Özlemle anıyoruz

CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun,  19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlem anıyor tüm Sivas  halkının ve milletimizin bayramını kutluyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu.

19 Mayıs’ın hem bir kurtuluş mücadelesinin başlangıcı hem de modern Türkiye  cumhuriyetinin ilanına giden sürecin ilk adımı olduğunu kaydeden Coşkun, “101 yıl önce,  cumhuriyet  için, halkçı-devletçi sosyal gelecek adına, ulusalcı ve laik amaçlar adına  görkemli bir mücadele, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılmıştır.  Başlatılan ulusal Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlandırılıp, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine ’dur’ denilmiştir. Cumhuriyeti kuran ve sonrasında çok partili demokratik sistemi ülkemize armağan eden partimiz, son gelinen noktada Türkiye cumhuriyetinin ana kazanımlarından uzaklaşıldığı ve  iç - dış emperyalist unsurlara teslim edildiği, bağımlı hale getirildiği ve bireyin tüm özgürlüklerinden kopartıldığı gerçeğinin farkındadır. AKP zihniyetinin cumhuriyetin kazanımlarını  yok etme süreci gençliği de hedeflemektedir” dedi.

Başkan Coşkun, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “19 Mayıs 1919 tarihinin gençlikten kopartılması, atamızın  emanet ettiği tam bağımsız ve  anti-emperyalist ruhun da  yok edilmesi anlamını taşımaktadır. Sivil ve askeri  darbelerle yaratılmak istenen, kimliksiz, kişiliksiz, apolitik ve kendi toplumuna  yabancı gençlik; yaşanan 19 Mayıs 1919 ruhunun çarpıtılmasıyla devlet politikasına  dönüşmüştür. Askeri darbelerle sivil darbelerin birbirini tamamlamasıyla  yeni toplum mühendisliği devreye sokulmakta ve Türkiye cumhuriyetinin  geleceğine ipotek  konulmaktadır. Dün olduğu gibi bugün de CHP, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine/taşeronlarına karşı bağımsızlığı, özgürlüğü, birliği, kardeşliği, laik cumhuriyeti ve sosyal hukuk  devletini savunmaktadır. CHP Sivas il örgütü olarak bizler,  cumhuriyetimizin kazanımlarının   yok edilmesi, bireyin özgürlüklerinin kısıtlanması ve ulusal birlik  beraberliğimizin tartışılır hale geldiği günümüzde görev ve sorumluluklarımızın bilinci  içerisindeyiz. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlem anıyor tüm Sivas  halkının ve milletimizin bayramını kutluyoruz.” /Sultan Şehir/

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Özlemle anıyoruz


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.