SMS kodu gelen vatandaşlar, eczanelerden maske  alabilecek

Sağlık Bakanlığı tarafından 20-65 yaş arası vatandaşlar için ücretsiz dağıtılacak olan maskeler bugün itibariyle eczacılara geldi.  37. Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Bahadır Eren, telefonlarına SMS ile kod gelen vatandaşlara 5 adet maske verileceğini

Naci YILDIZ

Sivas’ta 20-65 yaş arası vatandaşlar için ücretsiz dağıtılacak olan maskeler bugün itibariyle eczacılara geldi.

37. Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Bahadır Eren, cep telefonuna SMS kodu gelen vatandaşların eczanelere başvurarak 5 adet ücretsiz maskeyi alabileceklerini kaydetti. SMS kodlarının peyderpey vatandaşların telefonlarına gönderileceğini  belirten Başkan Eren, SMS kodu telefonuna gelmeyen vatandaşların eczanelere maske talebiyle başvurmamasını istedi.

Başkan Eren, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı tarafından,20-65 yaş arası vatandaşlarımıza ücretsiz temin edilecek olan maskeler bugün itibari ile eczanelere gelmiştir. Cep telefonlarına SMS kodu gelen vatandaşlarımız, gelen koda istinaden eczaneye başvurarak 5 adet ücretsiz maske temin edebilirler.SMS kodları kademeli olarak gönderilecek olup, SMS kodu gelmeyen vatandaşlarımızın bulaş riskinden dolayı eczanelere başvurmamaları rica olunur. 10 gün arayla 5 adet maske alma hakkı olup,10 gün sonra yeni SMS kodunun gelmesi beklenmelidir. Bu vesileyle Ramazan ayının İslam dünyası ve insanlık için sağlık, barış ve huzura vesile olmasını temenni ederim. Biz eczacılar, sizler için görevimizin başındayız ;sizler de bizim için evde kalın” dedi.

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com


Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Yok olan tarih yeniden canlandı, açık hava müzesi olacak

Bozkırın ortasındaki saklı Cennet ‘Yıldız Şelalesi’

Kazakistan’da 31 Mayıs tarihi

BAŞKAN BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ. (Videolu Haber)

13 bin yıldır genetiği bozulmadı

Cuma’yı terk etmemek için hastane gitmek istemedi

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta