Müftülükte tanıtım toplantısı yapıldı

İl Müftülüğü bünyesinde görevli Kur’an kursu öğreticilerine yönelik Aile ve Dini Rehberlik (ADRB) ile Gençlik Koordinatörlüğü faaliyetleri tanıtım toplantısı düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca il müftülükleri bünyesinde vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik farklı alanlarda din hizmeti sunabilmek adına Aile ve Dini Rehberlik (ADRB) büroları, Gençlik Koordinatörlüğü, Engelli Koordinatörlüğü, Hastane Manevi Rehberlik ve Destek Birimi gibi farklı alanlarda koordinatörlükler oluşturuldu. Bu kapsamda İl Müftülüğü bünyesinde oluşturulan Gençlik Koordinatörlüğü ve ADRB Koordinatörlüğünce Kur’an Kursu öğreticilerine 2021 yılında gerçekleştirilen faaliyetlerin tanıtımı yapıldı.

İl Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda personele hitap eden İl Müftüsü Remzi Pehlivan; “Bizler din görevlileri olarak toplumun her kesimine 7’den 70’e her alanda hizmet götürmekteyiz. Yapacağımız faaliyetlerde birlikte hareket etmek, özellikle müftülüğümüz tarafından görevlendirilen koordinatörlerimiz ile iş birliği halinde hareket etmek daha fazla vatandaşa hizmet götürmemize vesile olacaktır. Şimdiden yapacağınız hayırlı hizmetlerden dolayı başarılar diliyorum” dedi. /SULTAN ŞEHİR/