KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE YOĞUN ÇALIŞIYORLAR

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Gazetemiz İmtiyaz Sahibi  Naci Yıldız’ı ziyaret eden Sivas Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Özcan Binay, çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Sivas Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Özcan Binay, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte  Gazetemiz İmtiyaz Sahibi, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK)  İl Temsilcisi ve  Sivas Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Naci Yıldız’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Başkan Binay, koronavirüs salgını sürecinde yoğun bir şekilde çalışma yürüttüklerini dile getirdi. Görev sürelerinde yaklaşık 1 yılın dolduğunu kaydeden Binay, bu süre zarfında yapılan faaliyetlere ilişkin de bilgi verdi.

Çin’in Vuhan  kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgınının ülkemizde de hayatı olumsuz yönde etkilediğini belirten Binay, “Meslektaşlarım koronavirüs mücadelesinde ofislerinin başında olup devletine verilmesi gereken belgeleri aktarmakta, işverenin cezaya girmemesi ve bu ortamda iş yerleri kapanan çalışanların zorda kalmaması, kısa çalışma ödeneğinden zamanında yararlanması için tüm güçleri ile gece-gündüz mücadele etmektedirler. Resmi dairelerin kapanma noktasına gelip nöbetçi personelle hizmet vermeye çalıştığı bu ortamda meslektaşlarım ve tüm büro personelimiz hayatlarını hiçe sayarak çalışmalarına devam edip devletimizin ve halkımızın işlerinin eksiksiz yapılmasını sağlıyorlar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu süreçte Türkiye’de hayatını kaybeden meslektaşlarıma Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum” dedi.

“HER ZAMAN ‘BİZ DE VARIZ’ DEDİK”

Sivas SMMMO’daki görev sürelerinde ilk yılı tamamladıklarının altını çizen Başkan Binay, “Bu süreçte sosyal faaliyetler komitemiz ile birlikte sosyal etkinliklere ağırlık verilerek, birlik ve beraberliğimizi daha üst seviyeye çıkarmak için etkinlikler düzenlendi. Ülkemize ve toplumumuza olan sorumluluklarda her zaman ‘Biz de varız’ dedik. Sonbaharda yapılan fidan dikimine destek verdik, aşure dağıttık. Bunların yanı sıra özel eğitim rehabilitasyon okulunda okuyan öğrencileri ziyaret ettik ve destek verdik” diye konuştu.

Mesleklerinde anlık gelişmeleri takip etmenin çok önemli olduğunu belirten Binay, yönetim olarak bu nedenle hizmet içi eğitimi ön plana aldıklarını kaydetti.

“EĞİTİM HAYATIMIZIN VAZGEÇİLMEZ PARÇASI”

Başkan Binay, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Mesleğimizde sürekli  kanun ve yönetmeliklerin değişmesi nedeni ile eğitim hayatımızın vazgeçilmez parçası olmaktadır. Eğitim komitemizle birlikte Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği’nin de (TÜRMOB)  eğitimci göndermesi sayesinde ve ayrıca yönetimimizin Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin eğitimci kadrosundan faydalanarak eğitim programlarımız artarak devam etmiştir.  Meslektaşlarımızdan isteyen arkadaşlarımız Cumhuriyet Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmak için müracaat etmiş olup şartları uyan arkadaşlarımız kayıtlarını yaptırmıştır. Bu süreçte emeği geçen akademisyen ve tüm üniversite personelimize teşekkür ederiz.  Mesleğimiz sürekli değişen vergi kanunları ve mevzuatı başta olmak üzere yeniliklere  açık bir meslektir. Faaliyetlerimiz devam ederken maalesef ülkemizi de yoran koronavirüs nedeni ile toplu faaliyetlere ara vermek zorunda kaldık. Çağımızın iletişim ağı sayesinde tüm yenilikler meslektaşlarımızın cep telefonlarına anında aktarılmaktadır. Ülkemizin ve tüm insanlığın bir an önce salgın virüsünden kurtularak tekrar normal hayata dönmesini tüm meslektaşlarım adına temenni ederim.”

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRECEK”

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Binay, “İslam alemi için Ramazan ayı her zaman büyük bir öneme haizdir. Müslümanlar arasındaki birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusunu en üst seviyeye taşıyan bu mübarek ayda yapılan ibadetler, iftarlar, sahurlar birlik ve beraberliğimizi pekiştirecektir.  Bin aydan daha hayırlı olan, mübarek Kadir gecesini de içerisinde bulunduran Ramazan ayının Sivas’ımıza, ülkemize, İslam alemine ve tüm meslektaşlarıma hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”  dedi.

Ziyaretten duyduğu  memnuniyeti ifade eden Sultan Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız ise  Başkan Binay ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Sivas SMMMO’nun önemli çalışmalara imza attığını söyleyen Yıldız, Başkan Binay ve ekibini tebrik etti. /Sultan Şehir/

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com


200 sürekli işçi alınacak

ESTAŞ-üniversite iş birliği meyvelerini verdi

Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor

Vali Ayhan, dur durak bilmiyor

Vali Ayhan, pide ustası oldu

Sulama kanalından çıkan kurt yavruları şaşkınlık yaşattı

Kısıtlamaya hiçe sayarak trafiğe çıkan alkollü sürücüye ceza yağdı

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta