Mahkumlara manevi destek

Mahkumlara yönelik yürütülen çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla toplantı düzenlendi.

Adalet Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında mahkumlara yönelik sürdürülen çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla İl Müftülüğü ve E Tipi Açık ve Kapalı Cezaevi Müdürlüğü koordinesinde 2022 yılının ilk toplantısı düzenlendi.

Sivas Cumhuriyet Savcısı Dr. Ahmet Yalçın Başkanlığında E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya İl Müftüsü Remzi Pehlivan, Cezaevi Müdürü Dursun Kayahan, Denetimli Serbestlik Müdürü Tuncay Bakır, İl Müftü Yardımcısı Muttalip Karataş, Cezaevi 2. Müdürü Fahri Erdinç, Cezaevi Vaizi Yılmaz Gürlevik ve Cezaevi Öğretmenleri Ahmet Metin Doğan ile Ali Yavuz katıldı.

Savcı Yalçın, “Diyanet İşleri Başkanlığı nezdinde müftülüğümüzle 6 ayda bir yaptığımız bu protokol ile mahkumlarımıza manevi rehberlik konusunda destek sağlıyoruz. Devletimizin bize verdiği tüm imkanlar ile yapacağımız hizmetlerle burada bir kişiyi bile olsa ıslah edip onu yeniden topluma kazandırmak temel hedefimizdir” dedi.

İl Müftüsü Pehlivan ise “Diyanet İşleri Başkanlığımızın öncülüğünde müftülükler olarak her kurum ile ortak çalışıyoruz. Yine cezaevlerindeki görevli vaizlerimiz ve Manevi Destek personellerimiz her zaman sizlerin emrinde. Burada yapacağımız görevle bir kişiyi yanlışlıktan doğruya çevirmek bizler için mutluluk verici bir olaydır” diye konuştu.


Anahtar Kelimeler: Mahkumlara manevi destek