Sarıeroğlu, "Kadına yönelik şiddetle ilgili sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu Açıklaması, System.String[] Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Kadına yönelik şiddetle ilgili sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz. Kadın odaklı meselelerde zihinsel bir dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Kadına değer veren medeniyetin mensupları olarak, kadına kıymet veren bir dinin mensupları olarak, kadına yönelik şiddeti insanlık suçu olarak değerlendiriyoruz." dedi.
Tarih: 11.3.2018 17:28:16/ 3416okunma / 0yorum

Sarıeroğlu, "Kadına yönelik şiddetle ilgili sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu Açıklaması, System.String[] Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Kadına yönelik şiddetle ilgili sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz. Kadın odaklı meselelerde zihinsel bir dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Kadına değer veren medeniyetin mensupları olarak, kadına kıymet veren bir dinin mensupları olarak, kadına yönelik şiddeti insanlık suçu olarak değerlendiriyoruz." dedi.

Sarıeroğlu, Bahtiyarbostan Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi´nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, ilk kez geldiği Milli Mücadele şehri Sivas´ın huzur dolu, aydınlık bir kent olduğunu söyledi.

/resimler/2018-3/11/1736039600820.jpg

AK Parti´nin iktidara geldiği günden itibaren kadınları baş tacı yaptığını ve bütün politikaların merkezine onları koyduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, "Kadınlarımız güçlü olursa Türkiye´nin güçlü olacağına inandık. Kadınlarımız güçlü olursa aile yapılarımızın güçlü olacağına inandık. Kadınlarımız mutlu olursa onların mutluluğunun tüm ülkemize yayılacağına inandık." diye konuştu.

Kadınların hayatın her alanında aktif olarak yer aldığını dile getiren Sarıeroğlu, bunun daha iyi seviyelere gelmesi için çalışmalara devam ettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, kadına yönelik şiddet olaylarına dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Kadına yönelik şiddetle ilgili sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz. Kadın odaklı meselelerde zihinsel bir dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Kadına değer veren medeniyetin mensupları olarak, kadına kıymet veren bir dinin mensupları olarak, kadına yönelik şiddeti insanlık suçu olarak değerlendiriyoruz. AK Parti iktidarı olarak kadına yönelik şiddetle mücadelemizi sonuna kadar kararlılıkla sürdüreceğiz. Kurullarımız ve çalışmalarımız var, yasal düzenlemelerimiz var. Burada topyekun seferberlik halinde yerel yönetim ve sivil toplum örgütlerimizle hep birlikte çalışacağımız bir alan. İnşallah bundan sonra bu konularda daha hızlı bir ilerleme sağlayacağız."

Çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarına da değinen Sarıeroğlu, "Bu konuda da çok ciddi şekilde çalışmalar yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bir komisyon kuruldu, Bakanlık olarak biz de bu kuruldayız. Çok ciddi çalışmalar yapıyoruz ve bu konuya bütüncül bir bakış açısıyla bakıyoruz. Cezalardan, çocuklarımızın daha fazla örselenmemesine ilişkin tüm konuları büyük bir titizlikle alıyoruz. Çocuklara yönelik istismar olayını asla kabul etmiyoruz, bunun bir canilik ve sapkınlık olduğunu buradan bir kez daha ifade ediyorum. Bu konuyla da mücadelemiz kararlılıkla devam edecek." diye konuştu.

 

Yaşa/resimler/2018-3/11/1736224444963.jpgm merkezine adı verilen Özgecan Aslan´ı kardeşi gibi değerlendirdiğini vurgulayan Bakan Sarıeroğlu, onu rahmetle yad ettiğini dile getirdi.

Bakan Sarıeroğlu, Özgecan´ın ailesinin onun aziz hatırasını yaşatmak için birçok faaliyetin içerisinde olduğunu aktararak, "Gerçekten evlat acısı yaşadılar ama bu evlat acısının ardından bu konuyla ilgili bir inisiyatif yüklendiler, bir sorumluluk yüklendiler." ifadelerini kullandı.

"İnşallah bu süreçten muzaffer olarak çıkacağız"

Türkiye´nin güçlü hedefleri olduğunu, ülke olarak önemli süreçlerden ve zorlu dönemlerden geçildiğini vurgulayan Sarıeroğlu, Mehmetçiklerin Afrin´de büyük bir operasyon gerçekleştirdiğini söyledi.

Sarıeroğlu, bu operasyonun Türkiye açısından kilit öneme sahip olduğuna işaret ederek, şöyle dedi:

"Neden yapıldığını Afrin´e girdikten sonra daha net anlıyoruz. Bölgemizde birinci hedefimiz terörle mücadele çalışmaları ve 80 milyon vatandaşımızın güvenliği ve huzuru. Oradaki sığınakları, açılan ve altlardan yapılan tünelleri, biriktirilen silahları, yapılan destekleri gördükten sonra, sınırın ötesindeki sürecin arka planınında başka niyetler olduğunu Türkiye olarak çok net olarak anlamış durumdayız. İnşallah bu süreçten muzaffer olarak çıkacağız, buna inancımız tam. Allah Mehmetçiğimizi muhafaza eylesin."

Verilen desteklerin kendilerini mutlu ettiğini, engellilerin maaşlarının bir kısmını Mehmetçik Vakfına verme konusunda bakanlıklarına sürekli dilekçe ile müracaat ettiğini, kadınların yemekler yaparak askerlere gönderdiğini belirten Sarıeroğlu, böylece operasyona katılan güvenlik güçlerine moral verildiğini aktardı.

/resimler/2018-3/11/1736428820321.jpg

"Diz çökmedik, baş eğmedik"

Bakan Sarıeroğlu, Sivas´tan başlayan milli mücadele ruhunun tüm Türkiye´de olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

"Allah milletimizden razı olsun, birlik beraberliğimiz daim olsun. Bizim en önemli gücümüz, en önemli avantajımız Türkiye olarak zor zamanlarda kenetlenmemiz. Birlik, beraberlik ve mücadele ruhumuz. Biz bunu 15 Temmuz´da gösterdik, tüm dünyaya, tüm düşmanlarımıza korku salacak şekilde ecdattan miras kalan o ruhun nasıl canlanacağını, toplara, tüfeklere, F-16´lara nasıl kafa tutulacağını bir kez daha gösterdik. El Bab´ta gösterdik, Fırat Kalkanı´nda gösterdik. Şimdi de Afrin´de Zeytin Dalı Operasyonu´nda gösteriyoruz."

/resimler/2018-3/11/1737131008455.jpg

Türkiye´nin dostlarına güven, düşmanına korku saldığını aktaran Sarıeroğlu, "Buna da devam edeceğiz. Güçleniyoruz, büyüyoruz, birilerini de rahatsız ediyoruz. Bu operasyonları da kendi milli ve yerli mühimmatımız ile İHA´larımızla yapıyoruz. Bundan dolayı büyük bir kesimde rahatsızlık uyandırıyoruz ama rahatsız olmaya devam edecekler. Çünkü biz sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daha da büyümeye daha da güçlenmeye ve inşallah gelişen büyüyen Türkiye olarak dünyanın en iyi ülkeleri içerisinde yer almaya ve yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Diz çöktürmeye, baş eğdirmeye çok çalıştılar. Diz çökmedik, baş eğmedik. İnşallah aynı ruhu devam ettireceğiz." dedi.

Özgecan Aslan´ın babası Mehmet Aslan da kızının ismini merkeze veren yetkililere teşekkür etti.

Türkiye´de kadına şiddet, çocuk istismarı, uyuşturucuyla en önemlisi de cehaletle mücadelenin büyük bir azim ve kararlılıkla devam ettiğini dile getiren Aslan, cahil insanları eğitmenin zor olduğuna dikkati çekerek, "En zoru ise kötü alışkanlıkları ve kötü karakter sahibi insanları eğitmektir. Şiddetin ve terörün her türlüsünü kınıyorum." dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Sarıeroğlu ve beraberindekiler, Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi´nin açılışını yaparak, burayı gezdi.

Açılışa, Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Özgecan Aslan´ın babası Mehmet Aslan, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Kaynak: Gazete Şehir

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KANDİL SİMİDİ GELENEĞİ SÜRÜYOR...
KANDİL SİMİDİ GELENEĞİ SÜRÜYOR...
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Berat Kandili sebebiyle personelinin Berat Gecesini tebrik ederek, Kandil Simidi dağıttı. Belediyenin çeşitli birimlerine dağıtılan kandil simitlerinden Hayat Ağacı Derneği´ne de gönderildi.
“Cennet anaların ayakları altında”
“Cennet anaların ayakları altında”
Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bayan üyeleri ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi.
HAYAT AĞACI DERGİSİ 33. SAYISINI ÇIKARDI
HAYAT AĞACI DERGİSİ 33. SAYISINI ÇIKARDI
Türkiye´nin en uzun soluklu şehir dergisi olan Hayat Ağacı, 33. sayısıyla okurlarının huzuruna çıktı.
MARANGOZLAR İZMİR FUARINDAYDI
MARANGOZLAR İZMİR FUARINDAYDI
Sivas Marangozlar Esnaf Odası üyeleri İzmirde düzenlenen Makine, Mobilya ve Yan Sanayi fuarını gezerek, sektörle ilgili yeni çıkan makine ve ekipmanları yakından görme imkanı buldular.
AHİLİK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
AHİLİK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birnliğini ziyaret etti
İnsan Hakları Kurulları üyelerine seminer
İnsan Hakları Kurulları üyelerine seminer
Malatya´da 5 ilin İnsan Hakları Kurulları üyelerine Kadın Hakları Eğitim Semineri verildi.
Sivas´ta 59 Afgan Kadın Polis Adayına Özel Harekat Eğitimi
Sivas´ta 59 Afgan Kadın Polis Adayına Özel Harekat Eğitimi
Sivas´ta 59 Afgan kadın polis adayına özel harekat eğitimiTÜRKİYE ile Afganistan arasında imzalanan protokol çerçevesinde Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu´da 59 Afgan kadın polisine özel harekat eğitimi verilecek.
Şahin´den, “Recep”, “Tayyip”, “Erdoğan”a ziyaret
Şahin´den, “Recep”, “Tayyip”, “Erdoğan”a ziyaret
Ak Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, eşi ve il yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi altında olan üçüzleri ziyaret etti.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
AHDE VEFA VEFALI ÇIKTI
AHDE VEFA VEFALI ÇIKTI
Sivas´ta AHDE VEFA adındaki işyerinde de nikâh şekeri, bebek şekeri, sünnet şekeri, diş buğdayı ürünleri kokulu taşlar ve sabunlar. İsme özel mutfak önlükleri, kapı süsleri, Kına gecesi süsleri, Mevlid ürünleri, isme özel badiler. Tülden tütü etek takımları, çocukların isim ve fotoğraflarına özel doğum günü setleri ile hizmet veren işyeri. Sivas´ta adından söz ettirmeyi başardı.
Sivaslı Kadınlardan Eski Düğün Kıyafetleri Defilesi
Sivaslı Kadınlardan Eski Düğün Kıyafetleri Defilesi
Sivas`ta Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği üyeleri tarafından geleneksel Sivas kıyafetleri defilesi yapıldı. Defilede kentte geçmiş yıllarda düğün ve nişanlarda giyilen 15 kıyafet sergilendi.
Eşler, birbirlerini anlayışla karşılamalı
Eşler, birbirlerini anlayışla karşılamalı
Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Esentepe Hanımlar Evinde ‘Aile İçi İletişim’ konulu konferans düzenlendi.
“Kadın Sığınma Evleri Yetersiz”
“Kadın Sığınma Evleri Yetersiz”
SMMMO Başkanı Hasan Coşkun Erkmen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ilimizdeki kadın mali müşavir ve muhasebecilerle yemek programında bir araya geldi
Sivaslı Kadınlardan Tabutlu Eylem
Sivaslı Kadınlardan Tabutlu Eylem
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Sivas’ta çeşitli etkinlikler düzenlendi.
BİN YILLIK İNCİL ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR
BİN YILLIK İNCİL ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR
Ziyabey Kütüphanesi’nde bulunan ve yaklaşık bin yıllık olduğu değerlendirilen İncil ziyaretçilerini bekliyor. Ziyabey Kütüphanesi Müdürü Cemal Karaca, “Şuan da en çok dikkat çeken eser bu bin yıllık İncil” dedi.
KADINLARIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
KADINLARIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Kadın Koordinasyon Merkezi çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sivas Belediyesi’ne bağlı olarak kurulan bu ekip kurulduğu günden bu yana birçok başarılı çalışmalara imza attı.
Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının 80. Yılı
Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının 80. Yılı
Türkiye’de kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 80. Yıl dönümü münasebetiyle CHP İl Kadın Kolları Başkanı Muhterem Kaya, basın açıklaması düzenledi. Kaya,” Seçme ve seçilme hakkımızı elde etmenin 80. Yılı kutlu olsun” dedi.
Üstün Zekâlılara Sivas Bıçağı Anlatıldı
Üstün Zekâlılara Sivas Bıçağı Anlatıldı
Sivas Bilim ve Sanat Merkezinde, öğretmenlerin göstermiş olduğu büyük emek sayesinde başarılı çalışmalara imza atıyor
Yaşasın kadınlar
Yaşasın kadınlar
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Berrin Özdemir, “Emeğimize, bedenimize ve kimliğimize sahip çıkacağız.
Kadına Yönelik Şiddete `Dur` Demek İçin Yürüdüler
Kadına Yönelik Şiddete `Dur` Demek İçin Yürüdüler
Sivas`ta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü`nün organizasyonuyla biraraya gelen yaklaşık 100 kadın, `25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü` nedeniyle çeşitli sloganlar atarak yürüyüş yaptı.
Kadınlar, Güçlü Türkiye’nin Yollarını Açmaktadır
Kadınlar, Güçlü Türkiye’nin Yollarını Açmaktadır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen Gönül Elçileri Projesi Sivas’ta öğretmenlere tanıtıldı

DOLAR
6.2287
EURO
7.3234
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Sivas
Güneşli
Bugün
24 / 8 °C
Güneşli
Çarşamba
13 / 6 °C
Parçalı bulutlu
Perşembe
15 / 4 °C
"Dünyada dört nimet vardır, bunlar kendisine verilen kişi dünya ve ahiretin hayrını görmüştür.Bunlar; Zikreden dil, Şükreden kalp, Sıkıntılara katlanan beden ve saliha kadın.."

BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi