Sivas´ta ´Kudüs´ tepkisi

SİVAS´ta faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşları, ABD Büyükelçiliği´nin Kudüs´e taşınması ve İsrail askerlerinin Filistinlilere saldırısına tepki gösterdi.

Sivas´ta ´Kudüs´ tepkisi

SİVAS´ta faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşları, ABD Büyükelçiliği´nin Kudüs´e taşınması ve İsrail askerlerinin Filistinlilere saldırısına tepki gösterdi.

Kent meydanında toplanan yaklaşık 300 kişilik grup ´Kudüs kırmızı çizgimizdir´ pankartı açarak ellerinde Filistin bayraklarıyla İsrail´e tepki gösterdi. AK Parti İl Başkanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen basın açıklamasında Kudüs´e açılan ABD Büyükelçiliğini ve İsrail´in Gazze´ye düzenlediği saldırıya tepki gösteren katılımcılar, "Hamas´a selam, direnişe devam" sloganları attı. Grup adına açıklamada bulunan AK Parti İl Başkan Yardımcısı Kadir Darıcık, ABD´nin büyük elçiliğini Kudüs´e taşıması ve İsrail´in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmediklerini belirterek, "Bu girişim bizim için yok hükmündedir. Çok güçlü uluslararası meşruiyeti olan bunca karara rağmen hakları ihlal edilen Filistinli kardeşlerimizin, onurlu davalarını savunurken İsrail´in eli kanlı katilleri tarafından şehit edilişini içimiz kan ağlayarak takip ettik. İsrail´in şu ana kadar 55 Filistinli kardeşimizin şehadeti ve binlerce masum kardeşimizin yaralanmasıyla sonuçlanan eylemlerini şiddetle kınıyoruz. ABD ve İsrail´in coğrafyamızın göz bebeği ve barışın şehri olan mukaddes Kudüs´ü kana bulamasını, uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini en güçlü şiddetle kınıyoruz. Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silueti bağımsız Filistin Devleti´nin başkentidir" dedi. Ayrıca Sivas Ulu Cami´de öğlen namazı sonrası Filistin´de İsrail saldırıları sonucu hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

/resimler/2018-5/15/1938192929880.jpg

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Sivas Kudüs tepkisi


Genç hakim 13. katlı binanın terasından düşerek öldü

Sivas’ta suya zam yok, indirim var

Mühendis Adaylarına "Sivas'ın Yolları" Anlatıldı

Öğrenciler, İl Genel Meclisini Yakından Tanıdı

Gençlik ve Güvenli Gelecek

Doğum gününü sokak hayvanları ile kutladı

Sivas’ta “Evliliğe ilk adım” semineri başladı

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta

Tarım ve Hayvancılık Sektörlerinin Kıtalararası Buluşması Başlıyor

Eken, Orta Anadolu Ekonomi Forumunda Sivas'ı anlattı

Faiz indirimi Sivas’ta emlak sektörünü hareketlendirdi