Sivas iHH Arakan´da

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Sivas İl Başkanlığı, Arakanlılara gıda yardımında bulundu. Sivas´tan toplanan yardımlarını dağıtmak üzere Sivas İHH başkanı Ahmet Çakmak, Arakan´a gitti.

iHH Arakan´da

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Sivas İl Başkanlığı, Arakanlılara gıda yardımında bulundu. Sivas´tan toplanan yardımlarını dağıtmak üzere Sivas İHH başkanı Ahmet Çakmak,  Arakan´a gitti.

/resimler/2018-3/4/1545446681479.jpg

İHH Sivas İl başkanı Mehmet Çakmak, ve beraberindekiler, mazlumların ülkesi Arakan´a giderek Bangladeş, Dakka ve Cox Bazar, Chakmarkhul ve Jamtoli kamplarında yaşam mücadelesi veren bir milyon 200 bin kişinin barındığı kampları ziyaret etti.

/resimler/2018-3/4/1546076213206.jpg

Ziyarette, gıda ve hijyen paketleri kamplarda yaşayanlara dağıtıldığını belirten Ahmet Çakmak: Tüm dünyanın gözü önünde açlık ve sefalet içindeki Arakan´a acil olarak yardım yapılması gerektiğini kaydetti. Çakmak,? İHH olarak alimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyoruz. Dünya bize, biz ise birbirimize emanet edildik. Dünyanın neresinde olursa olsun İHH olarak her zaman mazlumların, Müslümanların yanlarında olacağız? ifadelerini kullandı.

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Sivas Arakan