Türbeye giremeyen vatandaşlar, dualarını dışarıda yaptı

Sivas’ta korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ziyaretçi girişine kapanan Abdulvahap Gazi Camii ve türbesine giremeyen vatandaşlar, türbe dışından dualarını etti

Sivas’ta korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ziyaretçi girişine kapanan Abdulvahap Gazi Camii ve türbesine giremeyen vatandaşlar, türbe dışından dualarını etti.
Sivaslıların Ramazan ayında akın ettiği, kent merkezi Huzur Mahallesi Yukarıtekke de bulunan Abdulvahap Gazi Camii, korona virüsü dolayısıyla sessiz kaldı. Abdulvahap Gazi türbesine ve Şehzade Beyazıt türbesini ziyaret etmek için camiye gelen vatandaşlar, kapıdan geri dönmek zorunda kaldı. Korona virüs (Covid-19) Ramazan tedbirleri kapsamında türbeler vatandaşların ziyaretlerine kapatılmıştı. Korona virüs tedbirleri kapsamında türbelere giremeyen vatandaşlar, cami dışarısından dua etti.

“Uzaktan dua ettik”
Türbeye giremedikleri için dışarıdan dua ettiklerini belirten Oktay Bali, “Ramazan ayında buraya gelip dua etmek Sivas’ta bir gelenektir. Ağzımız oruçlu, millet oruçlu ağızla gelip Abdulvahap Gazi hazretlerine ve buradaki zatlara dua ediyordu. Bu sene Korona virüs, bize musallat oldu. Buraya geldik ziyaret edeceğiz ama türbelerimiz kapalı. Uzaktan dua ettik. Rabbim dualarımızı kabul etsin" dedi.


“Korona virüsün geçmesi için dua ettik”
Türbeye ziyarete geldiklerini belirten Songül Eraslan, korona virüsün son bulması için dua ettiklerini söyledi. Eraslan, “Abdulvahap Gazi hazretlerinin türbesini ziyarete geldim. Her zaman geliyoruz ama şu mübarek günler dualarımızı kabul etsin Rabbim. Korona virüsün geçmesi için dua ettik. İnşallah Rabbim dualarımızı kabul eder, türbelerimiz açılır. Mübarek zaatları ziyaret ederiz. İçeri girip ziyaret edemediğimiz için çok üzgünüz. Camdan içeriye baktık ve ardından dışarıdan dua ettik" dedi.

 Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.