Ziya Göklap; 45 birincilik elde etti

Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, uluslararası, ulusal ve il düzeyinde derece elde eden Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti.

 

Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında çalışmalarını yürüten ve uluslararası, ulusal ve il düzeyinde derece elde eden Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti.  Aslan'a Şube Müdürleri Hülya Bozbıyık ve Bekir Dal da eşlik etti.

Okul Müdürü Aydın Yılmaz ve beden eğitimi öğretmenlerinden okulda yürütülen sportif faaliyetler hakkında bilgi alan Aslan, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı içerisinde 15 ayrı branş ve düzeyde 45 birincilik, 40 ikincilik, 15 üçüncülük ve farklı dereceler elde eden şampiyon sporcularla sohbet etti.

Aslan, Wushuda farklı kategorilerde Balkan Şampiyonluğu ve Türkiye Şampiyonluğu gibi önemli dereceler elde eden Reyhan Dila Aldıkaçtı ve ampute sporcu olmasına rağmen normal kategoride yarıştığı okullar arası kayak şampiyonalarında il birinciliği ve Türkiye yedinciliği dereceleri elde eden Zeynep Ecrin Yasak ile de yakından ilgilendi. Tüm öğrencileri elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik eden Aslan, bu başarılarda pay sahibi olan öğretmenlere de tebrik ve teşekkürlerini iletti. Daha sonra öğrencilerin sportif faaliyetlerini izleyen Aslan, bir süre çalışmalarına da eşlik etti.Anahtar Kelimeler: Göklap; birincilik