Sivas’ta kumar oynayan şahıslara 17 Bin 500 TL ceza

Sivas Suşehri'nde 5 şahsa, hem kumar oynadıkları hem de korona tedbirlerini çerçevesinde toplamda 17 bin 500 TL cezası kesildi

Sivas’ın Suşehri ilçesinde polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda kumar oynadıkları tespit edilen 5 şahsa, hem kumar hem de korona tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle toplamda 17 bin 500 TL para cezası kesildi.

Suşehri İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün akşam saatlerinde gelen ihbar üzerine Taşköprü Mahallesinde bulunan bir binanın en üst katında kumar oynandığını tespit etti. Harekete geçen polis ekipleri yapılan operasyonda, dairede kumar oynayan 5 şahsı suçüstü yakaladı. Polis ekipleri dairede yapılan aramalarda bir miktar para, kumar oynamaya yarayan iskambil kağıtları ve zar buldu. Kumar oynayan her bir şahsa 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince 3.150'şer TL ve 5326 Kabahatler Kanunu’nun 34. maddesi gereği 1.225'er TL olmak üzere toplamda 17 bin 500 lira idari para cezası uygulandı. Öte yandan iskambil kağıtlarını terastan aşağı atan ve polise mukavemet gösteren şahıslar hakkında gerekli yasal işlem başlatıldı.

 

Haber Kaynak : İHA
Anahtar Kelimeler: Sivas’ kumar oynayan şahıslara


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta