Muharrem İnce: 24 Haziran´dan sonra bu aksaklıklar düzelecek
´ÜLKENİN BARIŞMAYA, KUCAKLAŞMAYA İHTİYACI VAR´
Tarih: 23.5.2018 23:18:14/ 1614okunma / 0yorum

Muharrem İnce: 24 Haziran´dan sonra bu aksaklıklar düzelecek 

 ´ÜLKENİN BARIŞMAYA, KUCAKLAŞMAYA İHTİYACI VAR´

Cumhuriyet Halk Partisi cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Sivas kent meydanında düzenlenen mitingde Sivaslılar ile buluştu. Havayolu ile Erzincan´dan Sivas´a gelen Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim otobüsü ile mitingin yapılacağı kent meydanına geldi. İnce burada kendisini bekleyen yaklaşık 10 bin kişiye hitap etti. 1990 yılında Sivas´ta 8 ay askerlik yaptığını anlatan İnce, "13 Mart 1990´da buraya indim. Soğuk karlı bir gündü. 8 ay askerliğe geldim. Kamyon şoförün oğlu olarak beni Vali karşılamadı. 8 ay şu tepede, soğukta süründüm. Bir bayram günü, jeton ile telefon kuyruğuna girip çocuğumun sesini duymak istediğimi hatırlatırdım. Eşim telefonda o dönem bana dedi ki ´Havadan helikopter geçiyordu, 4 yaşındaki oğlum onu görünce, demiş ki ´Babamın helikopteri geçiyor´. Beni Genelkurmay Başkanı zanneydiyordu her halde, oysa ben o gün 600 tabak yıkamıştım" dedi.

/resimler/2018-5/23/2319573194666.jpg

Ardından Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik değerlendirmelerde bulunan İnce, 81 milyonun bir yere kilitlendiğine dikkat çekerek, şöyle konuştu:

"24´ünde bir şey yapacağız. Bu memleketin barışmaya, kucaklaşmaya ihtiyacı var. Bütün adayları ziyaret ettim. Bugün de bankaya gidip hepsine 500´er lira para yardımı yaptım. Onların ihtiyacı yok. Amacım Türkiye´yi birleştirmek, kavgadan uzaklaştırmak. 81 milyonu diri tutup, ABD´ye, Avrupa´ya, Rusya´ya kafa tutabilmek. Dolar, euro almış başını gidiyor. Ekonomi kurmayları ile toplantı yaptım. Benim de bu işlere kafa yoran arkadaşlarım var. Cumhurbaşkanı olduğumda, ekonomistler, güvenlik uzmanları, eğitimciler var,  önemli bir kısmını seçim öncesinde açıklayacağım. Onlarla Türk milletine, Sayın Erdoğan´a bir açıklama yapmak istiyorum. Tarihe bir not düşmek istiyorum. Diyorum ki; Sayın Erdoğan memleketin gidişatı kötü, kurtulmamız lazım. Nasıl kurtulacağız. Kavga ederek, bağırıp çağırarak kurtulamayız. İnsanları gererek kurtulamayız. Bizim kurtulmamız ancak bir türlü olur. Onu Sivaslıların, bütün milletimin önünde okuyorum. Döviz kurları artıyor, kısa bir sürede bu bize daha yüksek enflasyon ve faiz olarak geri dönecektir. Milletimiz gelir kayına uğrayacak, ekonomik sistem ciddi bir sıkıntıya düşecektir. Bu tehlikelerden kurtulmak için size çağrımdır, önce yanınızdaki danışmanlarınızı, size ekonomik verileri yanlış anlatanları derhal uzaklaştırın. Merkez Bankası´nın para politikasını bağımsız uygulamasına müdahale etmeyin. Acil olmayan kamu yatırımlarının şimdilik erteleneceğini, mali disiplininin öncelikli olduğunu piyasalara duyurun. Piyasalardaki dedikoduları, söylentileri bertaraf edin. Yabancı para cinsinden varlıkların TL´ye dönüştürüleceği gibi çağ dışı söylentilerin aslının olmadığın söyleyin."

´İNCE AYAR VERECEĞİZ´

24 Haziran´dan sonra bu aksaklıkların düzeltileceğini ve ekonomik aklın devreye girerek kamu mali disiplini sağlanacağını anlatan İnce, Merkez Bankası´nın para politikasını bağımsız uygulayacağını ve yatırım güvenliği sağlayacaklarını belirterek, "Atılacak bu adımlarla bir haftada bu karanlık tablo giderilecektir. Döviz ve faiz kontrol altına alınacaktır. Bunu bir uyarı olarak milletin önünde yapıyorum. Devlet yönetimi incelik ister. Kamuoyu önünde açıklamalarla olmaz. Yeni dönemde sloganımız ´İnce eleyip sık dokumak´ olacak. Yani hep birlikte bu kötü gidişata dur diyip bir ince ayar vereceğiz" dedi.

/resimler/2018-5/23/2321188359323.jpg

´FATURAYI FAKIBABA´YA GÖNDERECEĞİM´

Mazotu çiftçiye 3 liradan vereceklerini belirten Muharrem İnce, Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba´nın, ´Muharrem İnce´nin haberi yok , çiftçiye mazotu 2,5 liradan veriyoruz´ sözlerine atıfta bulunarak, "Cuma günü, traktörü alıp benzinliğe gidip depoyu dolduracağım ve faturayı da Fakıbaba´ya göndereceğim. Ya Uşak´ta ya Afyon´da çiftinin deposunu fulleyip göndereceğim. Ödemezse helal paramdan ben öderim" dedi.

´ASGARİ ÜCRET 2 BİN 200 LİRA OLACAK´

Çiftçi ve emeklinin perişan durumda olduğunu, en düşük ve en yüksek emekli maaşı arasında 9 kat fark bulunduğunu anlatan İnce şöyle devam etti:

"Asgari ücret, en kısa sürede 1 ayda 2200 lira olacak. Bu millet, tercihlerini ondan yana kullandığımızda mutlu yaşayacak. Sayın Erdoğan diyor ki ´Ben köprü yaptım´ diyor. Erdoğan, sen hiç şeker fabrikası yaptın mı. Et-Balık Kurumu yaptın mı. Birinci köprüyü Demirel yaptı, ikinciyi Özal, 3´üncüyü sen yaptın. Demirel´in yaptığı, Özal´ın yaptığı köprüden gelen para hazineye, senin yaptığın köprüden gelen para uluslararası şirketlere gidiyor. Senin yaptığın köprü niye pahalı. Senin yaptığın köprüden geçen de para ödüyor geçmeyen de ödüyor."

ÖĞRENCİLERE KARŞILIKSIZ BURS SÖZÜ

Üniversite öğrencilerine yönelik de vaatlerde bulunan İnce, Avrupalı gençlerin rahat yaşadığını, ancak Türk gençlerinin sıkıntıda olduğunu ifade ederek, "Fizik öğretmeni Muharrem abiniz olarak söz veriyorum. Hiç bir Üniversite öğrencisi tarikat yurtlarına muhtaç kalmayacak. 81 milyonluk bir devlet kendi evlatlarını okutamıyorsa yazıklar olsun. 2 Bayram, 19 Mayıs´ta 500 lira gençlik busu, 29 Ekim´de Cumhuriyet bursu. Karşılıksız, geri ödemesiz. Türkiye Cumhuriyetinin size armağanıdır bu. Bu parayı size devlet verecek. Devletin şimdi yaptığı yardımlar var ya, o yardımları Erdoğan yapmıyor, Ak Parti de yapmıyor, devlet yapıyor devlet. Onların hepsini artıracağım. Hiç bir ayrım yapmadan. Muhtarların verdiği listeyi esas alacağız. Parti il başkanlarının değil. Yardım almak isteyen CHP teşkilatına değil muhtara gidecek. Ona devlet onurlu bir ücret belirleyecek. Sosyal devletin gereğini yerine getireceğiz. Sadaka değil, lütuf değil, ananın ak sütü gibi helaldir. Devlet verecek bunu" dedi.

/resimler/2018-5/23/2321436009181.jpg

´EĞİTİM SİSTEMİNİ 1 YIL TARTIŞIP, DEĞİŞTİRECEĞİZ´

Türkiye´nin marka üreten bir ülke haline getirileceğini, her yıl 10 bin öğrenciyi yurt dışına eğitime göndereceklerini anlatan İnce, bilgisayar mühendisi sayısını 100 binlere çıkarıp, üniversitelerde gelecek yüzyılları yakalamaya uygun, çözüm mimarlığı, robot koordinatörlüğü, mekatronik mühendisliği gibi bölümlerin açılacağını ifade etti. Bu doğrultuda eğitim politikasını de düzelteceklerini vaat eden İnce, "Herkesi masaya davet edeceğiz. Partilileri, eğitimcileri, öğrencileri, velileri, 1 yıl tartışacağız. 1 yıl sonra eğitimde siyasal uzlaşmayı sağlayacağız önce. Herkes kabul edecek. Bu eğitim modeli bize uyar diyecek. Bunu sağladıktan sonra eğitim modelini değiştireceğiz" diye konuştu.

Ülkeye uzlaşmayı, barışmayı önerdiğini anlatan İnce, 28 yıl önce askerlik için geldiği Sivas´a şimdi Cumhurbaşkanı adayı olarak geldiğini, 4 Eylül´da ise tarihi Sivas Kongresi´nin yapıldığı şimdiki müze binasına Cumhurbaşkanı olarak gelip, konuşma yapacağını sözlerine ekledi.
Kaynak: Sultan Şehir

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİYASETİN NABZI GAZETE ŞEHİR´DE ATIYOR
SİYASETİN NABZI GAZETE ŞEHİR´DE ATIYOR
Geçtiğimiz günlerde gazetemize ait www.gazetesehir.net adlı web adresinde başlattığımız “AK Parti İl Başkanı Kim Olsun?” başlıklı anketimizde en yüksek oyu alan isim Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Taner Deliktaş oldu. Cumartesi günü gerçekleştirilen temayülde de öne çıkan Deliktaş, ankete destek veren Sivaslılara teşekkür ederek, “Sivas´a hizmet etmek istiyorum. İyi bir il başkanı olarak derleyici, toparlayıcı, halkla iç içe, Sivas halkını kucaklayacak bir yönetim oluşturmak istiyorum” dedi.
Gözyaşlarıyla tedaviye gönderdiği köpeğini mutlulukla karşıladı
Gözyaşlarıyla tedaviye gönderdiği köpeğini mutlulukla karşıladı
SİVAS´ın Suşehri ilçesinde bacağı kırılan ´Karabaş´ adlı Kangal köpeğini gözyaşları ile ekiplere teslim eden Münire Bulut (78), tedavisi tamamlanan can dostunu mutlulukla karşıladı.
“Gün beraberlik günü”
“Gün beraberlik günü”
Partide tartışma yaratan kurultay çağrısıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yılmaz Coşkun, “Bugün yapılması gereken sağduyulu bir şekilde davranmaktır, partimizi kamuoyunda tartıştırmadan yerel seçimlere taşıyacak bir olgunluk içinde davranmaktır. Gün beraberlik günüdür” dedi.
Sömestr karnesini düzelteceğiz
Sömestr karnesini düzelteceğiz
15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı ve Sivas Ulaş Dernekler Federasyonu (SUDEF) Başkanı Erol Bulut, 24 Haziran´da gerçekleştirilen seçimlere ilişkin önemli tespitlerde bulundu. Seçimlerin Sivas´a ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan Bulut, vekil seçilen kişilere başarılar diledi. Sivaslıların 7 Haziran 2015´te gerçekleştirilen seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de AK Parti´yi uyardığını ifade eden Bulut, gerekli derslerin alınarak yerel seçimler öncesi adımların atılması gerektiğini söyledi. 24 Haziran´ı sömestr karnesi olarak nitelendiren Bulut, “Sömestrde zayıf aldık. AK Parti sömestrde zayıf aldı. Yılsonu karnesinde düzelteceğiz inşallah. Yılsonu ne zaman? Yerel seçimlerde. Necip milletimizin tekrardan takdirlerini alacağız inşallah ve 2019 Mart ayındaki seçimlerde tekrar gönüllere AK sevdalıları dolduracağız” dedi.
“Özel sektör olmalı”
“Özel sektör olmalı”
AK Parti´nin Sivas´ta önemli yatırımlara imza attığını dile getiren Soluk, “Sivas´taki bu büyümenin taçlanmasının temelinde yatan kesinlikle özel sektörümüz olmalıdır. Eğer özel sektör bu büyümede öz sermayesini yatırıma, sanayiye dönüştürmezse buradan da bir yere varmamız mümkün değildir” dedi.
“Hizmet için mücadele edeceğiz”
“Hizmet için mücadele edeceğiz”
Sivas Adliyesi´ne giderek mazbatasını alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Hemşehrilerimize hizmet etmek için mücadele edeceğiz. Bu mazbata tüm Cumhuriyet Halk Partililerindir” dedi.
MHP milletvekili Özyürek, mazbatasını aldı
MHP milletvekili Özyürek, mazbatasını aldı
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, mazbatasını aldı.
Sivas´ta AK Parti´liler ve MHP´liler sokaklara döküldü
Sivas´ta AK Parti´liler ve MHP´liler sokaklara döküldü
SİVAS´ta, cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin resmi olmayan sonuçları, sokaklara dökülen AK Parti´liler ve MHP´liler tarafından kutlandı.
İsmet Yılmaz´ın sandığından AK Parti ve Erdoğan birinci çıktı
İsmet Yılmaz´ın sandığından AK Parti ve Erdoğan birinci çıktı
SİVAS´ta, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın oy kullandığı sandıkta, cumhurbaşkanlığı adayları arasında Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili seçimlerinde AK Parti birinci oldu.
Bakan Yılmaz: Hasta ve engelliler evde oy kullanabilecek
Bakan Yılmaz: Hasta ve engelliler evde oy kullanabilecek
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yarınki seçimlerde, hasta ve engelli seçmenler için ilk kez hayata geçirilecek uygulama hakkında bilgi vererek, "Bu seçimde diğer seçimlerden farklı bir uygulama başlattık. Seçim kurullarına müracaat etmeleri kaydıyla, eğer hastaları varsa, oy kullanmaya gelemeyecek kadar da hastaysa, evde de oylarını kullanabilecekler" dedi.
“Katılımcı demokrasinin çıtasını yükselteceğiz”
“Katılımcı demokrasinin çıtasını yükselteceğiz”
Karabalçık köyünde, köy konağı hizmet ve kültür binasının temel atma törenine katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız. Çoğulcu, eşitlikçi ve katılımcı demokrasinin çıtasını daha da yükselteceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
“Sivas´ımızı kurtaracağız”
“Sivas´ımızı kurtaracağız”
Gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi (SP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Dursun Coşar, “AK Parti Milletvekili Habib Soluk´un dediği gibi olmayacak. Sivas´ımızı Kayseri´nin mahallesi gibi görünmekten kurtaracağız” dedi.
“Özür dilemek zorunda”
“Özür dilemek zorunda”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk´u işaret ederek; “İktidarın milletvekili Sivaslılardan özür dilemek zorundadır. Ne demek Sivas Kayseri´nin mahallesi durumundadır demek? 16 yıldır iktidarda olan bir partinin vekili aslında gerçeği özetlemiş, Sivas´a hiç bir şey kazandırmamış” dedi.
“Akıl kârı mı?”
“Akıl kârı mı?”
AK Parti Sivas İl Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Saadet Partisi´nin (SP) Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu´nu eleştirdi. Sivas mitingi sırasında, hızlı trenin daha hızlı göçe neden olacağı açıklamasında bulunan Karamollaoğlu´na isim vermeden yüklenen Yıldırım, "Birisi ´Hızlı tren Sivas´a iyi değil, niye yapılıyor´ diyor. Bir de kendisi Sivaslı. Hızlı trene karşı çıkmak akıl kârı mıdır? Allah ıslah etsin, Allah yardım etsin. Ne diyeyim" dedi.
Başbakan Yıldırım: Yapmak için değil, yıkmak için destek istiyorlar
Başbakan Yıldırım: Yapmak için değil, yıkmak için destek istiyorlar
SİVAS´TA MUHALEFETE ÇATTI: BUNLARI KARA TRENE BİNDİRİN
Bakan Yılmaz, bayram namazını Ulu Cami´de kıldı
Bakan Yılmaz, bayram namazını Ulu Cami´de kıldı
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bayram namazını Sivas´ta, Ulu Cami´de vatandaşlarla birlikte kıldı.
Meral Akşener: Erdoğan´ın beka sorunu var
Meral Akşener: Erdoğan´ın beka sorunu var
SİVAS´ta düzenlenen mitingde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, "Sıfır terörle teslim alınan ülkenin bu hale gelmesinin sorumlusu Sayın Erdoğan´dır. Şimdi diyor ki ülkenin beka sorunu varmış. Hadi oradan. Beka sorunu yaratan sensin. Senin kendinin beka sorunu var" dedi.
Bakan Yılmaz: 80 yılda yapmadıklarını yaptık
Bakan Yılmaz: 80 yılda yapmadıklarını yaptık
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ak Parti´nin seçim vaatleriyle ilgili muhalefetin eleştirilerine, "Biz bazen vaatlerde bulunduğumuz zaman ´16 yılda niye yapmadılar´ cümlesi geliyor. 16 yılda yapma değil, sizin 80 yılda yapmadıklarınızın kat ve kat fazlasını yaptık" dedi.
İsmet Yılmaz: AK Parti dışındakiler yıkmak için geliyor
İsmet Yılmaz: AK Parti dışındakiler yıkmak için geliyor
SİVAS´ta ziyaretlerde bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, "Yaparsa yine AK Parti yapar. AK Parti´nin dışındaki insanlar yıkmak için geliyor, yakmak için geliyor, geriye dönmek için geliyor, Türkiye zaman kaybetsin diye geliyorlar" dedi.
Bakan Yılmaz: Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oy, kayıp olur
Bakan Yılmaz: Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oy, kayıp olur
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oyların hiç birisi Türkiye´ye güçlü bir yönetimi, güçlü lideri getirmez. Vereceğiniz her oy kayıp olur, bunu çok açık net şekilde söyleyeyim” dedi.
Bakan Yılmaz: Türkiye´nin güçlü yönetim, güçlü parlamentoya ihtiyacı var
Bakan Yılmaz: Türkiye´nin güçlü yönetim, güçlü parlamentoya ihtiyacı var
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Zor bir dönemden geçiyoruz. Zor dönemde Türkiye´nin güçlü bir yönetime, güçlü bir parlamentoya ihtiyacı var. İnşallah bunu hep birlikte sağlarsak, Türkiye´nin yarını bugünden daha aydınlık olacaktır" dedi.
Bakan Yılmaz: Sabah oy vereceksiniz, akşama hükümet kurulacak
Bakan Yılmaz: Sabah oy vereceksiniz, akşama hükümet kurulacak
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni sistem ile birlikte hükümet kurulamama riskinin ortadan kalkacağını belirterek, "Sabahleyin oy vereceksiniz, sandıklar açıldığında akşam hükümeti kimin kurduğunu bileceksiniz" dedi.
Bahçeli: Apolet sökecek müptezel anasından doğmadı
Bahçeli: Apolet sökecek müptezel anasından doğmadı
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimleri kapsamında ilk bölgesel toplantısını yaptığı Sivas´ta, CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin, Korgeneral İsmail Metin Temel´e yönelik "Apoletlerini sökeceğim" sözüne tepki gösterdi. Bahçeli, "Bu komutanımızın apoletlerini sökecek müptezel henüz anasından doğmamıştır" dedi.
Erdoğan: Bu millet Cumhurbaşkanı´mızı destekleyecek
Erdoğan: Bu millet Cumhurbaşkanı´mızı destekleyecek
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sivas il temsilciliği düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Bu milletin bütün mazlumların umudu olan Cumhurbaşkanı´mızı gümbür gümbür destekleyeceğinden şüphem yok” dedi.
CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce Kayseri´de düzenlenen "Yerel Medya Buluşmaları" toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Yapı kayıt belgesiyle devlet vatandaşı ile kavgalı olmaz diyerek ayrıca ekonomik faydayı da göz önünde tutarak yapı kayıt belgesi uygulamasını getirdik. Bu uygulama cuma gününden itibaren başlıyor. Vatandaşlar bölge ve il müdürlüklerimize başvurarak veya e- devlet üzerinden bu belgeyi doldurabilir” dedi.
Bakan Yılmaz; “Şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz”
Bakan Yılmaz; “Şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz”
Şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen iftar programında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bugün burada bu iftarı yapabiliyorsak, başımız dik, alnımız açık, ay yıldızlı bayrağın altında rahatça dolaşabiliyorsak bunları şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz” dedi.
“TÜM KARDEŞLERİMİZİN VEKİLİ OLACAĞIM”
“TÜM KARDEŞLERİMİZİN VEKİLİ OLACAĞIM”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, 24 Haziran seçimlerine ilişkin Gazete Şehir´e özel açıklamalarda bulundu. Seçim çalışmalarının son sürat devam ettiğini ifade eden Karasu, “Adaylığımızın açıklandığı tarihten itibaren farklı kesimlerden çok olumlu tepkiler alıyorum.
“Sivas´a hizmet için çalışıyoruz”
“Sivas´a hizmet için çalışıyoruz”
Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret eden CHP Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, “Sivas´a hizmet etmek için çalışıyoruz. İyi yapılanların yanında olup, yanlışı eleştiririz” dedi.
“Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz”
“Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 2. sıra milletvekili adayı Sinan Öztürk, “Bizim amacımız şu: Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz. Sivaslıların yüzü gülsün istiyoruz. Göçen insanlar Sivas´a geri gelsin istiyoruz” dedi.
Bakan Yılmaz: Hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz
Bakan Yılmaz: Hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 24 Haziran seçimleri sonrası ülkedeki güven ve istikrarın kurumsal hale geleceğini belirterek, ´´Bu seçimle hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz´´ dedi.

DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Sivas
Fırtına
Bugün
18 / 6 °C
Sağanak
Pazar
15 / 8 °C
Fırtına
Pazartesi
15 / 7 °C
Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.

Konfüçyus
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi