KORONA TEDBİRLERİ MEYVELERİNİ VERİYOR

Sivas’ta virüsle mücadele başarıyla yürütülüyor.

Naci YILDIZ

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınına karşı ilimizde alınan tedbirlerin meyveleri  toplanıyor. Vali Salih Ayhan başkanlığında mutat olarak toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlara vatandaşların büyük ölçüde uyması sonucu ilimizde 1-3 Mayıs tarihleri arasında koronavirüs vakası yaşanmadı.

HALKIMIZIN ÇOĞU TEDBİRLERE UYUYOR

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Vali Salih Ayhan, “Sultan Şehr-i bugün seyreyledim. Cadde cadde, sokak sokak...Halkımızın çoğunluğu tedbirlere uymakta. Son 3 gün içerisinde vaka olmaması da bunun en somut göstergesi. Normalleşme için sunduğunuz katkılardan dolayı tüm Sivas halkına teşekkür ediyorum” paylaşımında bulundu.

VATANDAŞLARDAN TAM NOT

Sivas’ta 19 Nisan’da  İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararla vatandaşların konutlarından çıktıkları andan itibaren maske takmalarının zorunlu olması salgınla mücadelede önemli bir hamle olarak dikkat çekti. Karantina kararlarının uygulanması ve sosyal izolasyonun sağlanması noktasında Vali Salih Ayhan koordinesinde toplanan kurul tarafından atılan adımlar ve uygulama aşamasındaki kararlılık vatandaşlardan tam not aldı.

“EVDE KAL”MAYA DEVAM

Koronavirüsle mücadele konusunda şehir olarak iyi bir noktada bulunulduğunu ifade eden  Vali Salih Ayhan, Sivaslılara alınan kararlara hassasiyetle uyulması çağrısında bulundu. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamasını isteyen Vali Salih Ayhan, bu süreçte “evde kal” çağrılarına riayet edilmesinin çok önemli olduğunu dile getirdi. 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.