Üreticilere tohum desteği

İlimizde, ‘Çayır Mera ve Yem Bitkileri Geliştirme Projesi’ kapsamında üreticilere macarfiği, tritikale ve yem bezelyesi tohumu  dağıtıldı.

‘Üreten Çiftçi Gelişen Sivas’ sloganıyla Sivas Valiliği himayesinde başlatılan ‘Çayır Mera ve Yem Bitkileri Geliştirme Projesi’ kapsamında üreticilere macarfiği, tritikale ve yem bezelyesi tohum dağıtımları yapıldı.

Sivas'ın tarımsal üretim potansiyelinin daha da artırılması amacıyla düzenlenen  program 4 Eylül Stadyumu yanında gerçekleştirildi. Programa Vali Salih Ayhan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Milli Savunma Komisyon Başkanı İsmet Yılmaz, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme (TKDK) İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve çiftçiler katıldı.

Programda konuşan Vali Ayhan; Sivas'ın her karışında verimli tarımsal faaliyetlerin olduğunu belirten belirterek "Atılan her tohum, elde edilen ürünler ülkemizin geleceği için. Projelerimizle her zaman üreticilerimizin yanındayız. Daha güçlü bir Türkiye için birlikte üretemeye devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

 


Anahtar Kelimeler: Üreticilere tohum desteği