Meral Akşener: Erdoğan´ın beka sorunu var
SİVAS´ta düzenlenen mitingde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, "Sıfır terörle teslim alınan ülkenin bu hale gelmesinin sorumlusu Sayın Erdoğan´dır. Şimdi diyor ki ülkenin beka sorunu varmış. Hadi oradan. Beka sorunu yaratan sensin. Senin kendinin beka sorunu var" dedi.
Tarih: 14.6.2018 05:25:00/ 1813okunma / 0yorum

Meral Akşener: Erdoğan´ın beka sorunu var

SİVAS´ta düzenlenen mitingde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, "Sıfır terörle teslim alınan ülkenin bu hale gelmesinin sorumlusu Sayın Erdoğan´dır. Şimdi diyor ki ülkenin beka sorunu varmış. Hadi oradan. Beka sorunu yaratan sensin. Senin kendinin beka sorunu var" dedi.

/resimler/2018-6/14/0527591854841.jpg

 

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, partisince düzenlenen seçim mitingi için Sivas´a geldi. Akşener, İnönü Bulvarı üzerinde düzenlenen mitingde seçmenlerine hitap etti. 24 Haziran seçimlerinin niye yapıldığını anlamadıklarını ifade eden Akşener, "Bu seçim niye geldi, hiç birimiz anlamadık. Her şey bu kadar iyiyse, niye seçim yaptınız, bu kadar kötüyse seni niye seçsinler?" diye sözlerine başladı. Türkiye´nin borçlandırıldığını, Sivas dahil birçok ildeki fabrikaların satıldığını anlatan Akşener, "453 milyar dolar borç aldılar. 70 milyar dolar özelleştirme yaptılar. Satılanlar arasında Sivas da var. Sizce bu 70 milyar doların içinde, sizin şehrinizden satılan madenler, fabrikalar ne kadar ederdi? 16 yılda 2 trilyon dolar para topladılar. Yani vergilerden para toplandı. 16 yılda 2.5 trilyon dolar para toplandı. Bunlardan Sivas´a satılanların yerine fabrika yapıldı mı? Maden için yatırım yapıldı mı, gençlere istihdam alanı yaratıldı mı? Her yıl 60 bin kişi Sivas´tan göç ediyor. Bölge müdürlükleri, devletin bütün kurumlarını taşıdılar. Siz bunu biliyorsunuz. Beyefendi´nin çılgın projeleri var. Bunlardan biri Kanal İstanbul. 65 milyar dolar para yatırılacak. Bittikten sonra Sivas´ın gencine ne faydası var?

/resimler/2018-6/14/0528243574085.jpg

 

Türkiye´ye ne kadar para girecek, bunu da kimse bilmiyor" diye konuştu.

Çılgın projeler değil, insana dokunan, şehirlerin yüzünü güldüren projelerle geldiklerini belirten Akşener, "Çok iyi bir ekonomik ekip kurduk. Sosyal politikalar uzmanı güzel bir ekip kurduk. Dış politikada Türkiye´yi daha iyi noktaya taşıyacak güçlü bir ekip kurduk. Adaleti, hukuku yeniden tesis edebilmek için hukukçulardan oluşan güçlü bir ekip kurduk. Türkiye Dayanışma Fonunu kuracağız. Çiftçinin borcu var. Kredi kartı borçlarınız var. Bu kredi kartlarının çocukların iaşesi için kullandınız. Tam 4.5 milyon insan icralık ve takipte. Türkiye Dayanışma Fonu´yla, bu arkadaşlarımızın borcunu silip atacağız" dedi.

/resimler/2018-6/14/0528558730927.jpg

´KAYNAK, ÇILGIN PROJE İLE CEP DOLDURANLARDAN´

Kendisine vaatleri için kaynağı nereden bulacağı yönünde sorular yöneltildiğini ifade eden Akşener şöyle devam etti:

"Bugüne kadar televizyonlara çıkan bütün adaylara projeleriyle ilgili asla şu soru sorulmadı. Zaten Erdoğan´a sormak için yürek ister. Sadece bana ´kaynak nerede´ diye soruyorlar. Ben de bu soruyu çok seviyorum. Bir devlet gençlerine iş vermek zorundadır. Eğer gençler işsizse o ülkede huzur, refah olmaz. O ülkede nefes alınmaz. Biz gençlerimize, iş, istihdam alanı yaratacağız ve bu süre içerisinde iş bulamamış her gencimize ayda 500 lira vatandaşlık maaşı vereceğiz. Bunda kaynak nerede? Söyleyeyim. Bu çılgın projelerden cep dolduranların cebinden alacağım. 8 milyar TL, bu sene 2018 bütçesinin yüzde 1´i. Neye tekabül ediyor? Arabalar var, kiralık. Damatlar, gelinler, bakanlar biniyor. O arabalara 8 milyar lira kira bedeli ödeniyor. Onlara diyeceğim ki ben onlara, ´inin bakayım arabadan´. Gençler aç gezerken, yoksullaşırken, gençler hayallerini kaybetmişken, o arabalarda keyif çatamazsınız."

´SURİYELİLERİ EVLERİNE GÖNDERECEĞİZ´

Mülteci sorununu ülkenin üzerinde yük olmaktan kurtaracaklarını ifade eden Akşener şunları söyledi:

"Suriye´nin içine eline soktu, 4 milyon mültecimiz var. Herkes vatanında mutludur, özgürdür. Cumhurbaşkanı seçildiğimde Suriye ile ilişkileri düzelteceğim, 4 milyon Suriyeli kardeşimizi evlerine sağ salim göndereceğiz. Şu ana kadar Türkiye, Suriyeliler için 150 milyar dolar harcamış. Koyun onları bir kenara. Yılda 50 miyar dolar sanayiye yatırım yapacağız. Gençlerimize, işsizlerimize iş istihdam ortaya koyabilmek için. Şu dedikoduyu yayıyorlar; ´Meral Akşener seçilirse, insanlara yapılan yardımlar var, dar gelirli, gelirsiz, engelli bakıyor, yaşlı bakıyor, onları kesecek´ diyorlar. Onlara diyorum ki ´Ben sen miyim?´ Ben ailesinde engelli olan insanım. Bütün maaşlar devam edecek. Bu yardımları devlet yapmak zorundadır. Vatandaşı ortada bırakamaz. Her yoksul aile ´İyi Kart´ diye belge vereceğiz. Bütün bu yardımları, yandaş kayrılan bu yardımları tek elde toplayıp aç ve açıkta bir vatandaşımızı bırakmayacağız."

BBP´nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu´nun 2009 yılında hayatını kaybettiği helikopter kazasına da değinen Akşener, "2009´dan beri gökyüzüne bakarak arayanlar, bununla ilgili hiçbir hareket yapmayanlar, işlerine geldiği zaman sadece Yazıcıoğlu´nun adını kullananlara diyoruz ki biz iktidar olduğumuzda ilk işimiz burayı aydınlatmak olacak" dedi.

/resimler/2018-6/14/0529271544042.jpg

´TARIMI BİTİRMEK İHANETTİR´

Türkiye´de hayvancılığın bittiğini, çiftçinin zor durumda olduğunu dile getiren Akşener şöyle konuştu:

"Hayvancılık bitti. Aynı anda hem saman hem inek ithal eden ülkeyiz. Ayıptır, günahtır. Hayvancılığın merkezi, tarımın merkezi Sivas, sizi tekrar tarlalarınızla barıştıracağız. ABD´de çiftçi mazotu bizim paramızla 2 liraya kullanıyor. Siz 6 liraya kullanıyorsunuz. Türk çiftçisi, kalkıp rekabet edebilir mi? Son zamanlarda herkese ´hain´ deniliyor. Net bir şey söylüyorum. Gelecekte dünyanın 2 savaşı olacak. Birisi gıda, birisi sudur. Eğer cahillikten, iş bilmezlikten yapmıyorsanız, tarımı bitirmek ihanettir. Ekonomi, gerçekten kötü durumda."

Tarihte ilk defa, terör mücadelesinin iç politikanın öznesi yapıldığı bir dönemden geçildiğini iddia eden Meral Akşener, "Pek çok hükümet terörle mücadele yaptı; hiç duydunuz mu Türkiye´de seçimlere malzeme yapıldığını? Duymadınız. Ama bu iktidar, ana kuzuları üzerinden iç politikaya malzeme yapıyor" ifadelerini kullandı.

´MANEVİ OLAN HER ŞEY UCUZLADI´

Garibanın çocuğunun taşeronda işçi olabildiğini anlatan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener şunları kaydetti:

"Onun için de Ak Parti´den kağıt götürüyorsunuz. Böyle bir dünya ilk defa yaşanıyor. Ama onların çocukları, kaymakam yanında, vali yanında, belediye başkanı yanında, rektör yanında 1 ay çalışıp 657´nin en ballı maaşlarına oturuyorlar. Böyle bir günah, kul hakkı günahı, işte bugün bizi yöneten arkadaşların eliyle yaygınlaşıyor. Maddi olan her şey pahalandı, ev araba pahalandı. Ama Türkiye´de manevi olan her şeyi bunlar ucuzlattı. Dayanışmayı, imeceyi, komşuluk ilişkilerini, huzuru ve her şeyi ucuzlattılar. İmamlar, fetva veriyor; sakız orucu bozar mı, hangi elle yemek mekruh diye. Hangi elinle çalıyorsun, onunla ilgili fetva veren duydunuz mu? Bütün bunları değiştirmek için geliyoruz. Vatandaşımızın, milletimizin yanında olmak için geliyoruz. Uzun zaman soru çaldırdılar. O sorularda hakkı yenen gençlerin hakkının düzeltilmesi için yayınlanan KHK duydunuz mu? Her şey içinde problem var ama KPSS´de çalınan sorularla ilgili hiçbir problem yok. Çünkü kendi çocukları oturdu o hırsızlık makamlarına. Günahtır. Buradan ilan ediyorum. Cenab-ı Hak bunları görüyor. Sizin elinizde çok şey olabilir, sizin elinizde korkutma imkanları olabilir. Ben de 28 Şubat´ta gördüm ki, imanla korku aynı yürekte bulunmuyor. Sizden korkmuyoruz. Ama ezdiğiniz, korkuttuğunuz, çoluk çocuğuyla tehdit ettiğiniz bu aziz milletin sandıkta neler yapabileceğini inşallah hepimiz birlikte göreceğiz."

´TÜRKİYE´NİN DEĞİL ERDOĞAN´IN BEKA SORUNU VAR´

Terörle mücadele konusuna değinen ve çözüm sürecini hatırlatan Meral Akşener şunları söyledi:

"Önce Güneydoğu´da hendekler kazıldı. Çözüm süreci vardı hatırlayın. Hendekler kazılırken valiye sordular. Dedi ki, ´Siyasi irade görmeyin´ dedi. Kaymakama gittiler aynı şey, emniyete gittiler aynı şey. Valinin, emniyetin, askerin yazdığı 127´yi aşkın belge var. Kafalar çevrildi. Sonra o hendekler doldurulmak için ana kuzularıyla Türkiye´nin bekası açısından mücadele yapıldı. 726 şehidin var Türkiye. Sadece hendekler kapatılırken 726 şehidin var Türkiye. Bunu hatırlayan var mı? Bunların hatırladığını hiç sanmıyorum. Afrin şehitlerine tane diyen, rakam gibi gören bir zihniyet var karşımızda. Bu ülkede terör mücadelesini yaptık, yapmaya devam edeceğiz. PKK silahı bırakıncaya, ´bu işten vazgeçtik biz pişmanız´ diyene kadar mücadele edilecek. Ama sıfır terörle teslim alınan ülkenin bu hale gelmesinin sorumlusu Sayın Erdoğan´dır. Şimdi diyor ki ülkenin beka zorunu varmış. Hadi oradan be. Beka sorunu yaratan sensin. Senin kendinin beka sorunu var. Ama senin yanındaki arkadaşların da zeka sorunu var. Allah´ın izniyle 24 Haziran´da inşallah bu yönetim boşluğunu doldurmak üzere geliyoruz."
Kaynak: Sultan Şehir

Anahtar Kelimeler: Meral Akşener Erdoğan beka sorunu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİYASETİN NABZI GAZETE ŞEHİR´DE ATIYOR
SİYASETİN NABZI GAZETE ŞEHİR´DE ATIYOR
Geçtiğimiz günlerde gazetemize ait www.gazetesehir.net adlı web adresinde başlattığımız “AK Parti İl Başkanı Kim Olsun?” başlıklı anketimizde en yüksek oyu alan isim Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Taner Deliktaş oldu. Cumartesi günü gerçekleştirilen temayülde de öne çıkan Deliktaş, ankete destek veren Sivaslılara teşekkür ederek, “Sivas´a hizmet etmek istiyorum. İyi bir il başkanı olarak derleyici, toparlayıcı, halkla iç içe, Sivas halkını kucaklayacak bir yönetim oluşturmak istiyorum” dedi.
Gözyaşlarıyla tedaviye gönderdiği köpeğini mutlulukla karşıladı
Gözyaşlarıyla tedaviye gönderdiği köpeğini mutlulukla karşıladı
SİVAS´ın Suşehri ilçesinde bacağı kırılan ´Karabaş´ adlı Kangal köpeğini gözyaşları ile ekiplere teslim eden Münire Bulut (78), tedavisi tamamlanan can dostunu mutlulukla karşıladı.
“Gün beraberlik günü”
“Gün beraberlik günü”
Partide tartışma yaratan kurultay çağrısıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yılmaz Coşkun, “Bugün yapılması gereken sağduyulu bir şekilde davranmaktır, partimizi kamuoyunda tartıştırmadan yerel seçimlere taşıyacak bir olgunluk içinde davranmaktır. Gün beraberlik günüdür” dedi.
Sömestr karnesini düzelteceğiz
Sömestr karnesini düzelteceğiz
15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı ve Sivas Ulaş Dernekler Federasyonu (SUDEF) Başkanı Erol Bulut, 24 Haziran´da gerçekleştirilen seçimlere ilişkin önemli tespitlerde bulundu. Seçimlerin Sivas´a ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan Bulut, vekil seçilen kişilere başarılar diledi. Sivaslıların 7 Haziran 2015´te gerçekleştirilen seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de AK Parti´yi uyardığını ifade eden Bulut, gerekli derslerin alınarak yerel seçimler öncesi adımların atılması gerektiğini söyledi. 24 Haziran´ı sömestr karnesi olarak nitelendiren Bulut, “Sömestrde zayıf aldık. AK Parti sömestrde zayıf aldı. Yılsonu karnesinde düzelteceğiz inşallah. Yılsonu ne zaman? Yerel seçimlerde. Necip milletimizin tekrardan takdirlerini alacağız inşallah ve 2019 Mart ayındaki seçimlerde tekrar gönüllere AK sevdalıları dolduracağız” dedi.
“Özel sektör olmalı”
“Özel sektör olmalı”
AK Parti´nin Sivas´ta önemli yatırımlara imza attığını dile getiren Soluk, “Sivas´taki bu büyümenin taçlanmasının temelinde yatan kesinlikle özel sektörümüz olmalıdır. Eğer özel sektör bu büyümede öz sermayesini yatırıma, sanayiye dönüştürmezse buradan da bir yere varmamız mümkün değildir” dedi.
“Hizmet için mücadele edeceğiz”
“Hizmet için mücadele edeceğiz”
Sivas Adliyesi´ne giderek mazbatasını alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Hemşehrilerimize hizmet etmek için mücadele edeceğiz. Bu mazbata tüm Cumhuriyet Halk Partililerindir” dedi.
MHP milletvekili Özyürek, mazbatasını aldı
MHP milletvekili Özyürek, mazbatasını aldı
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, mazbatasını aldı.
Sivas´ta AK Parti´liler ve MHP´liler sokaklara döküldü
Sivas´ta AK Parti´liler ve MHP´liler sokaklara döküldü
SİVAS´ta, cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin resmi olmayan sonuçları, sokaklara dökülen AK Parti´liler ve MHP´liler tarafından kutlandı.
İsmet Yılmaz´ın sandığından AK Parti ve Erdoğan birinci çıktı
İsmet Yılmaz´ın sandığından AK Parti ve Erdoğan birinci çıktı
SİVAS´ta, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın oy kullandığı sandıkta, cumhurbaşkanlığı adayları arasında Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili seçimlerinde AK Parti birinci oldu.
Bakan Yılmaz: Hasta ve engelliler evde oy kullanabilecek
Bakan Yılmaz: Hasta ve engelliler evde oy kullanabilecek
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yarınki seçimlerde, hasta ve engelli seçmenler için ilk kez hayata geçirilecek uygulama hakkında bilgi vererek, "Bu seçimde diğer seçimlerden farklı bir uygulama başlattık. Seçim kurullarına müracaat etmeleri kaydıyla, eğer hastaları varsa, oy kullanmaya gelemeyecek kadar da hastaysa, evde de oylarını kullanabilecekler" dedi.
“Katılımcı demokrasinin çıtasını yükselteceğiz”
“Katılımcı demokrasinin çıtasını yükselteceğiz”
Karabalçık köyünde, köy konağı hizmet ve kültür binasının temel atma törenine katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız. Çoğulcu, eşitlikçi ve katılımcı demokrasinin çıtasını daha da yükselteceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
“Sivas´ımızı kurtaracağız”
“Sivas´ımızı kurtaracağız”
Gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi (SP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Dursun Coşar, “AK Parti Milletvekili Habib Soluk´un dediği gibi olmayacak. Sivas´ımızı Kayseri´nin mahallesi gibi görünmekten kurtaracağız” dedi.
“Özür dilemek zorunda”
“Özür dilemek zorunda”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk´u işaret ederek; “İktidarın milletvekili Sivaslılardan özür dilemek zorundadır. Ne demek Sivas Kayseri´nin mahallesi durumundadır demek? 16 yıldır iktidarda olan bir partinin vekili aslında gerçeği özetlemiş, Sivas´a hiç bir şey kazandırmamış” dedi.
“Akıl kârı mı?”
“Akıl kârı mı?”
AK Parti Sivas İl Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Saadet Partisi´nin (SP) Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu´nu eleştirdi. Sivas mitingi sırasında, hızlı trenin daha hızlı göçe neden olacağı açıklamasında bulunan Karamollaoğlu´na isim vermeden yüklenen Yıldırım, "Birisi ´Hızlı tren Sivas´a iyi değil, niye yapılıyor´ diyor. Bir de kendisi Sivaslı. Hızlı trene karşı çıkmak akıl kârı mıdır? Allah ıslah etsin, Allah yardım etsin. Ne diyeyim" dedi.
Başbakan Yıldırım: Yapmak için değil, yıkmak için destek istiyorlar
Başbakan Yıldırım: Yapmak için değil, yıkmak için destek istiyorlar
SİVAS´TA MUHALEFETE ÇATTI: BUNLARI KARA TRENE BİNDİRİN
Bakan Yılmaz, bayram namazını Ulu Cami´de kıldı
Bakan Yılmaz, bayram namazını Ulu Cami´de kıldı
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bayram namazını Sivas´ta, Ulu Cami´de vatandaşlarla birlikte kıldı.
Bakan Yılmaz: 80 yılda yapmadıklarını yaptık
Bakan Yılmaz: 80 yılda yapmadıklarını yaptık
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ak Parti´nin seçim vaatleriyle ilgili muhalefetin eleştirilerine, "Biz bazen vaatlerde bulunduğumuz zaman ´16 yılda niye yapmadılar´ cümlesi geliyor. 16 yılda yapma değil, sizin 80 yılda yapmadıklarınızın kat ve kat fazlasını yaptık" dedi.
İsmet Yılmaz: AK Parti dışındakiler yıkmak için geliyor
İsmet Yılmaz: AK Parti dışındakiler yıkmak için geliyor
SİVAS´ta ziyaretlerde bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, "Yaparsa yine AK Parti yapar. AK Parti´nin dışındaki insanlar yıkmak için geliyor, yakmak için geliyor, geriye dönmek için geliyor, Türkiye zaman kaybetsin diye geliyorlar" dedi.
Bakan Yılmaz: Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oy, kayıp olur
Bakan Yılmaz: Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oy, kayıp olur
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oyların hiç birisi Türkiye´ye güçlü bir yönetimi, güçlü lideri getirmez. Vereceğiniz her oy kayıp olur, bunu çok açık net şekilde söyleyeyim” dedi.
Bakan Yılmaz: Türkiye´nin güçlü yönetim, güçlü parlamentoya ihtiyacı var
Bakan Yılmaz: Türkiye´nin güçlü yönetim, güçlü parlamentoya ihtiyacı var
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Zor bir dönemden geçiyoruz. Zor dönemde Türkiye´nin güçlü bir yönetime, güçlü bir parlamentoya ihtiyacı var. İnşallah bunu hep birlikte sağlarsak, Türkiye´nin yarını bugünden daha aydınlık olacaktır" dedi.
Bakan Yılmaz: Sabah oy vereceksiniz, akşama hükümet kurulacak
Bakan Yılmaz: Sabah oy vereceksiniz, akşama hükümet kurulacak
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni sistem ile birlikte hükümet kurulamama riskinin ortadan kalkacağını belirterek, "Sabahleyin oy vereceksiniz, sandıklar açıldığında akşam hükümeti kimin kurduğunu bileceksiniz" dedi.
Bahçeli: Apolet sökecek müptezel anasından doğmadı
Bahçeli: Apolet sökecek müptezel anasından doğmadı
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimleri kapsamında ilk bölgesel toplantısını yaptığı Sivas´ta, CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin, Korgeneral İsmail Metin Temel´e yönelik "Apoletlerini sökeceğim" sözüne tepki gösterdi. Bahçeli, "Bu komutanımızın apoletlerini sökecek müptezel henüz anasından doğmamıştır" dedi.
Erdoğan: Bu millet Cumhurbaşkanı´mızı destekleyecek
Erdoğan: Bu millet Cumhurbaşkanı´mızı destekleyecek
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sivas il temsilciliği düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Bu milletin bütün mazlumların umudu olan Cumhurbaşkanı´mızı gümbür gümbür destekleyeceğinden şüphem yok” dedi.
CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce Kayseri´de düzenlenen "Yerel Medya Buluşmaları" toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Yapı kayıt belgesiyle devlet vatandaşı ile kavgalı olmaz diyerek ayrıca ekonomik faydayı da göz önünde tutarak yapı kayıt belgesi uygulamasını getirdik. Bu uygulama cuma gününden itibaren başlıyor. Vatandaşlar bölge ve il müdürlüklerimize başvurarak veya e- devlet üzerinden bu belgeyi doldurabilir” dedi.
Bakan Yılmaz; “Şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz”
Bakan Yılmaz; “Şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz”
Şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen iftar programında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bugün burada bu iftarı yapabiliyorsak, başımız dik, alnımız açık, ay yıldızlı bayrağın altında rahatça dolaşabiliyorsak bunları şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz” dedi.
“TÜM KARDEŞLERİMİZİN VEKİLİ OLACAĞIM”
“TÜM KARDEŞLERİMİZİN VEKİLİ OLACAĞIM”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, 24 Haziran seçimlerine ilişkin Gazete Şehir´e özel açıklamalarda bulundu. Seçim çalışmalarının son sürat devam ettiğini ifade eden Karasu, “Adaylığımızın açıklandığı tarihten itibaren farklı kesimlerden çok olumlu tepkiler alıyorum.
“Sivas´a hizmet için çalışıyoruz”
“Sivas´a hizmet için çalışıyoruz”
Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret eden CHP Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, “Sivas´a hizmet etmek için çalışıyoruz. İyi yapılanların yanında olup, yanlışı eleştiririz” dedi.
“Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz”
“Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 2. sıra milletvekili adayı Sinan Öztürk, “Bizim amacımız şu: Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz. Sivaslıların yüzü gülsün istiyoruz. Göçen insanlar Sivas´a geri gelsin istiyoruz” dedi.
Bakan Yılmaz: Hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz
Bakan Yılmaz: Hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 24 Haziran seçimleri sonrası ülkedeki güven ve istikrarın kurumsal hale geleceğini belirterek, ´´Bu seçimle hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz´´ dedi.
İsmet Yılmaz: 24 Haziran´da güçlü Türkiye için karar vereceğiz
İsmet Yılmaz: 24 Haziran´da güçlü Türkiye için karar vereceğiz
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Allah nasip ederse daha etkin bir yönetimle önümüzdeki dönemde güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye´ye 24 Haziran´da hep birlikte karar vereceğiz" dedi.

DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Sivas
Fırtına
Bugün
18 / 6 °C
Sağanak
Pazar
15 / 8 °C
Fırtına
Pazartesi
15 / 7 °C
Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.

Hz. Muhammed
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi