MUHTARLARA MASKE DAĞITIMI YAPILDI

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından düzenlenen program da Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan, merkez köy ve mahalle muhtarlarına maske ve dezenfektan dağıtımı yaptı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından merkez ve köy muhtarlarına yönelik maske ve dezenfektan dağıtım programı yapıldı. AFAD İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Vali Salih Ayhan da katıldı.

Programda muhtarlara Belediyemiz tarafından hazırlanan maske ve dezenfektan setleri de dağıtıldı.

Programda konuşan Başkan Bilgin, “Tüm dünyada olduğu gibi şehrimizde de salgınla mücadele ediyoruz. Sürecin ilk başladığı andan itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ilgili bakanlıklarımızın koordinesinde ilimizde de Sayın Valimizle birlikte gerekli tedbirleri alarak suhuletle birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiği şekliyle yürüterek bugüne kadar getirdik. Süreç başladığı andan oluşturulan Pandemi Kurulumuzun aldığı önlemlerle şehrimizde mücadele iyi bir noktada.” dedi.

“Dünyada yaşanan sürece bakıldığında ülkemizin ne kadar büyük bir devlet olduğu bir kez daha ortaya çıktı.” diyen Başkan Bilgin, “Milletimizin birlik beraberlik ve yardımlaşma duygularıyla birlikte bu süreci en iyi şekilde atlatacağımıza inanıyoruz. Bu süreçte en iyi tedbir sosyal izolasyonu sağlamak ve bilim kurulunun hazırladığı bakanlıkların bizlere bildirdiği talimatlara uymak.” ifadesini kullandı.

Alınan bazı kararların esnafları sıkıntıya sokmuş olabileceğini dile getiren Başkan Bilgin, “Her şeyden önce sağlık geliyor. Sağlık için alınması gereken her türlü önlemi almaya devam edeceğiz. Bu noktada toplumun her kesiminin gerekli hassasiyeti göstermesi için gerekeni yapacağına inanıyorum.” dedi.

Başkan Bilgin, sürecin başlangıcından itibaren belediye olarak her türlü önlemlerin alındığını belirterek “Maske ve dezenfektan konusunda çalışmalar gerçekleştirdik. Merkez mahalle muhtarlarımıza gerek maske gerekse dezenfektan desteği sağladık. Ayrıca toplum sağlığı açısından toplu taşıma araçlarını kullanan şoförlere, taksicilerimize, pazarcılarımıza, yoğun olan duraklarda hemşerilerimize maske dağıtımına devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız tedbirlere uymaları.” şeklinde konuştu.

Vali Salih Ayhan’da virüse karşı her türlü önlemin alındığını dile getirerek  “Şu ana kadar ilimize 1 milyon 473 bin adet maske geldi, bunun 900 binini sağlık çalışanlarımız kullanıyor. Geri kalan 500 bin adette dağıtılmış. Bunları Belediyemiz ve AFAD gibi müdürlüklerimiz dağıttı. Şu anda meslek lisemiz üretim yapıyor. Dolayısıyla Bakanlıklarımızın gönderdikleri bizim ürettiklerimiz ve OSB’de üretilen maskeleri düşününce ilimizde maske sıkıntısı yaşanmıyor. Cumhurbaşkanlığımızın gönderdiği maskelerinde dağıtımı gerçekleştirilmeye başlandı. Dün ilimizde 5 bin aileye 25 bin adet maske dağıtımı gerçekleştirildi.” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Bilgin ve Vali Ayhan muhtaralar hazırlanan maske ve dezenfektanları takdim etti.

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: MUHTARLARA MASKE DAĞITIMI YAPILDI


200 sürekli işçi alınacak

ESTAŞ-üniversite iş birliği meyvelerini verdi

Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor

Vali Ayhan, dur durak bilmiyor

Vali Ayhan, pide ustası oldu

Sulama kanalından çıkan kurt yavruları şaşkınlık yaşattı

Kısıtlamaya hiçe sayarak trafiğe çıkan alkollü sürücüye ceza yağdı

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta