Mesleki Eğitim Merkezi Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığınca organize sanayi bölgelerinde oluşturulan "Mesleki Eğitim Merkezleri" için açılış programı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığınca organize sanayi bölgelerinde oluşturulan "Mesleki Eğitim Merkezleri" için açılış programı düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen program kapsamında Sivas Merkez 1. OSB Mesleki Eğitim Merkezinin açılışı da video konferans sistemi bağlantısı üzerinden yapıldı.

AÇILIŞA PROTOKOL YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

1. OSB'de bulunan Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde oluşturulan Mesleki Eğitim Merkezi açılış programına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas Merkez 1. OSB Bölge Müdürü Emre Torun,  Sivas Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Derneği (SOSAD) Başkanı İsmail Timuçin, iş adamları, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

HEM STAJ YAPACAKLAR HEM DE PARA KAZANACAKLAR

Açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesen Vali Salih Ayhan, "Bakanlığımızın meslek liselerinde üretim ve istihdama yönelik çalışmalarından biri olan yeni çıraklık sistemi ile ilgili olarak 34 meslek lisemizde, mesleki eğitim merkezleri programları açılarak, bütün okullarımız hazır hale getirilmiştir. Meslek lisesi öğrencilerimiz, eğitimlerine devam ederken organize sanayi bölgesinde hem stajlarını yapabilecek hem de para kazanabilecekler. Bu sisteme kayıtlı bütün öğrencilerimizin sigortası devletimiz tarafından karşılanacak” dedi. /SULTAN ŞEHİR/

 


Anahtar Kelimeler: Mesleki Eğitim Merkezi Açıldı