Sultan Şehir Gazetesi 10’uncu Yılında

Tarafsız ve objektif haber anlayışı ilkesini benimseyen, “Sivas’ın renkli yüzü, güçlü sesi” anlayışıyla yola çıkan gazetemiz, 10’uncu yıl dönümünü kutladı. Kutlama programı il protokolünün yanı sıra çok sayıda gazetecinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sivas’ın ilk ve tek haftalık gazetesi olan Sultan Şehir Gazetesi yayın hayatında 10’uncu yılını sevenleri ve okuyucularıyla birlikte kutladı.  

Tarihi Terzioğlu Konağı’nda düzenlenen kutlama programına Sultan Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız, Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Sivas 4. Bölge Müdürü Mustafa Korucu, Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu, Birlik Vakfı Sivas Şube Başkanı Tayyar Akbulut,  Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu, AK Parti eski İl Başkanı Zeki Kılıç, Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Müşaviri Salih Karaca,  İl Sağlık Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Mustafa Seller, Cumhuriyet Üniversitesi Basın Protokol Müdürü Hikmet Erdem ile Gazeteci ve Yazarlar Dernek üyelerinin yanı sıra  çok sayıda gazeteci katıldı.

10 yıldır Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini vurgulayan Sultan Şehir Gazetesi Sahibi aynı zamanda  Gazeteci ve Yazarlar Dernek Başkanı Naci Yıldız; “Meslekte 30 yılımı geride bıraktım.  Sultan Şehir Gazetesi’nin imtiyaz sahibi olarak da 10’uncu yılımızı doldurduk.  Bundan 30 yıl önce Milli Gazete Sivas Temsilciliği ile başlayan gazetecilik mesleğimi Yurt Haber Ajansı, Kanal 7 ve   Show TV  muhabirlikleri ile devam ettirdim. Dünya Gazetesi Bölge temsilciliğinin ardından ilimizde  10 yıldır haftalık olarak Sultan Şehir Gazetesi’yle  mesleğimi icra etmeye  çalışıyorum.  Ulusal ve yerel yayım yapan birçok gazete maddi imkansızlıklar nedeniyle birer birer kapanırken hem renkli hem de kuşe kağıtta Sultan Şehir Gazetesi’ni okuyucularıyla buluşturmak  göz ardı edilecek gibi değil. Burada en büyük pay elbette gazetemize maddi ve manevi destek veren değerli okuyucularımıza  ve bu güne kadar  birlikte çalıştığımız  emeklerini hiç esirgemeyen kıymetli meslektaşlarıma  ait” dedi.

“ÇİZGİSİNİ HİÇ BOZMADI”

Programda konuşan Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca ise “Değerli büyüğümüz Naci Yıldız’ı 30 yıl öncesinden Milli Gazete’nin temsilciliğinden tanırız. Birçok görsel ve yazılı medya kuruluşunda görev yaptı. Bu süre içerisinde çizgisini hiç bozmadan bu güne kadar geldi. Yaklaşık 10 yıldır da Sultan Şehir Gazetesi’ni gerek zengin içeriği gerekse dikkat çeken mizanpajı ile okuyucuyla buluşturuyor. Teşekkürler, iyi ki varsın Naci Yıldız” dedi.

“BAŞARILARI DAİM OLSUN”

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız’ı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü görevinden beri tanıdığını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu ise  “Organize Sanayi Bölgesi’nde verdiğimiz hizmetlerin kamuoyuna duyurulmasında çok önemli bir rol oynamıştı. Sultan Şehir Gazetesi her zaman severek ve keyifle okuduğumuz bir gazete. Başta Naci ağabeyimiz olmak üzere tüm çalışanlarını tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum” diye konuştu.

“HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEBRİK EDİYORUZ”

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Sivas 4. Bölge Müdürü Mustafa Korucu da  “Ben bir çok ilde görev yaptım. Her gittiğim ilde öncelikle oranın yayın yapan gazetelerini takip ederim. Sivas’ta da ilk gördüğüm, dikkatimi çeken gazete Sultan Şehir oldu. Zira gerek haber gerekse içeriğiyle okuyucularına çok güzel bir gazete sunuyorlar. Gazete Sahibi Naci Yıldız göreve geldiğimiz günden beri bizi ziyaret eder, 4. Bölge Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında bilgi alır ve gazetesinde yayınlayarak Sivas halkına duyurur. Kendisi ile çok iyi bir diyaloğumuz var. Ben de sevgili Naci ağabeyimize teşekkür ediyor, bu hizmetlerinden dolayı tebrik ediyoruz. 10’uncu kuruluş yılları kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Kutlama programı toplu fotoğraf çekinilmesi ile sona erdi.

/Sultan Şehir/

 

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Sultan Şehir Gazetesi Yılında


Genç hakim 13. katlı binanın terasından düşerek öldü

Sivas’ta suya zam yok, indirim var

Mühendis Adaylarına "Sivas'ın Yolları" Anlatıldı

Öğrenciler, İl Genel Meclisini Yakından Tanıdı

Gençlik ve Güvenli Gelecek

Doğum gününü sokak hayvanları ile kutladı

Sivas’ta “Evliliğe ilk adım” semineri başladı

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta

Tarım ve Hayvancılık Sektörlerinin Kıtalararası Buluşması Başlıyor

Eken, Orta Anadolu Ekonomi Forumunda Sivas'ı anlattı

Faiz indirimi Sivas’ta emlak sektörünü hareketlendirdi