Ödenek aktarımına Meclis’ten onay

Yerel parlamento Ocak ayı toplantılarında İl Özel İdaresi’nin 2022 yılı bütçesinin ihtiyaç duyulan tertipleri arasında ödenek aktarımı yapılmasına onay verildi.

İl Genel Meclisi, 2022 yılı Ocak ayı toplantılarını tamamladı. Ocak ayı oturumları, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş ve Başkan Vekili Fikret Doğruyol başkanlığında Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Meclisin ilk oturumunda, divan kâtipleri tarafından 2021 yılı Aralık ayı il genel meclisi karar özetleri ve il encümeni karar özetlerinin okundu. İller Bankası Genel Kurul toplantılarında, ilimizi temsil etmek üzere İl Özel İdaresi delegeliğine İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş seçildi.

İl Özel İdaresi’nin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerinin denetlenmesi için oluşturulacak Denetim Komisyonuna ise İl Genel Meclisi üyelerinden Hikmet Kuruçay, Semra Temurbaş Mavibulut,  Ziya Şahin, Hacı Ayvaz ve Asaf Yaraş seçildi. Öte yandan 2022 yılı faaliyetleri için İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Mütevelli Heyetinde görev alacak hayırsever vatandaşlar da belirlendi.

İl Özel İdaresi’nin 2022 yılı bütçesinin ihtiyaç duyulan tertipleri arasında ödenek aktarımı yapılan toplantılarda İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, Tarım ve Orman Komisyonuna, Sanayi Ticaret Komisyonuna ve Kentsel Yenileme Proje Takip Komisyonuna, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna, Hukuk Komisyonuna, Sanayi Ticaret Komisyonuna, İçişleri Komisyonuna ve Kültür ve Turizm Komisyonuna havale edilen gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

2022 yılı Ocak ayı toplantılarını tamamlayan Sivas İl Genel Meclisi, Şubat ayının ilk haftasında tekrar bir araya gelecek. /SULTAN ŞEHİR/


Anahtar Kelimeler: Ödenek aktarımına Meclis’