Okullara spor malzemesi desteğinde bulunulacak

“2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı ‘Spor Sivas’ Projesi Başlangıç ve Temsili Spor Malzemesi Dağıtım Töreni”nde konuşan Vali Salih Ayhan; okullara tüm branşlar için 720 bin TL tutarında spor malzemesi desteği sağlanacağını söyledi.

“2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı ‘Spor Sivas’ Projesi Başlangıç ve Temsili Spor Malzemesi Dağıtım Töreni” 4 Eylül Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Törene; Vali Salih Ayhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, İl Milli  Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Teoman Karaca, Sağlık İl Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç, İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat, Ticaret İl Müdürü Selim Baş ve öğrenciler katıldı.

“2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı ‘Spor Sivas’ Projesinin startını veren Ayhan, merkez ve köylerdeki okullara tüm branşlar için 720 bin TL tutarında spor malzemesi desteği sağlanacağını söyledi.

Proje ile 2019'da 65 bin, 2020'de ise salgına rağmen 50 bin öğrencinin bir spor dalıyla buluştuğunu hatırlatan Vali Ayhan, "Valiliğimiz himayelerinde projeyi yürüten Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Millî Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum" diye konuştu. /SULTAN ŞEHİR/