Vakit Gardaşlık Vakti

“Vakit Gardaşlık Vakti” Kampanyasının tanıtımında konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bizler bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız” dedi.

Kovid 19 tedbirleri kapsamında Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin öncülüğünde yapılması planlanan “Vakit Gardaşlık Vakti” Kampanyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye Kampanyası  ile birleşti.

Kovid 19'a karşı şehrimizde alınan önlemlere ek olarak günlük çalışan vatandaşlar başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım yapılması amacıyla Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan öncülüğünde il protokolünün katılımıyla başlatılması planlanan “Vakit Gardaşlık Vakti” isimli yardım kampanyası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Yardım Kampanyası”na dâhil oldu.
 

Bu kapsamda “Biz Bize Yeteriz Türkiye Yardım Kampanyası”nın tanıtım toplantısı, Özel İdare Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.


“ÖNLEMLERİ ALMAK ZORUNDAYIZ”

Toplantıda konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Hastalığın yayılmaması için tedbiri elden bırakmamız lazım. Belki esnaflarımız çok zordalar ama bu hastalıktan en kısa sürede kurtulmak için bu önlemleri almak zorundayız. Bu vesile ile Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan kampanyanın çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK”
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Dünya ve ülkemiz zor bir süreçten geçiyor, hepimiz imtihan içerisindeyiz. Bu süreçte asıl olan gerekli tedbirleri alarak bu salgını daha fazla kişiye yayılmadan atlatmak. Biz de Sivas Belediyesi olarak ilk andan itibaren dezenfekte ve temizlik çalışmalarını başlatarak üzerimize düşeni yaptık. Bu noktada başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, Emniyet, Jandarma ve Belediye çalışanlarımıza Sivaslılar adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.


“VAKİT GARDAŞLIK VAKTİ”

“Özellikle esnaflarımız başta olmak üzere işçi kardeşlerimiz için nasıl bir çalışma yaparız.” diyerek, görüşmeler gerçekleştirdik ifadelerini kullanan Başkan Bilgin, “Bugün saat 15'.00’te Vakit Gardaşlık Vakti adı altında tüm STK'lar, siyasi partiler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, esnaflar ile bir araya gelerek yardımlaşmanın en çok ihtiyaç olduğu bu dönemde nakdi yardım şeklinde bir kampanya başlatalım istedik. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın dün başlattığı kampanyayla bu kampanyaya dâhil olduk” ifadelerini kullandı.


“Sivaslılar olarak devletimizin ,milletimizin yanında olduğumuzu göstermek amacıyla da daha önce planladığımız toplantıyı iptal etmedik” diyen Başkan Bilgin, “Bizler bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız” dedi.
Vali Salih Ayhan ise koronavirüse karşı ilimizde çok sayıda tedbir alındığını belirterek “Gündelik çalışan vatandaşlarımız için bir fon oluşturmak amacıyla başlatmayı planladığımız kampanyayı Sayın Cumhurbaşkanımız ulusala taşıdı, böylelikle çok daha anlamlı oldu. Burada toplanan yardımlar illere gönderilecek, bizlerde ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza bu yardımları ulaştıracağız” şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından daha önce kampanyaya birer maaşlarını bağışladıklarını ifade eden Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin  ve diğer protokol üyeleri Korona yazıp 8119'a SMS atarak kampanyaya bir kez daha destek verdiler.   

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Vakit Gardaşlık Vakti


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

707 yıllık cami yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta