Vali Ayhan, Seyahat İzin Kurulu'nu Ziyaret Etti

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Şehirler Arası Otogarı'nın içinde oluşturulan Seyahat İzin Kurulu'nu ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan Koronavirüs (Covid-19) vakaları nedeniyle; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatları ve İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzeni korumak için şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan otobüs seferleri, Seyahat İzin Kurulu'nun iznine bağlı olarak gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda;  Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında İl İdare Kurulu ve İl Pandemi Kurulu toplantısının ardından alınan kararlar doğrultusunda Sivas Valiliği Seyahat İzin Kurulu oluşturuldu.

Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali başta olmak üzere ilçe otobüs terminallerinde de çalışmalarına başlayan Seyahat İzin Kurulları, vatandaşlarımızın genelgede belirtilen zaruri şartları taşımaları halinde şehirler arası yolculuk yapmaları için Seyahat İzin Belgesi düzenliyor.

Ayrıca her koşulda vatandaşlarımıza kolaylık sağlayan devletimiz, Seyahat İzin Belgesini e-Devlet kapısından da alınmasına olanak sağlıyor.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Şehirler Arası Otogarı'nın içinde oluşturulan Seyahat İzin Kurulu'nu ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi.

-Sivas'ta 17 Seyahat İzin Kurulu Oluşturuldu

Şehirler arası hareketliliği azaltmak için çalışma yapıldığını kaydeden Vali Ayhan, Sivas'ta ilçeler dâhil 17 Seyahat İzin Kurulu oluşturulduğunu belirterek 82 personelin görev yaptığını söyledi.

Seyahat İzin Kurulu'nun amacından bahseden Vali Ayhan, "Mecburi sebeplerden dolayı şehir dışına çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızı belgelendirmek ve izinlerini vermek için kurulu oluşturduk. Şuana kadar 83 vatandaşımıza izin verildi. Bunların gerekçeleri; cenaze, sağlık sorunları sebebiyle sevk ve ilimizde kalacak yeri olmaması." dedi.

- Şehirlerin Girişleri Kontrol Altında

Alınan kararın ardından vatandaşların otobüs seyahati yerine özel araçlara yöneldiğini belirten Vali Ayhan, "Şehirlerin ve ilçelerin girişleri kontrol altında. Her gelen vatandaşımız sağlık taraması yapılarak geldiği şehirde 14 gün boyunca evinden çıkmaması noktasında ikazlarda bulunuluyor. Bunun bir sonraki aşaması dışarı çıktığı takdirde idari para cezasıyla cezalandırmaktır. Maksat bireysel ve toplumsal sağlığı muhafaza etmektir." ifadelerini kullandı.

Sosyal hareketliliğin gittikçe azaldığını belirten Vali Ayhan, "İlimizde toplu taşıma yüzde 95 oranında azalmış vaziyette. Bu sevindirici ama hala olayın ciddiyetini anlayamayanlar var. Güzel bir çalışmalar yapılıyor. Cenap-ı Allah bizleri koruyacak ve muhafaza edecek. Bizler de daha çok dikkat edeceğiz." dedi.

- "Bulunduğunuz Yerde Kalın"

Kelkit Vadisi olarak adlandırılan Suşehri, Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova gibi ilçelere yoğun bir şekilde şehir dışından vatandaş geldiğini kaydeden Vali Ayhan, "Ciddi tedbirlerimiz var. Özellikle İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımızın bulunduğu yerde kalmalarını istiyoruz. Biraz sabırlı olsunlar. Vadi bölgesindeki vakalarımızın hemen hepsi İstanbul kaynaklı. Buralarda yoğun bir şekilde karantina çalışması yapmaktayız. Bu süreçte emek veren herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Ayhan Seyahat Kurulu' Ziyaret


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.