Şifa veren ellere vefa bekliyoruz

Sağlık İl Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç, “Sağlık çalışanlarının toplumdaki saygın yerinin korunması, şiddetin her türüne geçit verilmemesi hususunda her bir bireyden aktif destek bekliyoruz. Şifa veren ellere vefa bekliyoruz” dedi.

Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Fethullah Selçuk Moğulkoç, basın toplantısı düzenleyerek sağlıkta şiddete tepki gösterdi.  

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin varlığının sağlık çalışanlarının tümünü son derece olumsuz etkilediğini kaydeden Moğulkoç, “Sağlıkta şiddet yaşam ve çalışma haklarını yok etmekte ve mesleklerini gereği gibi yapmalarına engel olmaktadır Sağlık çalışanları olarak bizler; 365 günün 24 saati hiç ara vermeden, ailelerimizden fedakârlık ederek; hastanelerde, aile sağlığı merkezlerinde, 112 acil sağlık hizmetlerinde, ihtiyaç duyulan her yerde ve en sıkıntılı anlarda halkımıza hizmet vermekteyiz. Bizler hizmet sunumu esnasında vatandaşlarımızdan asgari nezaket ve saygı kurallarına riayet etmelerini, bizim de bu toplumun bir parçası olduğumuzu, insan olduğumuzu, yeme, içme, dinlenme gibi ihtiyaçlarımızın olduğunu bilmelerini istiyoruz” dedi.

HAK ETTİKLERİ CEZAYI ALMALILAR

“İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlık camiası olarak ‘Sağlıkta Şiddete Sıfır Tolerans’ yaklaşımını aynen benimsiyor ve görevi başında şiddete maruz kalan çalışanlarımızın her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz” diyen İl Müdürü Moğulkoç, “Bakanlığımızın yaptığı düzenlemeler kapsamında şiddete maruz kalan çalışanlarımıza kurumumuz bünyesinde görevli avukatlarımız vasıtasıyla her türlü hukuki ve idari desteği sağlıyoruz. Sağlık çalışanları olarak bizlerin halkımızdan ve adaletten beklentimiz; içimizde bulunan şiddete meyilli kişilerin adalet önünde hak ettikleri en ağır ceza ile cezalandırılmalarıdır. Halkımıza, adil, ulaşılabilir bir sağlık hizmeti için çabalayan, her türlü şiddet olayına rağmen aynı heyecan ve özveriyle canını tehlikeye atmaktan kaçınmadan hizmet veren sağlık çalışanlarımız kutsal bir görevi üstlenmektedir.  Yapılan yasal düzenlemeler ile ülkemizde hasta hakları belirli bir noktaya ulaştı. Nasıl ki insanlarımızın bu haklarını etkin bir şekilde kullanmalarına yine biz sağlık çalışanları katkıda bulunuyorsak biz sağlık çalışanlarının da haklarının olduğunun unutulmaması ve insanlarımızın sağlık hizmeti alırken bunlara dikkat etmesini istiyoruz. Sağlık çalışanlarının toplumdaki saygın yerinin korunması, şiddetin her türüne geçit verilmemesi hususunda basın mensupları vasıtasıyla halkımızın her bir bireyinden aktif destek bekliyoruz. Şifa veren ellere vefa bekliyoruz” açıklamasında bulundu. /Sultan Şehir/

Anahtar Kelimeler: veren ellere bekliyoruz


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.