“TÜM KARDEŞLERİMİZİN VEKİLİ OLACAĞIM”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, 24 Haziran seçimlerine ilişkin Gazete Şehir´e özel açıklamalarda bulundu. Seçim çalışmalarının son sürat devam ettiğini ifade eden Karasu, “Adaylığımızın açıklandığı tarihten itibaren farklı kesimlerden çok olumlu tepkiler alıyorum.
Tarih: 29.5.2018 03:30:49/ 3185okunma / 0yorum

“TÜM KARDEŞLERİMİZİN VEKİLİ OLACAĞIM”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, 24 Haziran seçimlerine ilişkin Gazete Şehir´e özel açıklamalarda bulundu. Seçim çalışmalarının son sürat devam ettiğini ifade eden Karasu, “Adaylığımızın açıklandığı tarihten itibaren farklı kesimlerden çok olumlu tepkiler alıyorum. Sahiplenmeleri beni onurlandırıyor. ‘O bizim Ulaş´ diyorlar. Şunu her yerde belirtiyorum: Sivas milletvekili olursam bize oy versin veya vermesin tüm kardeşlerimizin vekili olacağım. O da yetmiyor Türkiye´nin farklı şehirlerinde ve dünyanın dört bir yanında yaşayan Sivaslıların da milletvekili olmak için mücadele edeceğim” dedi.

/resimler/2018-5/29/0335563237960.jpg

 

NACİ YILDIZ/ ÖZEL HABER

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, 24 Haziran´da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri´ne ilişkin gazetemize özel değerlendirmelerde bulundu. Partisinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin Sivas mitinginden seçim kapsamında yürüttükleri çalışmalara kadar bir çok konuda açıklamada bulunan Karasu, Sivas´ın sürekli geriye gittiğini ifade ederek çözümün CHP´de olduğunu söyledi. İlçelerde büyük bir teveccüh ile karşılandıklarını dile getiren Karasu, Sivas´ın sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde (TBMM) gündeme getirerek ortak akıl çözüm bulmaya çalışmak istediklerinin altını çizdi.

 Sivas´ta yaşadığını ve Sivas´ın sorunlarını çok iyi bildiğini ifade eden milletvekili adayı Karasu, “Milletvekili olsam da olmasam da Sivas´ta yaşamaya devam edecek birisiyim. 3 gün Ankara´da olursam, 4 gün Sivas´ta olmaya devam edeceğim” dedi.

“SİVAS, EMEKLİSİNİN AÇLIĞA MAHKUM EDİLDİĞİ BİR KENT”

Sivas´ın en büyük sorununu “Siyasilerin Sivas´tan oyları aldıktan sonra  Sivas´a bir türlü sahip çıkmamaları” olarak açıklayan Karasu,                “Sivas; her geçen gün geriye giden, ekonomisi küçülen, nüfusu azalan, çiftçisinin bitme noktasına geldiği, esnafının can çekiştiği,  iş adamlarının her geçen gün battığı, emeklisinin açlığa mahkum edildiği bir kent” diye konuştu.

“SİVAS, SOSYAL GELİŞMİŞLİKTE 42. SIRALARA KADAR GERİLEDİ”

Cumhuriyet´in ilk yıllarından 1950 yılına kadar Sivas´ın ekonomik gelişmişlik sıralamasında 8. sırada olduğunu anımsatan Karasu, “Sivas, sosyal gelişmişlikte bugün 42. sıralara kadar gerilemiş noktada. Şunu her yerde belirtiyorum: Sivas milletvekili olursam bize oy versin veya vermesin AK Partili, MHP´li, İYİ Partili, BBP´li, Saadet Partili tüm kardeşlerimizin vekili olacağım. O da yetmiyor Türkiye´nin farklı şehirlerinde ve dünyanın dört bir yanında yaşayan Sivaslıların da milletvekili olmak için mücadele edeceğim” açıklamasında bulundu.

SİVAS´IN; SORUNLARINI BİLEN MİLLETVEKİLLERİNE İHTİYACI VAR”

“Adaylığımızın açıklandığı tarihten itibaren farklı kesimlerden çok olumlu tepkiler alıyorum. Sosyal medya veya telefon aracılığıyla bizim partideki insanlarımızdan çok farklı partideki insanlar arıyor. Sahiplenmeleri beni onurlandırıyor. ‘O bizim Ulaş´ diyorlar” ifadesini kullanan Karasu, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Yani herkes bizden bir şey buluyor, bizde kendisini görüyor. Çünkü ben Sivas´ta esnafım, çiftçiyim, iş adamıyım. Sivas´ı yaşayan, soluyan birisiyim. Sivas´ın buna ihtiyacı var. Sivas´ın; Sivas´ın sorunlarını bilen milletvekillerine ihtiyacı var. Milletvekilinin amacı nedir? Şehrinde yaşayan insanların sorunlarını genele taşıyabilmektir. Onların sorunlarına çözüm üretebilmektir.”

“TOPLUM 24 HAZİRAN´DA  DEĞİŞİM İSTİYOR”

Geçtiğimiz hafta CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin Sivas´ta gerçekleştirdiği mitingin yoğun bir katılımla yapıldığına dikkat çeken milletvekili adayı Karasu, “Gerçekten de son yıllarda partimizin ve Sivas´ımızın gördüğü son derece kalabalık, coşkulu bir miting oldu. Hemşehrilerimizin tamamına teşekkür ediyorum.      Toplum 24 Haziran´da bir değişim istiyor. 16 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarı toplumu ayrıştırarak, kutuplaştırarak, bölerek bir yere gidemeyecektir. 81 milyonun bugün bir olmaya, beraber olmaya ihtiyacı vardır. Biz bir olursak güçlü olabiliriz. Cumhurbaşkanı adayımız da bunu belirttiler. Gerçekten de toplumda Cumhurbaşkanı adayımıza büyük bir teveccüh var. Gittiği her yerde büyük ilgi görüyor. Bu iktidarın adeta ayak sesleri. Allah nasip ederse, vatandaşlarımız o desteği verirse biz de 24 Haziran akşamı Sivas´ın iktidar milletvekili olmak istiyoruz. Sivas´ta bir milletvekilimiz var. Bunu en az 2´ye çıkartarak Sivas´ın sorunlarını Meclis´e taşıyarak Sivas´ı yeniden güçlü bir noktaya taşımak istiyoruz. Sivas´ın tarihi adeta CHP´nin tarihi ile örtüşüyor. CHP, Sivas´ta ne zaman güçlü olmuş, Sivas hep güçlü olmuş; ne zaman ki CHP Sivas´ta güç kaybetmeye başlamış, Sivas göç vermeye, geriye gitmeye, küçülmeye başlamış” açıklamasında bulundu.

“SİVAS´TA ARTAN TEK ŞEY İCRA MAHKEMELERİNİN SAYISI”

Sivas´ta birçok devlet yatırımının son 16 yılda teker teker kapatıldığına dikkat çeken Karasu, “Organize Sanayi Bölgesi´ne (OSB) gidin, bakın; 4-5 firmanın haricinde ciddi anlamda üretim yapan ve istihdam sağlayan fabrika yok. Birçok yer ya inşaat firmalarının deposu olmuş ya da birçoğu kapalı, kiralık veya satılık. Şimdi böyle bir şehirde II. OSB´yi açmanın da kimseye bir faydası olmaz. Sivas´ı cazibe merkezi haline getireceğiz ki II. OSB dolsun, üretim yapılabilsin. Et ve Süt Kurumu yapıldı, iktidar 3 sefer açılışını yaptı ama halen ne hizmete ne de kesime başlayabildi. Ben, Kangal Havuzluyum. Benim  köyümde 20 yıl önce en az 40 bin tane koyun varken bugün 2 bin koyun var ya da yok. Sivas´ın hiçbir ilçesinde koyun bulunmuyor. Kangal´da kasaplarda koyun eti yok. Sivas bu noktaya gelmiş durumda. Hayvancılık bitmiş, Sivas´ın köylüsü adeta özel bankalarda faiz kıskacında eziliyor. Sivas´ta artan tek şey var: İcra mahkemelerinin sayısı. Niçin artıyor? Çünkü Sivas´ta herkesin icralık dosyası var mahkemelerde. Sivas bu derece kötü. Son 3-4 yılda Sivas´ın köklü firmalarının hepsi batmak zorunda kaldı. İşlerini kaybettiler. Bu Sivas´ın iyiye gitmediğinin göstergesi. Sivas hak etmediği halde 16 yıldır AKP iktidarına gereğinden fazla şans verdi ama AKP yöneticileri , ‘Nasıl olsa Sivaslılar benden bir şey istemiyorlar, onların oyu zaten cebimizde, ceketi de koysam bana oy veriyorlar, ben de Sivas´ı istediğim gibi cezalandırayım´ dediler” değerlendirmesinde bulundu.

“CHP´DE İSİMLERİN BİR ÖNEMİ YOKTUR”

“Yıllardır Sivas´ta ötekileştirilen, dışlanan, CHP´ye oy verdiği için işi olmayan, tayini gerçekleştirilmeyen CHP seçmeni vefakarca her seçimde gitti CHP´ye oyunu verdi. Bundan kaçmadı” diyen milletvekili adayı Karasu, konuşmasını şu şekilde sona erdirdi: “Niçin kaçmadı? Çünkü CHP seçmeni şunun farkındadır: CHP´de kişilerin, isimlerin bir önemi yoktur. CHP´li seçmenin tek değeri vardır: Cumhuriyet´tir, Atatürk´tür, onun kazanımlarıdır. CHP´li seçmen Cumhuriyet´e de Atatürk´e de onun kazanımlarına da son derece bağlıdır ve ona sahip çıkmaya devam edecektir. 24 Haziran seçimleri ise bir dönüm noktasıdır. 24 Haziran´da CHP´li seçmen sadece kendi oyu ile değil çevresindeki oyları da etkileyerek önemli bir rol oynayacaktır. Siyaset uzun soluklu bir yarıştır. İsimler gelir, değişir; bugün çok sayıda milletvekilimiz Sivas´a gelip hizmet etmişlerdir. Hepsine teşekkür ediyoruz. Başka aday adayı arkadaşlarımız da vardı. Onlara da teşekkür ediyoruz ama siyaset bir bayrak yarışıdır. Genel Başkanımız ve Genel Merkez yöneticilerimiz takdirini bizden yana kullanmışlardır. Onlara da teşekkür ediyorum ve CHP seçmenine düşen de partisine sahip çıkmaktır. Özellikle parti üyesiyse partisine sahip çıkmayanın yeri de CHP değildir.”

  
Kaynak: Gazete Şehir

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİYASETİN NABZI GAZETE ŞEHİR´DE ATIYOR
SİYASETİN NABZI GAZETE ŞEHİR´DE ATIYOR
Geçtiğimiz günlerde gazetemize ait www.gazetesehir.net adlı web adresinde başlattığımız “AK Parti İl Başkanı Kim Olsun?” başlıklı anketimizde en yüksek oyu alan isim Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Taner Deliktaş oldu. Cumartesi günü gerçekleştirilen temayülde de öne çıkan Deliktaş, ankete destek veren Sivaslılara teşekkür ederek, “Sivas´a hizmet etmek istiyorum. İyi bir il başkanı olarak derleyici, toparlayıcı, halkla iç içe, Sivas halkını kucaklayacak bir yönetim oluşturmak istiyorum” dedi.
Gözyaşlarıyla tedaviye gönderdiği köpeğini mutlulukla karşıladı
Gözyaşlarıyla tedaviye gönderdiği köpeğini mutlulukla karşıladı
SİVAS´ın Suşehri ilçesinde bacağı kırılan ´Karabaş´ adlı Kangal köpeğini gözyaşları ile ekiplere teslim eden Münire Bulut (78), tedavisi tamamlanan can dostunu mutlulukla karşıladı.
“Gün beraberlik günü”
“Gün beraberlik günü”
Partide tartışma yaratan kurultay çağrısıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yılmaz Coşkun, “Bugün yapılması gereken sağduyulu bir şekilde davranmaktır, partimizi kamuoyunda tartıştırmadan yerel seçimlere taşıyacak bir olgunluk içinde davranmaktır. Gün beraberlik günüdür” dedi.
Sömestr karnesini düzelteceğiz
Sömestr karnesini düzelteceğiz
15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı ve Sivas Ulaş Dernekler Federasyonu (SUDEF) Başkanı Erol Bulut, 24 Haziran´da gerçekleştirilen seçimlere ilişkin önemli tespitlerde bulundu. Seçimlerin Sivas´a ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan Bulut, vekil seçilen kişilere başarılar diledi. Sivaslıların 7 Haziran 2015´te gerçekleştirilen seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de AK Parti´yi uyardığını ifade eden Bulut, gerekli derslerin alınarak yerel seçimler öncesi adımların atılması gerektiğini söyledi. 24 Haziran´ı sömestr karnesi olarak nitelendiren Bulut, “Sömestrde zayıf aldık. AK Parti sömestrde zayıf aldı. Yılsonu karnesinde düzelteceğiz inşallah. Yılsonu ne zaman? Yerel seçimlerde. Necip milletimizin tekrardan takdirlerini alacağız inşallah ve 2019 Mart ayındaki seçimlerde tekrar gönüllere AK sevdalıları dolduracağız” dedi.
“Özel sektör olmalı”
“Özel sektör olmalı”
AK Parti´nin Sivas´ta önemli yatırımlara imza attığını dile getiren Soluk, “Sivas´taki bu büyümenin taçlanmasının temelinde yatan kesinlikle özel sektörümüz olmalıdır. Eğer özel sektör bu büyümede öz sermayesini yatırıma, sanayiye dönüştürmezse buradan da bir yere varmamız mümkün değildir” dedi.
“Hizmet için mücadele edeceğiz”
“Hizmet için mücadele edeceğiz”
Sivas Adliyesi´ne giderek mazbatasını alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Hemşehrilerimize hizmet etmek için mücadele edeceğiz. Bu mazbata tüm Cumhuriyet Halk Partililerindir” dedi.
MHP milletvekili Özyürek, mazbatasını aldı
MHP milletvekili Özyürek, mazbatasını aldı
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, mazbatasını aldı.
Sivas´ta AK Parti´liler ve MHP´liler sokaklara döküldü
Sivas´ta AK Parti´liler ve MHP´liler sokaklara döküldü
SİVAS´ta, cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin resmi olmayan sonuçları, sokaklara dökülen AK Parti´liler ve MHP´liler tarafından kutlandı.
İsmet Yılmaz´ın sandığından AK Parti ve Erdoğan birinci çıktı
İsmet Yılmaz´ın sandığından AK Parti ve Erdoğan birinci çıktı
SİVAS´ta, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın oy kullandığı sandıkta, cumhurbaşkanlığı adayları arasında Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili seçimlerinde AK Parti birinci oldu.
Bakan Yılmaz: Hasta ve engelliler evde oy kullanabilecek
Bakan Yılmaz: Hasta ve engelliler evde oy kullanabilecek
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yarınki seçimlerde, hasta ve engelli seçmenler için ilk kez hayata geçirilecek uygulama hakkında bilgi vererek, "Bu seçimde diğer seçimlerden farklı bir uygulama başlattık. Seçim kurullarına müracaat etmeleri kaydıyla, eğer hastaları varsa, oy kullanmaya gelemeyecek kadar da hastaysa, evde de oylarını kullanabilecekler" dedi.
“Katılımcı demokrasinin çıtasını yükselteceğiz”
“Katılımcı demokrasinin çıtasını yükselteceğiz”
Karabalçık köyünde, köy konağı hizmet ve kültür binasının temel atma törenine katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız. Çoğulcu, eşitlikçi ve katılımcı demokrasinin çıtasını daha da yükselteceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
“Sivas´ımızı kurtaracağız”
“Sivas´ımızı kurtaracağız”
Gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi (SP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Dursun Coşar, “AK Parti Milletvekili Habib Soluk´un dediği gibi olmayacak. Sivas´ımızı Kayseri´nin mahallesi gibi görünmekten kurtaracağız” dedi.
“Özür dilemek zorunda”
“Özür dilemek zorunda”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk´u işaret ederek; “İktidarın milletvekili Sivaslılardan özür dilemek zorundadır. Ne demek Sivas Kayseri´nin mahallesi durumundadır demek? 16 yıldır iktidarda olan bir partinin vekili aslında gerçeği özetlemiş, Sivas´a hiç bir şey kazandırmamış” dedi.
“Akıl kârı mı?”
“Akıl kârı mı?”
AK Parti Sivas İl Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Saadet Partisi´nin (SP) Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu´nu eleştirdi. Sivas mitingi sırasında, hızlı trenin daha hızlı göçe neden olacağı açıklamasında bulunan Karamollaoğlu´na isim vermeden yüklenen Yıldırım, "Birisi ´Hızlı tren Sivas´a iyi değil, niye yapılıyor´ diyor. Bir de kendisi Sivaslı. Hızlı trene karşı çıkmak akıl kârı mıdır? Allah ıslah etsin, Allah yardım etsin. Ne diyeyim" dedi.
Başbakan Yıldırım: Yapmak için değil, yıkmak için destek istiyorlar
Başbakan Yıldırım: Yapmak için değil, yıkmak için destek istiyorlar
SİVAS´TA MUHALEFETE ÇATTI: BUNLARI KARA TRENE BİNDİRİN
Bakan Yılmaz, bayram namazını Ulu Cami´de kıldı
Bakan Yılmaz, bayram namazını Ulu Cami´de kıldı
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bayram namazını Sivas´ta, Ulu Cami´de vatandaşlarla birlikte kıldı.
Meral Akşener: Erdoğan´ın beka sorunu var
Meral Akşener: Erdoğan´ın beka sorunu var
SİVAS´ta düzenlenen mitingde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, "Sıfır terörle teslim alınan ülkenin bu hale gelmesinin sorumlusu Sayın Erdoğan´dır. Şimdi diyor ki ülkenin beka sorunu varmış. Hadi oradan. Beka sorunu yaratan sensin. Senin kendinin beka sorunu var" dedi.
Bakan Yılmaz: 80 yılda yapmadıklarını yaptık
Bakan Yılmaz: 80 yılda yapmadıklarını yaptık
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ak Parti´nin seçim vaatleriyle ilgili muhalefetin eleştirilerine, "Biz bazen vaatlerde bulunduğumuz zaman ´16 yılda niye yapmadılar´ cümlesi geliyor. 16 yılda yapma değil, sizin 80 yılda yapmadıklarınızın kat ve kat fazlasını yaptık" dedi.
İsmet Yılmaz: AK Parti dışındakiler yıkmak için geliyor
İsmet Yılmaz: AK Parti dışındakiler yıkmak için geliyor
SİVAS´ta ziyaretlerde bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, "Yaparsa yine AK Parti yapar. AK Parti´nin dışındaki insanlar yıkmak için geliyor, yakmak için geliyor, geriye dönmek için geliyor, Türkiye zaman kaybetsin diye geliyorlar" dedi.
Bakan Yılmaz: Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oy, kayıp olur
Bakan Yılmaz: Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oy, kayıp olur
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oyların hiç birisi Türkiye´ye güçlü bir yönetimi, güçlü lideri getirmez. Vereceğiniz her oy kayıp olur, bunu çok açık net şekilde söyleyeyim” dedi.
Bakan Yılmaz: Türkiye´nin güçlü yönetim, güçlü parlamentoya ihtiyacı var
Bakan Yılmaz: Türkiye´nin güçlü yönetim, güçlü parlamentoya ihtiyacı var
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Zor bir dönemden geçiyoruz. Zor dönemde Türkiye´nin güçlü bir yönetime, güçlü bir parlamentoya ihtiyacı var. İnşallah bunu hep birlikte sağlarsak, Türkiye´nin yarını bugünden daha aydınlık olacaktır" dedi.
Bakan Yılmaz: Sabah oy vereceksiniz, akşama hükümet kurulacak
Bakan Yılmaz: Sabah oy vereceksiniz, akşama hükümet kurulacak
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni sistem ile birlikte hükümet kurulamama riskinin ortadan kalkacağını belirterek, "Sabahleyin oy vereceksiniz, sandıklar açıldığında akşam hükümeti kimin kurduğunu bileceksiniz" dedi.
Bahçeli: Apolet sökecek müptezel anasından doğmadı
Bahçeli: Apolet sökecek müptezel anasından doğmadı
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimleri kapsamında ilk bölgesel toplantısını yaptığı Sivas´ta, CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin, Korgeneral İsmail Metin Temel´e yönelik "Apoletlerini sökeceğim" sözüne tepki gösterdi. Bahçeli, "Bu komutanımızın apoletlerini sökecek müptezel henüz anasından doğmamıştır" dedi.
Erdoğan: Bu millet Cumhurbaşkanı´mızı destekleyecek
Erdoğan: Bu millet Cumhurbaşkanı´mızı destekleyecek
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sivas il temsilciliği düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Bu milletin bütün mazlumların umudu olan Cumhurbaşkanı´mızı gümbür gümbür destekleyeceğinden şüphem yok” dedi.
CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce Kayseri´de düzenlenen "Yerel Medya Buluşmaları" toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Yapı kayıt belgesiyle devlet vatandaşı ile kavgalı olmaz diyerek ayrıca ekonomik faydayı da göz önünde tutarak yapı kayıt belgesi uygulamasını getirdik. Bu uygulama cuma gününden itibaren başlıyor. Vatandaşlar bölge ve il müdürlüklerimize başvurarak veya e- devlet üzerinden bu belgeyi doldurabilir” dedi.
Bakan Yılmaz; “Şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz”
Bakan Yılmaz; “Şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz”
Şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen iftar programında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bugün burada bu iftarı yapabiliyorsak, başımız dik, alnımız açık, ay yıldızlı bayrağın altında rahatça dolaşabiliyorsak bunları şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz” dedi.
“Sivas´a hizmet için çalışıyoruz”
“Sivas´a hizmet için çalışıyoruz”
Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret eden CHP Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, “Sivas´a hizmet etmek için çalışıyoruz. İyi yapılanların yanında olup, yanlışı eleştiririz” dedi.
“Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz”
“Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 2. sıra milletvekili adayı Sinan Öztürk, “Bizim amacımız şu: Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz. Sivaslıların yüzü gülsün istiyoruz. Göçen insanlar Sivas´a geri gelsin istiyoruz” dedi.
Bakan Yılmaz: Hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz
Bakan Yılmaz: Hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 24 Haziran seçimleri sonrası ülkedeki güven ve istikrarın kurumsal hale geleceğini belirterek, ´´Bu seçimle hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz´´ dedi.
İsmet Yılmaz: 24 Haziran´da güçlü Türkiye için karar vereceğiz
İsmet Yılmaz: 24 Haziran´da güçlü Türkiye için karar vereceğiz
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Allah nasip ederse daha etkin bir yönetimle önümüzdeki dönemde güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye´ye 24 Haziran´da hep birlikte karar vereceğiz" dedi.

DOLAR
6.2287
EURO
7.3234
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Sivas
Güneşli
Bugün
24 / 8 °C
Güneşli
Çarşamba
13 / 6 °C
Parçalı bulutlu
Perşembe
15 / 4 °C
Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi