Şehitlerimiz ebedi varlığımızın teminatı olmuşlardır

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz, 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Coşkun, mesajında; "Bu toprakları vatan yapan isimli, isimsiz bütün kahramanlarımız ebedi varlığımızın teminatı olmuşlardır" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas (CHP) İl Başkanı Yılmaz Coşkun; Şehitler Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.

Mesajında; şehitlerin ülkemizin bölünmez bütünlüğünün en önemli göstergesi olduğunu  ifade eden Başkan Coşkun, şehadet şerbetini içen kahramanlara rahmet diledi. 

Coşkun, mesajında; "Ülkemizi, vatanımızı, bayrağımızı korumak için canını feda eden aziz şehitlerimiz, milletimizin bölünmezliğinin en önemli göstergesidir.  Uğrunda büyük bedeller ödenen aziz vatanımızın mevcudiyeti ve göklerde hür bir şekilde dalgalanan şanlı al bayrağımız, şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere bıraktıkları kutsal bir emanetidir. Canları pahasına mücadele ederek bu toprakları vatan yapan isimli, isimsiz bütün kahramanlarımız ebedi varlığımızın teminatı olmuşlardır. Milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştirilerek aynı topraklar üzerinde kardeşçe yaşamamıza vesile olan, huzur ve güven ortamının her daim sürmesi için gözünü kırpmadan kendini feda eden tüm aziz şehitlerimiz, isimsiz kahramanlardır. Şehitlerimiz hiçbir siyasi partinin imgesi değildir. Şehitlerimiz ülkemizin ortak değeridir. Şehitlerimizin anneleri her birimizin annesi, şehit aileleri her birimizin ailesidir. Şehitler arasında ayrımcılık yapılmamalı. Şehitler şehit oldukları yere ve duruma göre sınıflandırılamaz. Her biri bu ülkenin bekası için canlarını feda etmişlerdir. Milletimizin üzerinde yaşadığı toprakları vatan yapma, milli varlığımızı sürdürme, bağımsızlık, insanlık ve barış ideali uğruna canlarını feda eden; birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, bayrağımızın ve özgürlüğümüzün ölümsüz simgeleri olan, aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm cephelerde yanında İstiklal Mücadelesine yön vermiş arkadaşlarına, gazilik beratını alıp sonrası ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyorum. Yaşayan tüm gazilerimize de sağlık dolu güzel günler diliyor, ellerinden öpüyorum" dedi. 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.