Öğrencilerinizin yüreğine dokunun

Aday öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen seminere katılan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Öğrencilerinizin yüreğine dokunun. Onları sık sık evlerinde ziyaret edin, velilerimizle diyalogunuzu güçlü tutun” dedi.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanan program kapsamında Sivas'ta görev yapan aday öğretmenlere yönelik düzenlenen "Aday Öğretmen Yetiştirme Programı" devam ediyor.

Aday öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüğünce planlanan program kapsamında; Dünden Bugüne Öğretmenlik, Etkili İletişim ve Sınıf Yönetimi, Afet Eğitimi, Ulusal ve Uluslar arası Eğitim Projeleri ve Örnek Projeler, İnsani Değerlerimiz ve Meslek Etiği, Türkiye'de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci gibi bir çok konu başlığında eğitim seminerine katılıyor.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, bu kapsamda Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirilen seminer programında aday öğretmenlerle bir araya geldi. Şube Müdürü Ayhan Bülbül tarafından gerçekleştirilen "Dünden Bugüne Öğretmenlik" konulu seminerin ardından aday öğretmenlere hitap eden İl Müdürü Savaşçı, Sivas'ta eğitim alanında yürütülen proje ve çalışmalara değindi.

Her alanda gelişen ve kalkınan Türkiye'de eğitim alanında da önemli gelişmeler yaşandığını belirten İl Müdürü Savaşçı, son yıllarda Sivas'a yaklaşık 700 milyon liralık eğitim yatırımı yapıldığını, öğretmen açığının neredeyse bulunmadığını ve yüzde 96 doluluk oranına erişildiğini söyledi.

Sivas'ın son yıllarda inşa edilen modern ve donanımlı eğitim yuvaları ile altyapı ve fiziki anlamda çok iyi bir noktaya ulaştığını söyleyen Savaşçı, eğitimde istenilen başarıyı yakalayabilmek için de Sivas Valiliği himayesinde birçok proje ve çalışmanın hayata geçirildiğini belirtti.

Akademik başarıyı artırmaya yönelik başlatılan Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi'ne değinen İl Müdürü Savaşçı, proje kapsamında oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile öğrencilere eğitim desteği verildiğini söyledi. Bunun yanı sıra Spor Sivas ve Sanat Sivas gibi önemli projelerin de uygulandığını belirten Savaşçı, "Çocuklarımızı sadece akademik  olarak geleceğe hazırlamıyoruz. Bizim amacımız, çocuklarımızı sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de geliştirerek en iyi seviyeye getirmektir. Tüm bunları gerçekleştirebilmemiz için öğretmenlerimizin gayretine, desteğine ihtiyacımız var" dedi.

Konuşmasında öğretmenlik mesleğinin önemine de vurgu yapan Savaşçı, aday öğretmenlere önemli mesajlar verdi. İl Müdürü Savaşçı, "Sizler; zor ve vebali büyük olan bir mesleğin mensupları oldunuz. Bugün sizlere emanet edilen çocuklarımız yarın ülkemizin geleceğine yön verecekler. Dolayısıyla bunun vebali ve sorumluluğu çok büyük. Öğrencilerinizin yüreğine dokunun. Onları sık sık evlerinde ziyaret edin, velilerimizle diyalogunuzu güçlü tutun. Her öğretmen öğrencisinde bir iz bırakabilmeli, bir farkındalık oluşturabilmelidir. Çocuklarımızı bilgili, kültürlü, vatanına, milletine, bayrağına, kendi kültürüne ve ahlaki değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmeliyiz" açıklamasında bulundu. 

İl Müdürü Savaşçı, konuşmasının ardından bir süre aday öğretmenlerle sohbet etti. /Sultan Şehir/

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com


10 kadın infaz koruma memuru alımı yapıldı

Sivas’ta 49 noktada 511 bin 279 fidan dikildi

Geleceğe Nefes Projesine Eczacılardan Destek

Çocukları babasız büyüdü

Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak tünelde son 500 metre kaldı

Dilencinin üzerinden çıkan para dudak uçuklattı

Yalçın, Dünya Şampiyonu oldu