Sivas’ta 1 yılda 125 akraba evliliği yapıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Sivas’ta 2019 yılı içerisinde toplam evlenme sayısı 4 bin 28 olurken akraba evliliği sayısı ise 125 olarak açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) "İstatistiklerle Aile 2019" bültenini yayımladı. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre oluşturulan verilerde illere göre akraba evliliği yapmış bireylerin sayısı ve toplam evli bireylerin içindeki oranı açıklandı. Buna göre Sivas’ta 2019 yılında toplam evlenme sayısı 4 bin 28 olurken akraba evliliği sayısı ise 125 olarak kayıtlara geçti. Akraba evliliği oranı Türkiye’de yüzde 4 iken Sivas’ta yüzde 3,1 olarak tespit edildi.
Sivas’ta evli sayısı 314 bine dayandı
Sivas’ta son verilere göre evli birey sayısı 313 bin 977 olurken akraba evliliği yapmış birey sayısı ise 25 bin 963 olarak açıklandı. Akraba evliliği yapmış birey sayısının toplam evli birey sayısına oranı yüzde 8,3 olarak kayıtlara geçti. Rakamların resmi nikahla yapılan evliliklere ait olduğu, akraba evliliği olarak birinci derecede kuzenler ile yapılan evliliklerin kapsandığı, yabancıların kapsama alınmadığı belirtildi.

Haber Kaynak : İHA


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

707 yıllık cami yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta