“Şükranla anıyoruz”

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız,  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi’nin önemine dikkat çeken Yıldız, “105. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutladığımız 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, milletimizin bağımsızlık aşkının destansı bir örneğidir. Mehmet Akif Ersoy’un ‘Çanakkale Şehitlerine’ isimli şiiri milletimizin hangi şartlarda özgürlüğünü kazandığının, Türkiye’mizin hangi ahval içerisinde kurulduğunun vesikası olarak karşımızda durmaktadır. İşte mübarek bir mücadeleyle bu ülkeyi bize emanet eden şanlı ecdadımızın ve aziz şehitlerimizin manevi hatıralarını yaşatmak; canları pahasına savundukları vatanımızı her daim ileriye taşımak bizlerin asli vazifesidir. Vatanın ve milletin her türlü tehlikeden korunması ve bayrağımızın özgürce dalgalanması için dünyada örneğine çok az rastlanacak bu destanı birlik ve beraberlik şuuru içerisinde gelecek nesillere aktarmalıyız.  Bu vesileyle, aziz milletimize bu şan ve şeref destanını armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” dedi. /Sultan Şehir/

 

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: “Şükranla anıyoruz”


200 sürekli işçi alınacak

ESTAŞ-üniversite iş birliği meyvelerini verdi

Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor

Vali Ayhan, dur durak bilmiyor

Vali Ayhan, pide ustası oldu

Sulama kanalından çıkan kurt yavruları şaşkınlık yaşattı

Kısıtlamaya hiçe sayarak trafiğe çıkan alkollü sürücüye ceza yağdı

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta