Vali Ayhan, çocukları horoz şekeri ile sevindirdi

Bugün istisnai saat aralığında dışarı çıkan 0-14 yaş aralığındaki çocukları ziyaret eden Vali Salih Ayhan,  onlara Sivas yöresine özgü, Ramazan ayının çocuklar için vazgeçilmezi olan horoz şekeri dağıttı.

Vali Salih Ayhan, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan ve bugün istisnai saat aralığında dışarı çıkan 0-14 yaş aralığındaki çocukları; Ethem Bey Parkı ve kent meydanında ziyaret ederek onlara Sivas yöresine özgü, Ramazan ayının çocuklar için vazgeçilmezi olan horoz şekeri dağıttı.

Normal hayata dönüş kademe kademe başlıyor. Kontrollü normalleşme planına göre 0-14 yaş arası çocuklar bugün, 11.00 ile 15.00 saatleri arasında dışarıya çıktı. Yasağın kalkmasıyla çocuklar adeta sokaklara ve parklara akın etti.

 Vali Salih Ayhan da parklarda oynayan çocukları ziyaret ederek onların heyecanına ortak oldu, çocuklarla bir süre sohbet edip, onlara horoz şekeri ve maske dağıttı.

BİR NEBZE DE OLSA STRESLERİNİ ATTILAR
Türk milletinin çok sabırlı ve fedakâr bir millet olduğunu belirten Vali Ayhan, "Koronavirüs ile mücadelede en etkili önlem, devletimizin uyarılarına vatandaşımızın uyması ve riayet etmesiydi. 20 yaş altı ile 65 yaşı üstü vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması vardı. Normalleşme takvimi nedeniyle bazı adımlar atıldı. Bugün gördük ki çocuklarımız gerçekten parkları, doğayı özlemişler. Çocukların bu parklardaki sesleri çok anmalı oluyor. Havanın da güzel olması nedeniyle bir anda herkes kendini sokağa atmış durumda. Bu parkın önünden geçtiğim zaman hüzünleniyordum. Bugün baktığım zaman parka bir mana, anlam gelmiş. Ama tabi ki bu bir nefes alma, soluklanma içindi. Uzun zamandır içeride olmanın bir nebze olsun stresini attılar." ifadelerini kullandı.


GEVŞEMEK YOK

Tedbirler almaya devam edeceklerini ifade eden Vali Ayhan, "İlimiz ile ilgili bir sorun yoktur. Ciddi manada kontrol altında, vaka sayımız çok azaldı. Yakın zamanda vakanın olmaması ciddi manada bir iyileşme. Biz ikinci bir bulaşın olmaması için tedbirli ve dikkatli olmamız gerekir. Normalleşiyoruz ama sakın ha gevşemiyoruz." dedi. /Sultan Şehir/

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

707 yıllık cami yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta