TRT Akademi İletişim Fakültesi’nde

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi  TRT Akademi’yi ağırladı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış programına İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Delice, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Onur Taydaş, TRT Medya Eğitim Koordinatörü Abdurahman Çakır,  TRT Akademi Editör Yardımcısı-Müdür  Ekrem Özdemir ve TRT Akademi eğitimcileri ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Delice, TRT Akademi’nin fakültelerine gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlarken fakülte hakkında bilgi verdi.

 Akademi boyunca gerçekleştirilecek etkinleri anlatan Prof. Dr. Delice, bu tür uygulamalar sayesinde öğrencilerin mesleğe daha hazır hale geleceğini kaydederek “Etkinliğin hazırlık aşamasında öğrencilerimizin bu konudaki taleplerini aldık ve büyük bir ilgi olduğunu gördük. Değerli öğrenciler, üniversiteler evrensel bilgi ve düşüncenin kazandırıldığı kurumlardır, buralarda aldığınız eğitimle bundan sonra dünyaya farklı bir perspektifle bakma imkanı bulacaksınız.  Hayata ve olaylara dair okuma yapmanız  sizden bekleniyor. Bunu başarabilmeniz için de  derslerinizin yanı sıra üniversite yaşamının sunduğu bilimsel, sosyal ve sanatsal imkanlardan yararlanmanız son derece önemli” dedi.

Dekan Prof. Dr. Delice’nin ardından söz alan  TRT Medya Eğitim Koordinatörü Abdurahman Çakır ise TRT Akademi hakkında bilgi verdi. Çakır,  TRT’nin tecrübesini hem kamu kurumları hem üniversite öğrencileri hem de dünya ile paylaşan bir kurum olduğunu kaydederek  bu amaçla 2015 yılında Eğitim Dairesi Başkanlığı Medya Eğitim Koordinatörlüğü bünyesinde TRT Akademi oluşturulduğunu anımsattı. Çakır, iletişim biliminin multidisipliner bir alan olduğuna değinerek öğrencilerden kendilerini her alanda yetiştirmelerini, bunun için de  bol bol kitap okumalarını  istedi.

TRT Akademi Editör Yardımcısı-Müdür  Ekrem Özdemir de TRT bünyesinde gerçekleştirilen “TRT Geleceğin İletişimcileri” yarışması hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Konuşmaların ardından atölye çalışmalarına geçildi 7-8-9 Ekim’de gerçekleştirilecek TRT Akademi Atölye çalışmaları kapsamında TRT Akademi ekibinden Celal Önder Bostancı, Murat Orhan, Fatih Şahingöz, Acar Acartürk ve Tuncay Günal deneyimlerini öğrencilerle paylaşacak.


Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Akademi İletişim Fakültesi’