“UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı ve Sivas Ulaş Dernekler Federasyonu (SUDEF) Başkanı Erol Bulut, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız´ı ziyaret etti. 15 Temmuz 2016´da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe kalkışmasına ilişkin “Unutmayacağız, unutturmayacağız” değerlendirmesine bulunan hemşehrimiz Bulut, platform olarak 15 Temmuz´un yıl dönümünde yapacakları etkinliklere ilişkin bilgiler verdi. 15 Temmuz gecesi vatanı için canını feda eden şehitlerimizin mezarlarında Kur´an-ı Kerim okuyacaklarını ifade eden Bulut, “15 Temmuz´da göğsümüzdeki imandan başka hiçbir şeyimiz yoktu. Allah korkuyu hepimizden almıştı. Allah şahit şehitlik arzusuyla yanmıştı gönüller. Şunu söylemek istiyorum vatandaşlarımıza. Şehitlere hiç üzülmeyin. Benim bir oğlum, bir kızım var. Birimiz şehit olsak ben sevinirim. Niye? Şehitlerin 70 kişiye şefaati var. O gün ölse idim şehit olacaktım. İnşallah şehit oluruz” dedi.
Tarih: 9.7.2018 19:53:00/ 3494okunma / 0yorum

GAZETE ŞEHİR /ÖZEL HABER

15 Temmuz gecesi hainlere karşı verdiği mücadele ile darbenin bastırılmasında önemli rol oynayan 15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı ve Sivas Ulaş Dernekler Federasyonu (SUDEF) Başkanı Erol Bulut, gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız ile görüşen Bulut, 15 Temmuz´un önemi hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Hain kalkışmanın ikinci yıl dönümüne gelindiğini  hatırlatan Bulut, 15 Temmuz Gaziler Platformu olarak yapacakları etkinliklere ilişkin bilgiler verdi.

15 TEMMUZ RUHUNUN KORUNMASI LAZIM

15 Temmuz´un Türkiye açısından bir milat olduğunu ifade eden Bulut, “15 Temmuz bu milletin makus talinin değişmesidir. 15 Temmuz tarihinde yaşadığımız bu darbe girişimine karşı  milletimizde olan bu diriliş harekatının, bu ruhun korunması lazım. Mevla´m bize bir şehitlik nasip etmeyince bunun korunması için de  gazilerimizle ve şehit yakınlarımızda bir araya geldik ve 15 Temmuz Gaziler Platformu adı ile bir platform kurduk” dedi.

/resimler/2018-7/9/1924069242851.jpg

BÜYÜK KATILIMLI KONFERANSLAR VERİYORUZ

Platformun amacının o günkü 15 Temmuz ruhunun canlı tutulması olduğunu dile getiren Bulut, “Bunu sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çocuklarımıza hem ilim hem de irfan konularında büyük katılımlı konferanslar veriyoruz. Bu konferanslarımızı önce ortaokul ve lise düzeyinde başlatmıştık ama şimdi elhamdülillah Sayın İsmet Yılmaz´ın da desteğiyle üniversite düzeyine çıkardık. İlim ve irfandan kastımız şu: Biz 1000 yıllık bir devletiz. Yaşamışız ama unutmuşuz tekrar canlandırmaya çalışıyoruz. İrfan bölümü eksik olursa ilim de bir şeye yaramıyor. İrfan da imanı sarmalayan kuşatan bir zırhtır. Bunu sağlamaya çalışıyoruz.  Nedir bunlar? Allah´ın Resulü, en büyük rehberimiz,  ‘Size 2 miras bırakıyorum. Biri Kur´an, diğeri de sünnet´ diyor ama biz maalesef 100 yıldır bunları unutmuştuk. Allah´a şükür yeniden diriliş oldu. Peygamberimizin hayatını da 15 Temmuz´dan sonra seçmeli ders olarak ilk defa müfredata koyduk. Hükümetimize buradan şükranlarımı sunuyorum. Konferanslarımızda bu konulara da biz giriyoruz” dedi.

/resimler/2018-7/9/1924256587045.jpg

VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR

 Konferanslarda öğretmen ve velilere de telkinlerde bulunduklarının altını çizen Bulut, “Öğretmenlerimize ‘Sizler model insanlarsınız´ diyoruz. İmam-ı Azam´ın bal kıssasını sık sık anlatıyoruz. Velilerimizi de karşımıza alıyoruz. ‘Kıymetli velilerimiz, sizler yapmadığınız şeyleri çocuklarınıza yaptıramazsınız´ diyoruz. Bunu yıllar yılı öğretmenlerimiz bizde denedi. Hiçbir başarı olmadı. Öğretmenlerin bir şeyin zararlarını söylerken kendisinin de yapmadığını göstermesi lazım. Din konusu çok hassas. Vatan sevgisi imandandır diyoruz. Din; Allah ile kalple beraber olursa mutmain oluyor. Bunun da sırları var. Ölümden sonra bir hayat var. Orada buradaki yaşantımıza göre bir hayat var. Ya cennete gideceğiz ya da cehenneme gideceğiz. Gençlerimizi bizden daha hayırlı yetiştirmeliyiz. Allah bize 15 Temmuz´da bir lütufta bulundu. Allah; o gün kendi tanklarımızla, toplarımızla bizi yok etmeye çalışan Amerika´nın güdümündeki hainlere korku verdi, bizden de korkuyu aldı. Elhamdülillah bu zafer Allah´ındır. Bize altın tepside bir lütufta bulundu. Bu lütfu biz değerlendiremezsek öbür tarafta bunun büyük vebali var. Bunun bütün toplumumuzda vebali var” ifadelerini kullandı.

HERKES GÖZÜNÜ AÇMIŞ TÜRKİYE´YE BAKIYOR

15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı Bulut, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Biz sadece bu ülkeyi temsil etmiyoruz. Bütün İslam ülkelerinin umuduyuz. Herkes gözünü açmış Türkiye´ye bakıyor. Allah; ‘İnananlarla beraberim´ buyuruyor ama inanırken de yaşaması koşulu var, laf olsun diye değil. İnşallah inancımızı uygulamalarımızla tam yerine oturtacağız ki Allah o zaman yardım etsin. Bunu biz geçmişte görmüştük. Bedir´de azınlıklar çoğunlukları yenmiştir. Uhud´da zırh olarak korumuştur Allah. Hendek´te göstermiştir. Dün Çanakkale´de göstermiştir.  Kurtuluş Savaşı´nda iman gücüyle bütün yedi düveli ülkemizden temizlemişizdir. Gelelim 15 Temmuz´a. 15 Temmuz´da göğsümüzdeki imandan başka hiçbir şeyimiz yoktu. Allah korkuyu hepimizden almıştı. Allah şahit şehitlik arzusuyla yanmıştı gönüller. Şunu söylemek istiyorum vatandaşlarımıza. Şehitlere hiç üzülmeyin. Benim bir oğlum, bir kızım var. Birimiz şehit olsak ben sevinirim. Niye? Şehitlerin 70 kişiye şefaati var. O gün ölse idim şehit olacaktım. İnşallah şehit oluruz.”

/resimler/2018-7/9/1925343932094.jpg

TERÖR HARİÇ BİRBİRİMİZİ KOŞULSUZ SEVECEĞİZ

15 Temmuz´un ikinci yıl dönümünde yapacakları etkinliklere ilişkin de konuşan Bulut, “Sayın Başkomutanımızın deyimi ile 15 Temmuz´u unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu ruhu temsil edeceğiz. 15 Temmuz´da 3-4 gün boyunca o günü yaşayacağız. O gün ne olduğunu, neler yaşadıklarımızı hatırlayacağız. Anıtlara gideceğiz, Kur´an-ı Kerim´imizi okuyacağız. Şehitlerimizin ruhu için okuyacağız. Onları rahmetle anacağız. Aslında biz onlardan himmet bekleyeceğiz. Çünkü bizlerin onların desteğine ihtiyacı var. O bilinçle yaklaşacağız. Çocuklarımızı da bu ruhla yetiştireceğiz. Bazıları, ‘Bu şartlarda askere gidilir mi?´ derken ‘Ben vatanım için askere gideceğim´ diyen çocuklarımızın sayısını artıracağız? Arkamızdan 40 kişi Allah rızası için iyi derse ‘Ben de iyi derim´ diyor Allah. İşte Allah´ın iyi dedirttiği kullardan olabilmek için terör hariç birbirimizi koşulsuz seveceğiz. Teröre de kırmızı çizgilerimizi koyacağız. Terör sevicilerini sevmeyeceğiz. Çünkü Müslümanın bir duruşu olmalı.  Müslüman rızayı arıyorsa Allah´ın emirlerinde arayacak, Allah´ın katında arayacak. Allah´ın katında rıza varsa Allah sevdiği kulunu sevdiriyor zaten. Biz konferanslara gittiğimiz zaman bazı sosyete ablalarımız biraz çekimser kalıyor ama dinledikçe, yavaş yavaş ısındıkça anlıyorlar ki gerçekleri söylüyoruz ve kendileri de gruba katılmak istiyorlar. Dolayısıyla bu ruhu yaşatacağız” diye konuştu.

VATANI OLMAYANIN NAMUSU DA OLMAZ

Vatan için canını feda eden tüm şehitlere Allah´tan rahmet, gazilere de acil şifalar dileyen Bulut, “Bu 15 Temmuz dirilişinin üstüne yeni sistem de bir şahlanış olacak. Bunu diliyoruz ve bekliyoruz. İslam´ın ikinci  bir kalkınma dönemi inşallah başlayacaktır. Bir de şunu söyleyeyim: Bu bir savaştır. Savaşta geri durmak olmaz. Gerekirse biraz iktisadi olarak da tasarruf edeceğiz. Canımız da yansa vatanımızın değerini bileceğiz. Bizim en kıymetli değerimiz vatandır. Vatanı olmayana ne petrol ne dolar lazım. Allah korusun vatanı olmayanın namusu da olmaz. Çoluk çocuğu da olmaz. İşte Suriye, Libya. Dolayısıyla kaybetmeden değerini bileceğiz. Vatanımızın değerini bileceğiz ki hep önde gidelim. Alparslan dedemiz, 1071´de Malazgirt´te ‘Ben bu kefeni giydim, zafer Allah´ındır´ diyordu.   Bu zaferler Allah´ındır ama  zaferi Allah, Allah´ın olarak bilenlere veriyor. Biz böyle yetişeceğiz, böyle yürüyeceğiz. Ölüme yürürsek ölüm bizden korkar. Ölümden korkarsak ölüm bizi yakalar bir çukurda boğar, leşimizi atarlar. Bizim leşimiz değil de naaşımız göklere çıksın istiyorsak çalışacağız. 15 Temmuz diriliş destanının hayırlı olmasını diliyorum. Allah bir daha bu necip milletimize 15 Temmuz´lar göstermesin,  şehitliği vatanımızı büyütürken bizlere de nasip etsin” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız ise günün anısına Platform Başkanı Bulut´a filografi sanatıyla el işlemeli olarak yapılan Türk bayrağı tablosu hediye etti.

 

 
Kaynak: Gazete Şehir

Anahtar Kelimeler: UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kangal üreticisi: Köpeklerimizin İtalya´ya gitmesinden gurur duyarız
Kangal üreticisi: Köpeklerimizin İtalya´ya gitmesinden gurur duyarız
SİVAS Kangal köpeklerinin, İtalya´nın Toskana bölgesinde son aylarda yaşanan kurt saldırılarının ardından yerel belediye meclisinin gündemine gelmesi, memnunlukla karşılandı. Kangal üreticisi Hüseyin Yıldız, İtalya´nın doğru bir karar verdiğiini belirterek, "Kangallar canı pahasına sürüyü korur. Bu köpeklerin yurt dışına çıkması yasak. Tarım Bakanlığı iznine tabi. Bu izin verilirse, köpeklerimizin İtalya´ya gitmesinden gurur duyarız" dedi.
Suriyeli gelin, 13 yıl sonra düğün heyecanı yaşadı
Suriyeli gelin, 13 yıl sonra düğün heyecanı yaşadı
Sivaslı Latif Kaman ile üniversite yıllarında tanışıp evlenen, ancak imkansızlıklar nedeniyle gelinlik giyemeyen Suriyeli Cihan Jumaan Kaman (38), bu hayalini 13 yıl sonra gerçekleştirdi. Gelinlik ve damatlık giyen Kaman çiftinin düzenlediği düğün törenlerine üç çocukları da şahitlik etti.
Yolcu otobüsünde 22 kaçak Afgan yakalandı
Yolcu otobüsünde 22 kaçak Afgan yakalandı
SİVAS´ın Suşehri ilçesinde yolcu otobüsünde yapılan aramada yurda kaçak yollardan girdikleri belirlenen 22 Afgan ele geçirildi.
Gaziler Günü´nde şehitler unutulmadı
Gaziler Günü´nde şehitler unutulmadı
SİVAS´ta 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. İl protokolü ve gaziler, kentteki şehitlikleri ziyaret etti.
Dim Medya´nın onur gecesi
Dim Medya´nın onur gecesi
Antalya´nın Alanya ilçesinde 51 yıl önce kurulan Yeni Alanya Gazetesi, Türkiye´nin dört bir yanından misafirin katıldığı törenle kuruluş yıl dönümünü kutladı. Sivas Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve Sultan Şehir Gazetesi Sahibi Naci Yıldız, geceye davetli olarak katıldı. Naci Yıldız, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu´na UNESCO tarafından “Dünya Kültür Mirası” listesine alınan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası´nın batı kapısının üzerinde bulunan ve Selçukluları simgeleyen çift başlı kartal motifi hediye etti.
Yıldız, kurum ve STK ziyaretlerini sürdürüyor
Yıldız, kurum ve STK ziyaretlerini sürdürüyor
Sivas Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve Sultan Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız, kurum ve sivil toplum kuruluşu (STK) ziyaretlerini sürdürüyor.
"Sivas eğitimde iyi bir noktada"
"Sivas eğitimde iyi bir noktada"
2018-2019 eğitim-öğretim döneminin başlaması nedeniyle Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu´nda tören düzenlendi. Törende konuşan AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Türkiye´de ilköğretimde öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 17, Sivas´ta ise 15´dir. Eğitimde Türkiye iyi bir noktada ama Sivas Türkiye´den de daha iyi bir noktada” dedi.
Sivassporlu taraftarlar mezarları başında anıldı
Sivassporlu taraftarlar mezarları başında anıldı
Sivasspor´un 17 Eylül 1967 tarihinde Kayserispor ile deplasmanda oynadığı maçta çıkan tribün olaylarında yaşamını yitiren 43 taraftar mezarları başında anıldı.
Adnan Menderes  anıldı
Adnan Menderes anıldı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı, 17 Eylül 1961 tarihinde idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes için anma programı düzenledi.
Yolcu otobüsü ile otomobil çarpıştı: 2 ölü, 3 yaralı
Yolcu otobüsü ile otomobil çarpıştı: 2 ölü, 3 yaralı
Yolcu otobüsü ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi de yaralandı.
Gazete Şehir Gazetesi isim değiştirdi
Gazete Şehir Gazetesi isim değiştirdi
Sivas´ın ilk ve tek haftalık gazetesi olan Gazete Şehir, isim değiştirerek Sultan Şehir adını aldı.
Gıda Bankası örnek oluyor
Gıda Bankası örnek oluyor
Alan el ile veren eli buluşturan Gıda Bankası, İstanbul Eyüpsultan Belediyesi´ne örnek oldu. Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Strateji Geliştirme Müdürlüğü´nden AR-GE Yöneticisi Hasan Güllük, Gıda Bankası´na benzer bir yapıyı İstanbul´da da hayata geçirmek istediklerini belirtti.
“Çiftçilerimizin yarasını saracağız”
“Çiftçilerimizin yarasını saracağız”
Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ile birlikte Kabasakal ve Koyuncu köylerinde evi ve samanlığı yanan çiftçilere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaret esnasında konuşan Yıldız, “Hep birlikte çiftçilerimizin yarasını saracağız” dedi
Hastanede tedavi gören okul müdürü, hayatını kaybetti
Hastanede tedavi gören okul müdürü, hayatını kaybetti
SİVAS´ta okul müdürlüğü yapan ve bir süredir karaciğer rahatsızlığı olan Ali Nacak (64) yaşamını yitirdi.
Yurt inşaatından 80 bin liralık kablo hırsızlığına 3 gözaltı
Yurt inşaatından 80 bin liralık kablo hırsızlığına 3 gözaltı
ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Yurt inşaatından 80 bin liralık kablo hırsızlığına 3 gözaltı
Yurt inşaatından 80 bin liralık kablo hırsızlığına 3 gözaltı
SİVAS´ta yapımı devam eden Kredi Yurtlar Kurumu´na (KYK) ait yurt inşaatından 80 bin lira değerinde bakır kablo çalan 3 şüpheli, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Protokol İmzalandı
Protokol İmzalandı
Kangal Polis Merkezi Amirliği yeni hizmet binasına kavuşuyor.
Kepçe ile 30 metrelik çukura düşen operatör öldü
Kepçe ile 30 metrelik çukura düşen operatör öldü
SİVAS´ta kömür ocağında kazı yaparken iş makinesiyle çukura düşen Ali Kılcı (39) olay yerinde yaşamını yitirdi.
Kızılırmak´ta boğulan Sözleşmeli Er´in cenazesi Yozgat´a gönderildi
Kızılırmak´ta boğulan Sözleşmeli Er´in cenazesi Yozgat´a gönderildi
SİVAS´ın Şarkışla ilçesinde, Kızılırmak´tan yürüyerek karşıya geçmeye çalışırken akıntıya kapılarak boğulan Sözleşmeli Er Turgay Şahin´in (24) cenazesi memleketi Yozgat´a gönderildi.
İnşaattan düşen işçi öldü
İnşaattan düşen işçi öldü
SİVAS´ta çalıştığı inşaatta, yaklaşık 4 metreden beton zemine düşen işçi Siyami Orkan (49) hayatını kaybetti.
Çeşmede bulduğu 30 bin lira arkadaşının çıktı; önce tepki sonra teşekkür
Çeşmede bulduğu 30 bin lira arkadaşının çıktı; önce tepki sonra teşekkür
ür SİVAS´ta emekli Ömer Sarıhan (56), caddeki çeşmede su içerken yerde poşet içinde yaklaşık 30 bin lira buldu, polise durumu bildirdi.
Askeri bandoyu küçük şef yönetti
Askeri bandoyu küçük şef yönetti
SİVAS´ta 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle askeri bandonun düzenlediği konserin bir bölümünde, izleyiciler arasında bulunan Arel Tozkoparan (6), şeflik yaptı.
Sivas´ta ´şarbon´ paniği; köy karantinaya alındı
Sivas´ta ´şarbon´ paniği; köy karantinaya alındı
SİVAS´ın Gürün ilçesine bağlı Karadoruk köyünde, telef olan büyükbaşların etiyle temas eden, aynı aileden 3 kişi, vücutlarında yaralar oluşunca hastaneye başvurdu. Telef olan hayvanlar, yakılarak gömülürken, köy de şarbon şüphesiyle karantinaya alındı.
SU KUYUSU BANYO VE BAMBU EVLER TAMAMLANDI...
SU KUYUSU BANYO VE BAMBU EVLER TAMAMLANDI...
Sivas´ta ihtiyaç sahiplerine Gıda Bankası´ndan ücretsiz alışveriş imkânı sağlayan Hayat Ağacı Derneği, zaman zaman yurt dışında yaşayan Müslüman kardeşlerimize de destek oluyor.
SOĞUK ÇERMİK´TE YENİ TESİSLER HİZMETE GİRDİ…
SOĞUK ÇERMİK´TE YENİ TESİSLER HİZMETE GİRDİ…
Sivas´ın turizm potansiyeli noktasında en önemli merkezlerinden olan Soğuk Çermik´te Belediye tarafından bir dizi yeni hizmet hayata geçirildi.
Sivas´taki yangında 7 hektarlık orman yandı
Sivas´taki yangında 7 hektarlık orman yandı
(DHA)- SİVAS´ın Koyulhisar ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan orman yangını, 9 saatlik çalışmayla söndürüldü. Soğutma çalışmaları sürerken, yangında 7 hektarlık alan zarar gördü.
Müteahhitin babası ölünce inşaatları yarım kaldı, hak sahipleri mağdur oldu
Müteahhitin babası ölünce inşaatları yarım kaldı, hak sahipleri mağdur oldu
SİVAS´ta, müteahhitlik firmasının arsa ve para karşılığı başladığı 3 inşaattan 2´si yarım kaldı. Müteahhit Nezir Ö., babası adına kayıtlı firmanın borçları nedeniyle iflas edince, hak sahipleri mağdur oldu. İnşaatların bulunduğu mahallenin muhtarı Cemil Gözen, "Ortada dolandırıcılık değil, iflas söz konusu. Firma iflas edince inşaatlar tamamlanamadı" dedi.
Köprüden dereye devrilen TIR alev aldı; sürücü öldü
Köprüden dereye devrilen TIR alev aldı; sürücü öldü
SİVAS´ın Koyulhisar ilçesinde, köprü üzerinde kontrolden çıkıp dere yatağına düşerek alev alan TIR´ın şoförü İranlı Mohammad Rahımıan (64) kayatını kaybetti.
Cinayet şüphelisinin evini ateşe verip, müdahaleye giden itfaiye ekibine saldırdılar
Cinayet şüphelisinin evini ateşe verip, müdahaleye giden itfaiye ekibine saldırdılar
SİVAS´ta hayvan otlatma meselesi yüzünden çıkan kavgada İbrahim Apaydın (18), Osman Koyurga´yı (37) pompalı tüfekle vurarak öldürdü. Olayın ardından Koyurga´nın yakınları, komşu köydeki Apaydın´ın ailesinin evini ve samanlığını ateşe verdi, araçlarına zarar verdi. Öfkeli kalabalık, yangına müdahaleye giden itfaiye ekiplerine saldırdı. Jandarma, bölgede geniş güvenlik önlemi alırken, gerginliğin devam ettiği bildirildi.
Sivas´ta lokantacılardan ABD mallarına boykot
Sivas´ta lokantacılardan ABD mallarına boykot
TÜM Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Sivas Şubesi üyeleri lokantalarında Amerikan mallarını boykot ederek yerli ürün kullanacaklarını açıkladı.

DOLAR
6.2671
EURO
7.3794
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Sivas
Güneşli
Bugün
23 / 7 °C
Güneşli
Salı
24 / 9 °C
Parçalı bulutlu
Çarşamba
13 / 6 °C
Seni sigaya çeken bir molla kasım gelir.

Yunus Emre
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi