Parlayan Yıldızlar Grubu birinci oldu

Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, HEDEF Projesi kapsamında düzenlenen; Şehit Erkan Sakal İlkokulu Veliler Arası Bilgi ve Kültür Yarışmasında, velilerin final heyecanına ortak oldu.

Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, HEDEF Projesi kapsamında düzenlenen; Şehit Erkan Sakal İlkokulu Veliler Arası Bilgi ve Kültür Yarışmasında, velilerin final heyecanına ortak oldu.

Okul salonunda gerçekleştirilen yarışmanın finaline Aslan'ın yanı sıra Şube Müdürü Hülya Bozbıyık ve 4. Eğitim Bölgesi Okul Müdürleri de eşlik etti. Finalde 2-E Sınıfı Velileri Serpil Çamcı, Selma Kaya, Şerife Arslan ve Ayşe Değeralp'tan oluşan Parlayan Yıldızlar Grubu birinci olurken, 2-C Sınıfı Velileri Kübra Yüceal, Zeynep Basan, Nermin Kara ve Şifa Yıldız'dan oluşan Münteha Grubu ise ikinci oldu.

Yarışmanın ardından başta birincilik ve ikincilik derecelerini elde eden veli grupları olmak üzere katılım sağlayan tüm velilere tebrik ve teşekkürlerini ileten Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, velileri de eğitim sürecine dahil eden, öğrenci-veli-öğretmen arasındaki bağı güçlendiren ve okul ile veli arasındaki iş birliğini artıran bir program gerçekleştirildiğine dikkat çekti.  Aslan, güzel bir etkinlikle bu birlikteliği sağlayan okul idarecileri ve öğretmenleri de tebrik etti. Aslan, daha sonra yarışmada birinci olan Parlayan Yıldızlar Grubunu oluşturan velilere katılım belgeleri ve ödüllerini takdim etti. Yarışmanın ikincisi Münteha Grubunu oluşturan veliler ise katılım belgeleri ve ödüllerini Şube Müdürü Hülya Bozbıyık'ın elinden aldı. Yarışmaya katılan diğer grupları oluşturan velilere ise katılım belgelerini okul müdürleri takdim etti.

Üç tur şeklinde gerçekleştirilen yarışma birincilik ve ikincilik elde eden grupların dışında 2-B sınıfı velileri Nurgül Ateş, Safiye Yıldız, Bağdagül Yurtsever ve Birgül Kol'dan oluşan Kraliçe Arılar Grubu, 2-D sınıfı velileri Selma Kaya, Gonca Karataş, Nedime Kurt ve Keziban Hazırbulan'dan oluşan Kardelenler Grubu ve 2-A sınıfı velileri Sümeyye İnce, Selda Duman, Neziha Köse, Rüveyda Arslan'dan oluşan Katre-i Nur Grubu katıldı.Anahtar Kelimeler: Parlayan Yıldızlar Grubu birinci