Yargı Akademi KPSS Kurs Merkezi dualarla açıldı

Sivas’ta eğitim faaliyetine başlayan Yargı Akademi KPSS Kurs Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

/Naci YILDIZ/

Sivas’ta eğitim faaliyetine başlayan Yargı Akademi KPSS Kurs Merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Mehmet Paşa Mahallesi Eski Ordu Evi arkasında faaliyetlerine başlayan eğitim yuvasının açılışına Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (STSO) Mustafa Eken, DEVA Partisi İl Başkanı Serdar İnce, STSO Meclis Üyesi Bekir Genç’in yanı sıra eğitim camiasından  çok sayıda isim katıldı.

YAKLAŞIK 5 BİN KİŞİNİN DEVLET MEMURU OLMASINA VESİLE OLDU

Kurdele kesiminden önce konuşan Yargı Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Kiraz, “Değerli misafirler; bu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan sivil toplum kuruluşlarımız, değerli eğitim kurumunun temsilcileri, kıymetli dostlar hepinize çalışanlarımız adına hoş geldiniz diyorum, şeref verdiniz. Sivas’ta yaklaşık 12 yıldır faaliyet gösteren eğitim kurumumuz yaklaşık 5 bin kişinin devlet memuru olmasına vesile olmuştur. Bugün Sivas’ta hangi kuruma giderseniz gidin ebe, hemşire, öğretmen, vergi müfettişi, SGK müfettişi gibi Sivas’ın içinde ve dışında binlerce öğrencimizin devlet memuru olarak bizlerle karşılaşması bizleri son derece mutlu etmektedir. İnşallah bundan sonraki süreçte de değerli gençlerimizi, Sivaslı gençlerimizi daha iyi yerlerde görmek ve bu yükselen değeri daha iyi yere taşımak adına elimizden gelenin en güzelini yapacağımıza söz veriyorum” dedi.

SİVAS’A ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DEĞER KATMAYA ÇALIŞACAĞIZ

“İnşallah bu memlekette hem istihdamı artırmak hem de çalışan sayımızı artırmak adına olağanca gücümüzle bundan sonra da çalışacağız. Sivas’a elimizden geldiğince değer katmaya çalışacağız” diyen  Yargı Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Kiraz, “Bu süreçte bizlere her türlü desteği sağlayan başta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Mustafa Eken’e, değerli siyasi parti il başkanlarımıza şükranlarımızı arz ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN EKEN’DEN “YARGI AKADEMİ”YE TAM DESTEK

Kiraz’ın ardından konuşan STSO Başkanı Mustafa Eken ise “Hüsnü Bey’in açmış olduğu işletmeye katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Valimiz başkanlığında Belediye Başkanımız ve Sivas’ın 45 iş adamıyla birlikte Kazakistan’dan gece geldik. Artık Sivas’ı öyle bir tanıtmamız lazım ki bırakın Türkiye’yi dünyaya açılmamız lazım. Kazakistan’da bir ofis açtık. Burada üretim yapan 26 firmamızın orada mal satışlarını, tanıtımlarını yapmak için fırsat yarattık. İnşallah arkasından Kenya’ya, Cezayir’e ve başka ülkelere de açılacağız. Ticaret Odamızın öncülüğünde olan Özel İdare ve Belediyemizle birlikte yapılan işletmeler veya ofisler diyelim buna. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim.  Dediğim gibi gece geldik; Hüsnü Bey bizim için çok kıymetli. Şu dönemde salgın nedeniyle eğitimle ilgili 2 yıldır yaşadığımız süreç çok tehlikeli. Çünkü çok kayıplar verdik. En önemli olan şey eğitim diyoruz. Eğitime yatırım yapalım diyoruz ama eğitimi istediğimiz kadar desteklemiyoruz. Bununla ilgili çağrılarımız yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Pandemide en çok mağduriyetin hizmet sektörü ve eğitim kurumlarında yaşandığını belirttik. Burada binlerce insan ekmek yiyor. Eğitimin olmadığı yerde hiçbir başarı olmaz. Bu işletmelere hem devlet desteğinin hem halkımızın desteğinin olması şart. İnşallah bu vesileyle devletimiz en kısa zamanda bu dönem eğitim sektörüyle uğraşan tüm işletmelere destek verecektir diye inanıyorum. Burada da 20 kişi çalışacak. Demek ki ne kadar çok iş yeri açarsak o kadar çok istihdam sağlayacağız. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. STSO olarak da 8 bin 250 tane firmaya başkanlık ediyoruz ve her zaman yanlarındayız. Bu işletmenin de sonuna kadar yanındayız. Ben de aynı zamanda bir eğitimciyim. Eğitim sektöründen seçilmiş bir meclis üyesiyim. Eğitim konusu beni çok ilgilendiriyor. Kendilerini çok iyi anlıyorum. Kendileriyle her zaman her yerde beraberiz zaten. Bugünden sonra da üzerimize ne düşüyorsa tekrar yanlarında olduğumuzu belirtiyorum. İşletmemizin başta kendilerine, ilimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyor; saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

DUALARLA AÇILDI

Eken’in konuşmasının ardından kesilen kurdeleyle birlikte edilen dua ile Yargı Akademi KPSS Kurs Merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Yargı Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Kiraz; katılımcılarla birlikte kurs merkezini gezerek bilgiler verdi.

 


Anahtar Kelimeler: Yargı Akademi Merkezi dualarla açıldı