YENİDEN REFAH’TAN MUHTEŞEM KONGRE

Yeniden Refah Partisi’nin 1'inci Olağan Büyük Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Kayıtlara göre 50 bin kişinin katıldığı kongrede Fatih Erbakan, kurucusu olduğu Yeniden Refah Partisi’nin genel başkanlığına seçildi.

Milli Görüş lideri ve merhum başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın liderliğinde, 23 Kasım 2018’de kurulan Yeniden Refah Partisi’nde 1’inci Olağan Büyük Kongre gerçekleştirildi. 

50 BİN KİŞİ KATILDI

Türkiye’den ve dünyanın dört bir tarafından on binler Ankara’ya akın etti. Spor salonunu hınca hınç dolduran Milli Görüş sevdalıları geceden itibaren kongrenin gerçekleşeceği sabaha kadar Ankara Spor Salonu’nda heyecanla ve coşkuyla toplanmaya başladı. Emniyet Müdürlüğü verilerine göre yaklaşık 50 bin kişinin toplandığı kayıtlara geçti. 

SİVASLILAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Aynı coşku ve heyecanı paylaşan Sivaslılar da de gece saatlerinde Sivas Kent Meydanı’nda toplanarak Büyük Kongre’ye katılmak üzere toplamda 15 otobüsle Sivas’tan Ankara’ya yola çıktı. Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanlığınca düzenlenen organizasyona Sivas’tan ve ilçelerinden yoğun katılım oldu.

Fatih Erbakan, Ankara Arena Spor Salonu'nda "Burada gelecek var" sloganıyla düzenlenen Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Büyük Kongresi'nde yaptığı konuşmada, mazlumlara, gariplere, ezilenlere umut; Türkiye, İslam alemi ve adil bir düzen isteyen tüm insanlar için alternatif olmak istediklerini söyledi.

Fatih Erbakan’ın konuşmasındaki “Konuşmamız Hazreti Ömer, icraatımız Turist Ömer olmayacak” sözleri salondan büyük alkış aldı.

“TARIM VE HAYVANCILIĞI DESTEKLEYECEĞİZ”

Türkiye'deki ekonomik sorunları bitirecek projelere sahip olduklarını ifade eden Erbakan, "Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne 'dur' demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir. Biz petrol, çimento, borç, faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız. Türkiye, komşu ülkelerden uzak yerlerden tarım ve hayvancılık ihtiyaçlarını karşılıyor. Biz bütün bölge ülkelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyele sahibiz. Tarım ve hayvancılığı en güçlü şekilde destekleyeceğiz."

HAKLI OLAN GÜÇLÜ OLACAK

Sözleri sık sık “Mücahit Erbakan” ve “Başkan Erbakan” sloganlarıyla kesilen Dr. Fatih Erbakan, Türkiye'de huzur ve barışın adaletle sağlanacağını vurgulayarak, iktidara gelmeleri halinde haklının güçlü olduğu bir yargı düzeni oluşturacaklarını belirtti.

"Bütün insanlarımıza din, dil, ırk ayrımını gözetmeksizin hizmet edeceğiz. Biz vatandaşımızı Türk-Kürt, Alevi-Sünni, dindar-laik olarak ayırmayacağız." diyen Erbakan, ayrıca eğitim sisteminde de düzenlemeler yapmayı planladıklarını kaydetti.

ALLAH, DAVAMIZI MUZAFFER EYLESİN

Kongrede sahneye çıkan sanatçı Davut Güloğlu, Yeniden Refah Partisi için besteleyip hazırladığı şarkıyı seslendirdi. Salondaki partililerin de coşkuyla eşlik ettiği şarkısını 10 gün gibi kısa bir sürede hazırladığını söyleyen Güloğlu, genç yaştan itibaren kendisinin de Milli Görüş sevdalısı olduğunu belirtti. Sevilen sanatçı Güloğlu, “Çocukluğumda ve gençliğimde ben de bu gençler gibi direklere tırmanarak Refah Partimizin bayraklarını asardım, Allah davamızı muzaffer eylesin” dedi. 

Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Nuri Okutan,  Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ile yabancı misyon temsilcileri katıldı.

ERBAKAN, GENEL BAŞKAN

Fatih Erbakan, kurucusu olduğu Yeniden Refah Partisi’nin genel başkanlığına seçildi. Kongrede yapılan genel başkanlık seçiminde, kayıtlı delegelerden 978'i oy kullandı. Fatih Erbakan, partisinin ilk olağan genel kurulunda geçerli oyların tamamını alarak genel başkan oldu.

Genel kurul neticesinde Özel OSB Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü hemşehrimiz Cemil Laçiner, Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyeliğine seçildi. /Sultan Şehir/

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: YENİDEN REFAH’ MUHTEŞEM KONGRE


Genç hakim 13. katlı binanın terasından düşerek öldü

Sivas’ta suya zam yok, indirim var

Mühendis Adaylarına "Sivas'ın Yolları" Anlatıldı

Öğrenciler, İl Genel Meclisini Yakından Tanıdı

Gençlik ve Güvenli Gelecek

Doğum gününü sokak hayvanları ile kutladı

Sivas’ta “Evliliğe ilk adım” semineri başladı

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta

Tarım ve Hayvancılık Sektörlerinin Kıtalararası Buluşması Başlıyor

Eken, Orta Anadolu Ekonomi Forumunda Sivas'ı anlattı

Faiz indirimi Sivas’ta emlak sektörünü hareketlendirdi