Saygı duruşunda bulunarak andılar

​​​​​​​Sağlık emekçileri şiddete karşı saygı duruşu gerçekleştirdi.

Sağlık emekçileri, Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi girişinde saygı duruşu gerçekleştirerek, şiddet nedeniyle hayatını kaybedenleri andı.

Dr.Ersin Arslan’ın 2012 yılında bir hasta yakını tarafından öldürülmesinin yıl dönümü nedeniyle ilan edilen "Sağlıkta Şiddete Karşı Mücadele Günü”  kapsamında gerçekleştirilen anma etkinliğinde fiziki mesafenin korunmasına büyük önem gösterildi.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Sivas Şube Eş Başkanı Özgür Baştürk “Bundan 8 yıl önce 17 Nisan 2012’de Dr. Ersin Arslan, Gaziantep’te bugün kendisinin isminin verildiği hastanede öldürüldü. Vahşice öldürüldü. Ameliyatını yaptığı bir hastanın torun tarafından çalıştığı serviste öldürüldü. Aslında bu ilk değildi, son da olmadı ne yazık ki. En son Fikret Hacıosman İstanbul’da öldürüldü, Dr. Göksel Kalaycı ve bir dizi arkadaşımızı, hekimleri, eczacıları, diş hekimlerini, bir dizi sağlık çalışanını şiddete kurban verdik ve burada da gördüğünüz gibi biz yıllardır sağlıkta şiddet yasası çıkarılsın dedik. Nihayet önceki gün bizim istediğimiz gibi olmasa da bir yasa çıktı. Biz bunun ısrarla takipçisi olacağız. Sadece yasa ile değil, diğer taleplerimiz de vardı. Acillerin bir an önce düzene konulması ve diğer taleplerimiz. Biz bugün sağlıkta şiddete kurban verdiğimiz bütün arkadaşlarımızı ve son bir aydır koronavirüs nedeniyle kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımızı, bütün emekçileri saygıyla sevgiyle anıyoruz” dedi.

/Sultan Şehir/

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Saygı duruşunda bulunarak andılar


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

707 yıllık cami yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta