Yerleşke eşsiz manzarasıyla büyülüyor

Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesi Rektör Alim Yıldız’ın direktifleri doğrultusunda yapılan peyzaj çalışmaları neticesinde baharın da gelmesiyle eşsiz bir manzaraya kavuştu.

Ülkemizdeki en büyük yerleşkelerden birine sahip olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesi baharın gelişi birlikte Abdurrahim Karakoç’un şiirinde bahsettiği gibi farklı renklere büründü.

Fakülteler, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının bulunduğu eğitim alanları, çevre düzenlemesi yapılan Üniversite Göleti ve çevresindeki ağaç ile dikilen lale soğanlarının çiçeklerini açması, arıların her bir çiçekten başka bir çiçeğe konması, kuşların heyecanla kanat çırpmaları ile yerleşke eşsiz bir manzara sunuyor.

Çeşitli alanlarda Park ve Bahçe Birimi personeli tarafından yapılan budama, peyzaj ve sulama çalışmaları ile yeşil bir yerleşkeye dönüşen eğitim ve sosyal alanlar her geçen gün baharın etkisini daha güzel hissediyor.

Son dönemde ağaçlandırma çalışmalarının yoğunlaştığı yerleşkede dikilen fidanlar sayesinde bugün bitki çeşitliliği ile yerleşkeye kuş cıvıltıları hakim.

ÖĞRENCİLERE EVDE KAL ÇAĞRISI

Üniversite’den yapılan açıklamada, bahar günlerinde yerleşkenin daha yeşil olması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtilerek “Sevgili öğrencilerimiz,  Umutların yeşerdiği bu günlerde sizlerden derslerinize çalışmanızı, olabildiğince ‘Evde kal’ kampanyasına destek vererek zaruri olmadıkça dışarı çıkmamanızı ve sosyal mesafe kurallarına uyarak daha nice güzel baharları birlikte yaşamamızı diliyoruz” denildi. /Sultan Şehir/

 

 

 

 


Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com