YİĞİDOLAR, YILDIRIM´I İSTİYOR

23 Haziran´da gerçekleştirilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan 15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı hemşehrimiz Erol Bulut, İstanbul´da yaşayan Sivaslıların devletin bekası için Büyükşehir Be

15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı hemşehrimiz Erol Bulut, 23 Haziran´da gerçekleştirilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul´da yaşayan ve zaman zaman da Sivas´a gelerek çeşitli temaslarda bulunan iş adamı Bulut, mega şehirde oy kullanacak Yiğidolar´ın devletin bekası için Binali Yıldırım´ın başkanlık koltuğuna oturmasını istediğini ve kendisinin de bu amaç için çalıştığını söyledi.

?YILDIRIM, 200 BİN OY FARKLA KAZANACAK?

23 Haziran´da gerçekleştirilecek kritik seçimleri gazetemize değerlendiren Bulut, ?Milletimiz; patates, soğanla kurulmak istenen tuzağın farkına vardı. FETÖ´nün 15 Temmuz darbe girişiminden istediklerini alamayanlar, ekonomik ve siyasi baskılarla sonuç elde etmeye çalışıyor. Ben inanıyorum ki, Binali Yıldırım en az 200 bin oy farkla kazanacaktır. En olgun çağını yaşıyor. İstanbul´a katacağı çok şey var. Yerelde iktidar desteği de önemlidir. Aksi halde topal ördek olursunuz. 23 Haziran´da Binali Bey ile birlikte İstanbul da kazanacak. 31 Mart´ta organize bir çalışmaya düştük, biraz da rehavete kapıldık. Başımıza bu musibet geldi? dedi.

?PKK´NIN PARTİSİNE KARŞI ÇIKAN CHP´Lİ YOK?

Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) son dönemdeki tutumunu eleştiren Bulut, ?Yenikapı ruhuyla millete yakınlaşan CHP, daha sonra birden bire terör örgütleriyle iş tutar hale geldi. Bu bizi çok yaraladı. Zaman zaman şehit cenazelerinde bu tepkileri verdik. Çünkü canımız, ciğerimiz yanıyor. PKK´nın partisi ?Kürdistan´da kazanacağız, Batı´da kaybettireceğiz´ diyor. Buna karşı çıkan tek bir CHP´li yok. Bizim kendisine karşı çıkmamızın da nedeni o? diye konuştu.

?CHP 15 TEMMUZ´DA DİK DURMADI?

FETÖ´nün 15 Temmuz akşamı giriştiği darbe teşebbüsüne karşı mücadele ederken İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde hainler tarafından ağır yaralanan Gazi Erol Bulut, CHP´nin 15 Temmuz´da   darbe girişimine çok net bir tepki vermediğini dile getirerek ?15 Temmuz´da neler olduğunu gördük. Ana Muhalefet Partisi Lideri, FETÖ´nün alçak darbe teşebbüsüne net şekilde karşı çıksaydı, ?millete darbe yaptırmayız´ diyebilseydi durum farklı olurdu. Çizgilerimiz ayrıştı. CHP 15 Temmuz´da dik durmadı? değerlendirmesinde bulundu.

?AK PARTİ MÜCADELE VERİYOR?

AK Parti´ye yönelik uluslararası siyasi baskı olduğunun altını çizen Bulut, ?AK Parti 100 yıldır boynumuza vurulan boyunduruktan kurtulmak için mücadele veriyor. Bunun bedelini de ödeyeceğini biliyordu. Ekonomik ve siyasi baskıların temelinde de bu var? diye konuştu.

?15 TEMMUZ RUHUNU ÖZÜMSEMELİYİZ?

Türkiye´nin beka meselesinin halen canlı olduğunu kaydeden Bulut, ?Ülkemiz bir nevi savaş sürecinden geçiyor. Biz Malazgirt´ten bu yana bedel ödüyoruz. Bedelimizin karşılığında şehitlik var, gazilik var. Bu bilincimizi ayakta tutmalıyız. 15 Temmuz ruhunu özümsemeliyiz? açıklamasında bulundu.

?MİLLETİMİZ FETÖ VE PKK´YA KARŞI DİMDİK AYAKTA?

AK Parti iktidarının savunma sanayinin güçlenmesi için önemli çalışmalara imza attığını vurgulayan Bulut, ?Evet ekonomik sıkıntılar var ama sebebine baktığımızda S-400´lerle milli savunma sanayimizin güçlenmesi için çaba sarf eden ve milletin geleceğini düşünen bir iktidar var. Bu iktidarın gelecek hedefleri necip milletimizin basiretinden ve nazarından kaçmayacaktır. Bu millet hizmet edeni de eziyet edeni de bilir. Aziz milletimiz kendisiyle yürüyenle, terörle kol kola girenleri ayırt edecek basirete her zaman sahip olmuştur. Milletimiz FETÖ´ye ve PKK´ya karşı dimdik ayaktadır. Bu noktada Sultan Şehir Gazetesi olarak 15 Temmuz ruhunun canlı olması için sesimize ses oluyor, yanımızda duruyorsunuz. Yönetim kurulunuzun şahsında bütün ekibinize teşekkür ediyorum? ifadelerini kullandı.

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: YİĞİDOLAR YILDIRIM İSTİYOR