Termik santral açıklaması

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Kangal Termik Santralinin eksikleri gidererek üretim için başvurmasının sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve Başkanlar Kurulu adına açıklama yapan Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Kangal Termik Santralin bölge halkı için önemli olduğuna vurgu yaparak üretimin bir an önce başlamasını beklediklerini ifade etti.

Eken, “Yılbaşında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararname kapsamında filtresi olmadığı gerekçesi ile kapatılan Kangal Termik Santral yeniden üretime hazırlanıyor.

Bir bölümünde elektrik üretimini sürdüren santralde baca filtreleri tamamlanarak Çevre Şehircilik Bakanlığına başvuruda bulunuldu.

Sivas Ticaret ve Sanayi olarak kapatılma sürecinden itibaren yakından takip ettiğimiz Kangal Termik Santralin tam kapasite çalışması bölgeye hareket katacaktır. Dünyayı etkisi altına alan salgında ekonomimiz de olumsuz etkilenmiştir. Bölgenin tek sanayi kuruluşu olan Santralin yeniden açılacak olması ilçe ekonomisine ciddi katkılar sağlayacaktır” dedi.

"Yaşanan süreçte eksiklerin giderilmesi gerektiğine vurgu yapmış, çalışan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ifade etmiştik" diyen Eken, “Eksikleri tamamlanan santralin biran önce açılmasını ve üretime başlamasını bekliyoruz. Ülkemize ve ilimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Termik santral açıklaması


200 sürekli işçi alınacak

ESTAŞ-üniversite iş birliği meyvelerini verdi

Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor

Vali Ayhan, dur durak bilmiyor

Vali Ayhan, pide ustası oldu

Sulama kanalından çıkan kurt yavruları şaşkınlık yaşattı

Kısıtlamaya hiçe sayarak trafiğe çıkan alkollü sürücüye ceza yağdı

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta