Park ve bahçelerde bahar temizliği başladı

Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, baharın gelmesiyle kapanan mesire alanları ve parklarda bahar temizliğine başladı

Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, baharın gelmesiyle kapanan mesire alanları ve parklarda bahar temizliğine başladı.
Çin’den gelip dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü(Covid-19) salgını kapsamında bir çok tedbir alındı. Bu tedbirler kapsamında Sivas’ta kapanan mesire alanları ve parklarda bahar temizliğinin yanı sıra bakım onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, il genelinde bahar temizliği için kolları sıvadı.

Çalışmalar ilk olarak yağışlar nedeniyle boyları uzayan park alanlarının çimlerinin kesimini gerçekleştirdi. Korona virüsü nedeniyle boş kalan mesire alanlarında detaylı çalışma içerisine giren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri; çim biçme, su havuzlarının temizliği, kamelya ve bankların tamiratı ve boyası, yabani otların temizliklerini çiçek ekimlerini yaparak piknik ve mesire alanlarını yasakların kalkmasının ardından Sivaslılara hazırlıyor. Sivas Belediyesi ekipleri, belirlenen program dahilinde tüm mahallelerde park ve bahçelerin bakımını yapıp eksiklerini gideriyor. Ekipler, korona virüs nedeniyle kapalı bulunan park ve bahçeler dahil yaşam alanlarının temiz ve bakımlı olması için büyük özen gösteriyor.

 

Haber Kaynak : İHA
Anahtar Kelimeler: bahçelerde bahar temizliği başladı


200 sürekli işçi alınacak

ESTAŞ-üniversite iş birliği meyvelerini verdi

Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor

Vali Ayhan, dur durak bilmiyor

Vali Ayhan, pide ustası oldu

Sulama kanalından çıkan kurt yavruları şaşkınlık yaşattı

Kısıtlamaya hiçe sayarak trafiğe çıkan alkollü sürücüye ceza yağdı

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta