Ziraat Bankası, talep toplamaya başladı

Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticisi Dr. Murat Serdar Bulut, ilimizde altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı ile ilgili olarak talep toplama işlemlerine başladıklarını söyledi.

Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticisi Dr. Murat Serdar Bulut, hazine finansman araçlarının çeşitlendirilmesi, yatırımcı tabanının genişletilmesi ve yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla 2 yıl vadeli altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplama işlemleri ve ihracı işlemlerine dün itibariyle başladıklarını söyledi.

Kentte bulunan bir restoranda basın toplantısı gerçekleştirerek altına dayalı kira sertifikası ve altın tahvili ihraç işlemi hakkında bilgiler veren Bulut, 3´üncü kez ihraca çıktıklarını söyledi. Daha önceki ihraç işlemlerinin geçen yıl Eylül ayında ve bu yılın Nisan ayında gerçekleştirildiğini söyleyen Bulut, ?Geçen hafta Türkiye çapında başlatılan ve 26 Ekim´de de bitecek olan 3´üncü ihraçla birlikte devam edecek. Bu ihraç kapsamında altın rafinerisinin görevlendirdiği personeller bölgemizde altın ihracı kapsamında gerçek kişi müşterilerimizin hurda altın diye tabir ettiğimiz 24 ayar bilezik, çeyrek altın, yarım altın, tam altın, külçe altın gibi altınlarını özellikle de üzerinde değerli taş olmayan altınlarını kabul edecekler? dedi.

HESAP İŞLETİM ÜCRETİ YOK

Bulut, konuşmasını şöyle devam ettirdi: ?Çeyrek altınlar 916,6/1000 saflıkta, 22 ayar altınlar 950/1000 saflıkta olup bu altınları 1000/1000 saflığa tamamlayarak kişilerin şubelerde açılacak altın mevduatı hesaplarına yatıracağız. Oradan da bu ihraç kapsamında faize duyarlı vatandaşlar için kira sertifikası, faize duyarlı olmayan faiz kazancı elde etmek isteyen vatandaşlar için ise altın tahvili şeklinde ihraç yapılacak. 6 ayda bir kira ödemeli ya da getiri faiz ödemeli olmak üzere 2 yıl vade ile alıyoruz bu altınları. Vatandaşın 6 ayda bir 1,20 olmak üzere 2 yılın sonunda yüzde 4,80 getirisi olacak. Bu altınların değerlendirilmesi kapsamında müşterilerimizden hiçbir şekilde gelir vergisi, stopaj, hesap işletim ücreti, merkez kayıt kuruluşunda saklama ücreti gibi kesintisi yok. Sıfır masraf, sıfır maliyetle değerlendirilecek.?

TALEP TOPLAMA TARİHLERİ

17-19 Eylül: Ziraat Bankası/Sivas Şubesi

20-21 Eylül: Ziraat Bankası/Kümbet Şubesi

1-2 Ekim: Ziraat Bankası/Şarkışla Şubesi

3 Ekim: Ziraat Bankası/Sanayi Çarşısı Şubesi

4-5 Ekim: Ziraat Bankası/Kongre Şubesi

18-19 Ekim: Ziraat Bankası/4 Eylül Şubesi

//SULTAN ŞEHİR//

 13 bin yıldır genetiği bozulmadı

Cuma’yı terk etmemek için hastane gitmek istemedi

Üç medrese arasında görkemli Cuma

Eczacıların mesai saatleri değişti

Türkiye’nin en ilginç göktaşı hikayesi

200 sürekli işçi alınacak

ESTAŞ-üniversite iş birliği meyvelerini verdi

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta