KURBANINIZ İHTİYAÇLILAR İÇİN BAYRAM OLSUN
Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Ağacı Derneği bu yıl bir kurban hisse bedelini tüm masraflar dahil bin 250 lira olarak belirledi. 18 Temmuz itibariyle başlayan müracaatların 17 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar devam edeceğini dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, isteyen hayır sahiplerinin nakit ya da www.hayatder.org adresindeki banka hesaplarına havale yaparak kurban kampanyasına katılabileceğini söyledi. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği bir yandan Sivas´taki ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşan Sivas Belediyesi diğer yandan da Arakanlı Müslümanlar için kampanya başlattı. Kampanyaya ilişkin bilgiler veren Başkan Yardımcısı Özaydın, Arakan´da 10 adet küçük su kuyusu, 5 adet de büyük su kuyusu açtıracaklarını söyledi. Bunun yanı sıra 10 adet bambu ev ile 10 adet de bayanlar için banyo yaptıracaklarını ifade eden Özaydın, bu konuda hayırseverlerden destek beklediklerinin altını çizerek “Kuyu açtırmak isteyenlere bu vesile ile yardımcı olabiliriz. Hayır sahibinin adını açtırdığı kuyuya yazdırırız” dedi.
Tarih: 30.7.2018 17:47:23/ 624okunma / 0yorum

Kurban alımları her yıl olduğu gibi bu sene de veteriner hekim kontrolünde 5 kişilik bir komisyon nezaretinde yapılacak.

Bağışçılardan isteyen kişilere bayramın ikinci günü saat 11.00´dan itibaren Hayat Ağacı Derneği´nde 5 kilogram kemiksiz et teslim edilecek.

Kurban kesim yeri ve saati bağışçılara mesaj yolu ile bildirilecek. Veteriner kontrolünde yapılacak kesimleri isteyen hisse sahipleri yerinde izleyebilecek.

Kurban kesimleri başından sonuna kadar kamera kaydına alınacak. Bağışçılar Kurban Bayramı´ndan sonra telefonlarına gönderilecek şifre ile kendi kurbanının kesim görüntülerini izleyebilecek.

Banka aracılığıyla hisse bedelini yatıracak kişilerin telefon numaralarını belirtmeleri büyük önem arz ediyor. Kurban vekaletini almak ve hisse sahibine hizmetin işleyiş süreciyle ilgili mesaj gönderilebilmesi açısından telefon numaralarının belirtilmesi isteniyor.

Hayat Ağacı Derneği´ne bağışlanan kurban hisseleri sayesinde Gıda Bankası´ndan yardım alan ihtiyaç sahiplilerine 12 boyunca et verilecek.

Hayat Ağacı Derneği, bu yıl geçen yıllardan farklı olarak kurban derisi de kabul edecek. Alan el ile veren eli buluşturan Hayat Ağacı Derneği´nin kurban kampanyasına her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilginin olması bekleniyor.

NACİ YILDIZ/ ÖZEL HABER

Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Ağacı Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da vekaletle kurban bağışı kampanyası başlattı. Kurban kampanyasının detayları hakkında Gazete Şehir´e özel açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi. Bu yıl bir kurban hisse bedelini tüm masraflar dahil bin 250 lira olarak belirlediklerinin altını çizen Özaydın, 18 Temmuz itibariyle başlayan müracaatların 17 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar devam edeceğini dile getirdi.

/resimler/2018-7/30/1749462769861.jpg

KURBANLIKLAR 5 KİŞİLİK KOMİSYON TARAFINDAN ALINACAK

Başkan Yardımcısı Özaydın, “Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Ağacı Derneği, Kurban Bayramı münasebetiyle büyük bir çalışma içerisine girdi. Maliyetlerin artışı nedeniyle geçen yıl büyükbaş hayvan hisse bedeli bin 100 lira iken bu sene fiyatları da göz önünde bulundurarak bunu bin 250 lira yaptık. Kesilen her hayvan mutlaka 5 kişilik komisyon tarafından alınacak. Veteriner kontrolünden geçirildikten sonra o şekilde kesimi yapılacak. Hayvanların kurban kesimine uygun olup olmadığı anlaşmış olduğumuz veteriner hekimler tarafından değerlendirilecek, ona göre karar verilecek” dedi.

/resimler/2018-7/30/1750134176650.jpg

TALEP EDEN HİSSEDARLARA 5 KİLOGRAM ET VERİLECEK

Bağışta bulunan hisse sahiplerinden talep edenlere 5 kilogram kemiksiz et vereceklerini kaydeden Özaydın, “Geçen yıl da aynı şeyi yapmıştık. Bir kısmı istemiyor ama isteyen olursa da bu şekilde bir yöntem izleyeceğiz. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Diğer bir husus hissedarlar kesilen mekana gelerek bizzat kendi kurbanlarını görebilecekler. Tekbiri beraber getirebilecekler” diye konuştu.

/resimler/2018-7/30/1750274489377.jpg

“TEK ÇEKİM” İMKANI DA SUNULACAK

Banka aracılığıyla hisse bedelini yatıracak kişilere seslenen Özaydın, “Kurban Bayramı´nın uzun olması münasebetiyle elbette ki tatile giden olabilir veya işi olan olabilir. Dolayısıyla banka aracılığıyla para yatıran kişilerin mutlaka telefon numaralarını yazdırmaları gerekiyor. Çünkü bizim onlara tekrardan dönüp vekaletlerini almamız gerekiyor. Bu şekilde kurbanlarının daha sağlıklı bir şekilde kesilmesine vesile olalım istiyoruz. Bir kurban hissesine sahip olmak için ya bizzat Hayat Ağacı Derneği´ne gelerek makbuz karşılığı para yatırabilirler ya da www.hayatder.org sitesindeki banka hesaplarına havale yapabilirler. 5 bankamız var. İstediği bankaya parayı yatırarak hissedar olmuş olacaklar. Derneğimize gelinerek kredi kartı ile tek çekim yapılarak da hisse sahibi olunabilecek. Kolaylık olsun diye geçen yıl da bunu yapmıştık. Vatandaşın çok faydasına olmuştu. Bunu da özellikle belirtmek istiyorum. Banka aracılığıyla para yatıracaklar için telefon numaraları çok önemli. Bunun altını tekrardan çizmek istiyorum. Çünkü biz telefonla ulaşarak vekaletlerini alıyoruz. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızla da telefon bildirme konusunda sıkıntı çekiyoruz. Bize katkı sağlayan kardeşlerimizin buna dikkat etmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

/resimler/2018-7/30/1750483239928.jpg

HİSSEDARLAR KURBANLARININ KESİLİŞİNİ İZLEYEBİLECEK

Özaydın, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Vatandaşın güvenmesi ve kurbanının kesilip kesilmediğini bizzat öğrenmesi açısından onlara kurban kesiminden 1 hafta sonra 7 kişilik hissedarların isimlerinin olduğu listeyi ve kendi hissedar olduğu büyükbaş hayvanın kesilişini izlettiriyoruz. Bunun için telefonlarına şifre gönderiyoruz. O şifre ile kendi kurbanının kesilişini canlı olarak izleyebiliyorlar. Yapılan duayı, edilen tekbirleri izleyebiliyorlar. Videoda hissedarların isimleri okunuyor. Vatandaş ilk günden kurban etine sahip olmak istiyor. Bizler etin daha sağlıklı ve daha hijyenik olması açısından bir gün dinlendiriyoruz. Bayramın birinci günü dinlendiriyoruz, ikinci gün saat 11.00´dan itibaren bizzat kendileri gelerek etleri alabiliyorlar. Bu konuda duyarlı olunmasını istiyoruz.”

/resimler/2018-7/30/1751061208897.jpg

KURBAN DERİSİ DE KABUL EDİLECEK

Bu yıl kurban derisi de kabul edeceklerini belirten Özaydın, “Ayrıca toplu kurban kesilen yerlerde Hayat Ağacı giysisi olan görevli de bulunduracağız. İsteyen vatandaşlar derilerini verebilecekler. Derneğimize getirmeleri bizim için büyük bir kolaylık olacak” ifadelerini kullandı.

/resimler/2018-7/30/1751275115572.jpg

ETLER ZİYAN EDİLMEDEN İHTİYAÇLILARA ULAŞTIRILIYOR

Kurban etlerinin yıl boyunca ihtiyaçlılara dağıtıldığına dikkat çeken Özaydın, “Kurban etlerini 12 ay boyunca saklıyoruz. Güzel bir soğutucu yaptırdık. Bu soğutucularda etlerimizi ziyan etmeden   ihtiyaçlılara veriyoruz. Bize kurban bağışında bulunan kardeşlerimizin kurbanlarını öksüz, yetim, dul olan ihtiyaçlılara  zaman içerisinde veriyoruz” diye konuştu.

/resimler/2018-7/30/1751588397436.jpg

ARAKAN İÇİN DESTEK ZAMANI  

Sivas´taki ihtiyaçlıların yanı sıra Arakan´da bulunan Müslümanların yaralarına da bir nebze olsa merhem olmak istediklerini kaydeden Özaydın, bu doğrultuda kampanya başlattıklarını söyledi. Kampanyaya ilişkin bilgiler veren Özaydın, Arakan´da 10 adet küçük su kuyusu, 5 adet de büyük su kuyusu açtıracaklarını söyledi. Bunun yanı sıra  10 adet bambu ev ile 10 adet de bayanlar için banyo yaptıracaklarını ifade eden Özaydın, bu konuda hayırseverlerden destek beklediklerini belirtti. Özaydın, “Belediye Başkanımız Sami Aydın Bey´in talimatıyla Arakan´daki Müslüman kardeşlerimiz için harekete geçtik. Özellikle su konusunda çok büyük bir ıstırap çektiklerini  biliyoruz. Konuyu Sayın Başkanımız Sami Aydın ile görüştük. 5 adet büyük su kuyusu, 10 adet küçük su kuyusu ve  10 adet bambu ev ile 10 adet de bayanların temizlenmesini sağlayacak banyo yapacağız. Bunun da kararını aldık. An itibariyle çalışmalarımıza başladık. Orada bulunan Müslüman kardeşlerimize az da olsa katkımız olsun diye Sivas Belediyesi´nin sosyal belediyecilik anlayışı gereği de kardeşlik duygularını pekiştirmek adına Sayın Başkanımızın talimatı ile bu çalışmayı başlattık. Ayrıca vatandaş, ‘Ben de bu hizmete destek vermek istiyorum´ derse Hayat Ağacı bu hizmete hazır. ‘Bizzat ben karşılayacağım´ diyebilir. Küçük su kuyusu  açtırma 370 dolar. Büyük su kuyusu açtırma bin 100   dolar, bambu ev 200 dolar, banyo da 150 dolar. Örneğin küçük su kuyusu açtırmak isteyen kişi Hayat Ağacı´na gelerek 370 dolar verebilir. Kuyuyu tamamen kendisi açtıracak. Kuyu açtırmak isteyenlere bu vesile ile yardımcı olabiliriz. Hayır sahibinin adını açtırdığı kuyuya  yazdırırız. Banyo veya bambu ev için de destek olabilirler” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak: Sultan Şehir

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TGF Mali Genel Kurulunu gerçekleştirildi
TGF Mali Genel Kurulunu gerçekleştirildi
Türkiye Karate Federasyonu (TKF) 6. Olağan Mali Genel Kurulunu gerçekleştirdi.
Tipiler Hakk´a yürüdü
Tipiler Hakk´a yürüdü
Sivas basınına uzun yıllar hizmet veren Hakan Tipiler, geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.
Geneş hayratı dualarla açıldı
Geneş hayratı dualarla açıldı
Memleket Sivas Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Geneş´in Yukarı Tekke Mezarlığı´nda yaptırdığı hayır çeşmesi dualar eşliğinde açıldı.
OSB SÜREKLİ BÜYÜYOR
OSB SÜREKLİ BÜYÜYOR
Sivas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu, kurumlarının çalışmalarına ilişkin olarak Vali Davut Gül´e brifing verdi. 2004 ile 2018 yılları arasında 1. OSB´de bulunan firma ve çalışan sayılarına ilişkin istatistiki verileri paylaşan Eminoğlu, “2004 tarihinde bölgemizde toplam parsel sayısı 190, tahsisli parsel 124, firma sayısı 73, üretim yapan firma sayısı 36, istihdam ise bin 230 kişiydi. Bugün itibariyle parsel sayımız 270, tahsisli parsel 262, toplam firma sayısı 228, üretimdeki firma sayısı 152, istihdam ise 7 bin 676 kişi. Buradan gelişmişlik oranını görmek mümkün” dedi.
 ÜLKEMİZE VE EKONOMİMİZE GÜVENİYORUZ
ÜLKEMİZE VE EKONOMİMİZE GÜVENİYORUZ
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ‘Enflasyon ile Topyekûn Mücadele” kampanyasına destek verdiklerini söyleyen STM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kurt, “Faaliyette bulunduğumuz beyaz eşya, mobilya, züccaciye, ev tekstili, küçük ev aletleri, halı ve bebe gereçleri ürün gruplarında bugünden itibaren yüzde 10 indirimli satışlarımız başlamıştır. Biz ülkemize ve ekonomimize güveniyoruz. Ekonomimizin büyümesi için ülke olarak hızla üretime, ihracata ve yatırıma devam diyoruz” açıklamasında bulundu.
Veteriner hekim adayları beyaz önlük giydi
Veteriner hekim adayları beyaz önlük giydi
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Veteriner Fakültesini tercih ederek öğretime başlayan 1. sınıf öğrencileri için önlük giyme töreni düzenlendi.
Yıldız, ziyaretlerini sürdürüyor
Yıldız, ziyaretlerini sürdürüyor
Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Sivas Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Olağan Genel Kurulu sonrası başkanlık koltuğuna oturan Sultan Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız; ESTAŞ Genel Müdürü Osman Mavuş, ESTAŞ Eğitim Sorumlusu Şeyma Özkaynakcı, Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı Murat Kütük ile Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız´ı ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Yıldız, ziyaret ettiği kişilere günün anısına filografi sanatıyla el işlemeli olarak yapılan Türk bayrağı tablosu hediye etti.
Otomobil motoruna sıkışan kediyi liseli Sinem sahiplendi
Otomobil motoruna sıkışan kediyi liseli Sinem sahiplendi
SİVAS´ta lise öğrencisi Sinem Argut (17), park halindeki otomobilin motor kısmına sıkışan yavru kedinin kurtarılmasını sağlayarak, hayvanı sahiplendi.
Sahte parayla büyükbaş hayvan alırken yakalandılar
Sahte parayla büyükbaş hayvan alırken yakalandılar
SİVAS´ın Şarkışla ilçesinde 34 bin 500 lira tutarındaki sahte banknot ile büyükbaş hayvan satın almak isteyen 4 kişi yakalandı.
Balık tutmaya giden genç çayda boğuldu
Balık tutmaya giden genç çayda boğuldu
SİVAS´ın Divriği ilçesinde balık tutmaya giden lise öğrencisi Merdan Ulubay (18) dengesini kaybederek düştüğü çayda boğuldu.
Sivas´ı toz bulutu kapladı
Sivas´ı toz bulutu kapladı
SİVAS, gece saatlerinden itibaren Suriye üzerinden gelen toz bulutunun etkisi altında kaldı.
Cumhuriyet Üniversitesi´nden enflasyonla mücadele kampanyasına destek
Cumhuriyet Üniversitesi´nden enflasyonla mücadele kampanyasına destek
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi, ´Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı´na destek vereceğini belirterek rektörlüğe bağlı birimler ile kampüs içerisindeki özel işletmelerde 3 ay boyunca yüzde 10 indirim uygulanacağını açıkladı.
Arsa tartışmasında kan aktı: 2 yaralı
Arsa tartışmasında kan aktı: 2 yaralı
SİVAS´ın İmranlı ilçesinde arsa anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı.
Lisenin kantinini soyan şüpheli yakalandı
Lisenin kantinini soyan şüpheli yakalandı
SİVAS´ta bir liseye girerek, kantin kasasındaki bin 500 lira para ile güvenlik kamerası kayıt cihazını çalan A.T. (46), yakalandı.
Cinayet sanığı ifade değiştirdi, arkadaşı tahliye oldu
Cinayet sanığı ifade değiştirdi, arkadaşı tahliye oldu
SİVAS´ta 1 kişinin öldüğü ve 1 kişinin de ağır yaralandığı olayla ilgili davada hakim karşısına çıkan tutuklu sanıklardan Ece Ayşe Yalçın (20) ifadesini değiştirince, arkadaşı Ahmet İlter (23) tahliye edildi.
Bar cinayeti sanığına ömür boyu hapis cezası
Bar cinayeti sanığına ömür boyu hapis cezası
SİVAS´ta 23 Kasım 2016 tarihinde, barda tartıştığı Hakan Kalem´i (31) öldürdüğü suçlamasıyla yargılanan Oğuzhan Gür´e (25) mahkeme ömür boyu hapis cezası verdi.
Sivas´ta hava bisiklet parkuru açılıyor
Sivas´ta hava bisiklet parkuru açılıyor
SİVAS Belediyesi, Paşabahçe mesire alanında Türkiye´nin ilk milli üretim yerli hava bisikleti parkurunu hayata geçirdi.
Efsanevi ´Ejderha Kayalıkları´ ilgi çekiyor
Efsanevi ´Ejderha Kayalıkları´ ilgi çekiyor
SİVAS merkeze bağlı Çaygören köyündeki ejderha sırtına benzeyen kayalıklar, görenlerin dikkatini çekiyor. Yöredeki efsaneye göre, taş kesilen ejderhaya ait oluşumun yanı sıra farklı kayalıklar da bulunuyor.
Sivas´ta kaçak tütün operasyonu
Sivas´ta kaçak tütün operasyonu
SİVAS´ta polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, kaçak 11 bin 240 doldurulmuş makaron, 190 kilo kıyılmış tütün, 12 kilo nargile tütünü ile 59 sigara sarma makinesi ele geçirildi.
Fazla otlayan 5 büyükbaş, telef olmak üzereyken kesildi
Fazla otlayan 5 büyükbaş, telef olmak üzereyken kesildi
(DHA)-SİVAS´ın Suşehri ilçesinde yonca tarlasına girerek fazla otlayan ve şişen 5 büyükbaş hayvan ölmek üzereyken kesildi.
ASBİR´den Anlamlı Bağış
ASBİR´den Anlamlı Bağış
Avrupa Sivaslılar Birliği (ASBİR) Genel Başkan Yardımcısı Gazi Kılınç, Vali Davut Gül´ü makamında ziyaret ederek Sivas Hizmet Vakfına (SHV) ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına (TSKGV) bağışta bulundu.
Lise kantinindeki parayı ve güvenlik kamerası kayıt cihazını çaldılar
Lise kantinindeki parayı ve güvenlik kamerası kayıt cihazını çaldılar
SİVAS´ta bir liseye giren hırsızlar, kantin kasasındaki 750 lira para ile güvenlik kameralarının kayıt cihazını çalarak kaçtı.
SULTANŞEHİR SİVAS BİLİMLE İKİNCİ KEZ ŞENLENDİ
SULTANŞEHİR SİVAS BİLİMLE İKİNCİ KEZ ŞENLENDİ
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında, Sivas Valiliği koordinesinde, Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, Sivas Belediyesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nin katkılarıyla Sivas Bilim ve Sanat Merkezi´nin hazırladığı “Sultanşehir Bilimle Şenleniyor II” adlı proje 27-28-29 Eylül 2018 tarihlerinde Sivas Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde uygulandı.
5 takla atan otomobilden sağ çıktılar
5 takla atan otomobilden sağ çıktılar
SİVAS´ta kontrolden çıkan otomobilin takla atması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.
Sivas´ta yangın ormana sıçramadan söndürüldü
Sivas´ta yangın ormana sıçramadan söndürüldü
SİVAS´ta Kardeşler Ormanı yakınlarında bulunan çalılık alanda çıkan yangın, ağaçların bulunduğu bölgeye sıçramadan söndürüldü.
´Drone´ ile kırmızı ışık denetimi
´Drone´ ile kırmızı ışık denetimi
SİVAS´ta trafik ekipleri, drone ile yaptığı denetimde kırmızı ışık ihlali yapan sürücülere para cezası kesti.
Kayıp Gamze, Sivas´ta bulundu
Kayıp Gamze, Sivas´ta bulundu
GÜVENLİK KAMERALARINDAN TESPİT EDİLDİ
Turistlerin Kangal köpeği ilgisi
Turistlerin Kangal köpeği ilgisi
SİVAS´ta düzenlenen 3´üncü Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi´ne katılmak üzere kente gelen yerli ve yabancı turistler, dünyaca ünlü Kangal köpeklerine hayran kaldı.
SİVAS´TA KAYAK YAPMAK KOLAYLAŞIYOR
SİVAS´TA KAYAK YAPMAK KOLAYLAŞIYOR
Sivas İl Özel İdaresi, bir taraftan kırsal altyapı yatırımları ile köylerimizde yaşam standartlarını üst seviyelere çıkarırken, bir taraftan da geliştiği yeni projelerle şehrimizin vizyonuna önemli katkı sağlıyor.
CHP´li heyetten altın arama çalışmalarına tepki
CHP´li heyetten altın arama çalışmalarına tepki
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer ve beraberindeki 6 milletvekili, Sivas´ın Divriği ilçesine bağlı Mursal köyünde altın madeni rezervlerini tespit etmek amacıyla yapılmak istenen sondaj çalışmalarına tepki gösterdi.

DOLAR
5.7710
EURO
6.6206
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Sivas
Fırtına
Bugün
16 / 6 °C
Karlı - Yağmurlu
Perşembe
12 / 0 °C
Hafif kar - Sağanak
Cuma
2 / -1 °C
Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi ‘yapmam’ dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.

Hz. Muhammed
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi