birkaç büyük şehir belediyesi kazandıkta! dostlala paylaşıyoruz...Biz malı götüreceğiz. hep istemezük şeklinde çığlıklar devam edecek. Avazımız çıkdıkca hırsızlar, dikta töreler, tek adam, saraydaki adam ifadeleri daha sık ve yüksek sesle  koro halinde haykıracağız. Hala anlamadınız mı mesele ağaç değil.
        Neyi çaldık, sırası geldi sayalım. Mermi yapmakta zorlanan Türkiye, neler yapıyor işte bu yapamadıklarımızı,  yapmaya başladık. Emperyalist, silah tüccarı zalim Vahşi kapitalistlerin, cebinden bu yaptıklarımızın maliyetini, karını hep çaldık.
İha, Siha, tiha.( Havada 24 saat kalacak 250 km uzakta hedefini tam isabet vurup gelecek.Yazılm olarak mükemmel özelliği olan uçağımız TSK envarterine geçti)seri imalat, ihracat,ve kasamıza döviz ler girecek kazanan Türkiye, bu hırsız zalimlerden, yenilen haklarımı geri aldık vermiyoruz, Bunun adı çalma ise, Çaldık işte!, ne diyelim. Sıra uçak gemimiz de deniz aşırı ülkelere nerede zulüm var müdahele gerekli oraya barış götürmeye. İşte Zafer ve Barış,  genlerimizde var. Nerede zulüm, oraya müdahele, inş gelecek o günler ben inanıyorum.
       TSK yerlilik oranı yüzde 80 ler seviyesine çıkardı, tüm üretim maliyeti kasamızda kaldı ne diyelim. Bu çalmaksa,  çaldık işte . Enerji, doğalgaz, üreten Türkiye hakkı olanı alıyor onlar çaldı diyor. Bizim yerli işbirlikçileri de koro halinde mızıkacıları oynuyor.
       Teknoloji üreten bir Türkiye, Kendi yapan, kendine yeten ve hatta ihracat yapan bir Türkiye, kazanan, kazandıkça çıltırtan bir Türkiye. İşte Zaferlerin, 30 ağustosların anlam ve manası burada gizli. Emperyalist zalimler karşısında hoşaf, ekmek iman ve direniş cephede kazanılan zaferlerin. Korunması taçlanması  üreten güçlü Türkiye'ye ile mümkün.
         Kanal İstanbul, İha, Siha, tiha, tank, top, füze, barajlar, doğalgaz, madenlerimizin mamül halde ihracatı, yerli oto, modern yollar, demir ağlar, hızlı trenler, sondaj,  sismik gemileri, deniz altılar, savaş gemileri, işte bunların karı kasamıza girdi ve emperyalist zalimler ve yerli işbirlikciler vayvela yı kopardılar hırsızlarrr. Evet evet biz bunları yaptık, kazançları dan ettik. Nedemelerini bekliyordunuz? 
       İşte zaferler bunlarla taçlandı. 30 Ağustos'lar bir daha anlam ve mana kazandı.Yaşasın emperyalist zorbalara karşı verdiğimiz bağımsızlık savaşımız.Yaşasın cephede, masada ve ekonomideki zaferimiz. Selam ile