Savaşçı, Ayhan’a brifing verdi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje ve çalışmalar Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Vali Ayhan’a brifing verdi.

Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen proje ve çalışmalar değerlendirme toplantısında masaya yatırıldı. Vali Salih Ayhan başkanlığında Sivas Valiliği ek bina toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve projelerde görev alan öğretmenler katıldı.

Toplantı, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın genel değerlendirme brifingi ile başladı. İl Müdürü Savaşçı, 2018-2019 eğitim öğretim yılında uygulanan ve bu yıl da devam eden projeler ile yeni hayata geçirilen projeler hakkında bilgi verdi.

Toplantının ana gündem maddesini 'Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi' oluşturdu. İl Müdürü Savaşçı, il genelinde akademik başarıyı artırmak için hayata geçirilen KÖPRÜ projesi ile ilimizdeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerine hazırbulunuşluk sınavı yapıldığını ve sonuçlarının kısa süre önce açıklandığını söyledi.

Bu sınav ile öğrencilerin kazanım düzeylerinin ölçüldüğünü belirten Savaşçı,  sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ile birlikte ortaya çıkacak veriler ışığında öğrencilerin destekleme ve yetiştirme kurslarında eğitime alınacağını kaydetti. Savaşçı, bu kapsamda Sivas'ta biri destekleme ve yetiştirme kursu (DYK) ana merkez binası olmak üzere 18 adet DYK merkezi oluşturulduğunu belirtti.

Savaşçı'nın değerlendirmelerinin ardından KÖPRÜ ve Spor Sivas projelerinde görev alan öğretmenler de bu projeler kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi.

“EĞİTİM HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ OLACAK”

Sivas'ın eğitimde üst seviyelere ulaşması için önemli çalışmaların hayata geçirildiğini belirten Vali Salih Ayhan ise "2019-2020 eğitim öğretim döneminde devam etmekte olan projelerimizi gözden geçirdik. Eğitim her zaman önceliğimiz olacak. Özellikle il genelinde akademik başarıyı artırmak için destekleme ve yetiştirme kurslarında KÖPRÜ projesini hayata geçirdik. Yetenek ve Beceri Merkezi bizim için çok önemli. Hatıra Ormanları projesini de çok önemsiyorum. Bu proje ile hem çocuklarımızın bilinçlenmesini sağlayacağız hem de Sivas'ın ağaçlandırılmasına önemli bir katkı sağlayacağız" diye konuştu. /Sultan Şehir/

 

 

 


Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Savaşçı Ayhan’ brifing verdi