Sivas Günleri´ne ESTAŞ damgası

41 yıl önce kurulan Türkiye´nin ilk ve en büyük kam mili üreticisi olan Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ), Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu (ASİDEF) tarafından bu yıl 4´üncüsü gerçekleştirilen ?Başkent´te Sivas Günleri? etkinliğine da

/resimler/2018-9/17/1959250303802.jpg/resimler/2018-9/17/1959011978026.jpg

 

NACİ YILDIZ

Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu (ASİDEF) tarafından bu yıl 4´üncüsü gerçekleştirilen ?Başkent´te Sivas Günleri? etkinliği sona erdi. Ankara Atatürk Kültür Merkezi´nde 13-16 Eylül tarihleri arasında yapılan etkinlikte Sivas´ın tarihi ve kültürel değerleri tanıtıldı.

?Başkent´te Sivas Günleri? etkinliğinde yerini alan  Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi´nin (ESTAŞ) standı ilgi odağı oldu. Dünyanın birçok noktasına ürettiği ürünleri pazarlayan ve ilimizin önemli sanayi kuruluşları arasında yer alan ESTAŞ´ın ürünlerinin sergilendiği standa çok sayıda ziyaretçi ilgi gösterdi.

Türk sanayisinin gözdesi, ilimizin gururu olan ESTAŞ´ın standını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti Sivas Milletvekilleri Habip Soluk ve Semiha Ekinci, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu ve Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ´ın yanı sıra çok sayıda siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi ziyaret etti.

Ziyaretçilerle yakından ilgilenen  ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin, yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

//SULTAN ŞEHİR//  

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Sivas Günleri ESTAŞ damgası