“Milletimizin en önemli zaferlerinden biridir”

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Tarihi destanlarla dolu olan milletimizin en önemli zaferlerinden biridir Çanakkale” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümü  dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Eken, mesajında; “Tarihi destanlarla dolu olan milletimizin en önemli zaferlerinden biridir Çanakkale. Yoksulluk ve sefalet içerisinde düşmana karşı iman dolu yüreklerini siper eden kahramanlarımızın vatan aşkını tüm dünyaya haykırdığı Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. 'Çanakkale geçilmez' diyerek Türk milletinin kaderini ve dünya tarihinin seyrini değiştiren vatan, bayrak, istiklal ve hürriyet kavramlarına yeni bir mana yükleyen şerefli Türk ordusu, bu değerleri uğruna yapabileceklerini tüm dünyaya göstermiştir. Çanakkale Zaferi, ‘Taarruzu değil, ölmeyi’ emrediyorum diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün vatan ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden 200 bini aşkın şehidimizin, on binlerce gazimizin ve kısacası topyekun milletimizin zaferidir. Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu aziz toprakları kalıcı vatan yapmak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.” /Sultan Şehir/

 

 Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.