KORKMAZ HAVALANDIRMA HAYIRDA YARIŞIYOR.

Sivas´ın en fazla ihracat yapan firmaları arasında başı çeken Korkmaz İnoks Ticaret Sanayi Limited Şirketi, kendi ürettiği 1 adet taziye aracını Sivas Belediyesi´ne hediye etti.

KORKMAZ HAVALANDIRMA  HAYIRDA YARIŞIYOR.

Sivas´ın en fazla ihracat yapan firmaları arasında başı çeken Korkmaz İnoks Ticaret Sanayi Limited Şirketi, kendi ürettiği 1 adet taziye aracını Sivas Belediyesi´ne hediye etti.

/resimler/2019-3/28/1643182414880.jpg

//NACİ YILDIZ//

İlimizin önemli firmaları arasında yer alan Korkmaz İnoks Ticaret Sanayi Limited Şirketi, Sivas Belediyesi´nin kamuoyunda memnuniyetle karşılanan taziye aracı uygulamasına katkıda bulunmak amacıyla kendi ürettiği modern 1 adet taziye aracını Sivas Belediyesi´ne hediye etti.

İçerisinde masası, tezgahı, oturma yerleri ve kliması bulunan modern taziye aracı Korkmaz Panel´de düzenlenen törenle Sivas Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü´ne teslim edildi.

Törene Belediye Başkanı Sami Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Korkmaz İnoks Ticaret Sanayi Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Kürşad Korkmaz, Mezarlıklar Müdürü İsmet Elmas ve şirket çalışanları katıldı.

?TAZİYE ARACI SAYISI 18´E ULAŞTI?

Törende konuşan Mezarlıklar Müdürü İsmet Elmas, ?Korkmaz Panel şirketine çok çok teşekkür ediyoruz. Mezarlık Müdürlüğü taziye aracı filomuza Korkmaz Panel´in sayesinde 18´e ulaştı. Allah kendilerinden razı olsun. Sivas halkına hayırlı bir hizmet sundular, teşekkür ediyoruz? dedi.

?KÜRŞAD KARDEŞİME TEŞEKKÜR EDİYORUM?

Sivas´ta taziye aracı uygulamasının oldukça ilgi gördüğünü belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise ?Bugün bizler için mutlu bir gün. Taziye araçlarımıza 1 tane daha eklemiş bulunuyoruz. Bu çok önemli bir çalışma diye düşünüyorum. Allah razı olsun. Sizlerin de malumu her gittiğimiz yerde bu hizmetten dolayı  vatandaşların ne kadar mutlu olduğunu hep beraber görüyoruz. Kürşad kardeşime teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun. Burada okunan her duada inanıyorum ki sizler, bizler, hâyır sahipleri payını alacaktır diye düşünüyorum. Teşekkür ediyorum? diye konuştu.

/resimler/2019-3/28/1643485540523.jpg

?VESİLE OLDUK?

Hâyır sahibi Korkmaz İnoks Ticaret Sanayi Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Kürşad Korkmaz da ?Taziye araçlarının ciddi derecede faydalı olduğunu görüyoruz. Kullananlardan bunu duyuyoruz. Sivas ile ilgili bu konu ciddi derecede önem arz ediyor. Diğer illerden gelen arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Sinoplu bir arkadaşımız bugün buradaydı. Taziye aracını merak etti, inceledi. Daha sonra ?Keşke bizim ilimizde de olsa´ dedi. Demek ki bir ihtiyaç. İnsanlar da bunu görüyor. Belediyemize bu uygulamayı başlattığı için teşekkür ediyoruz. Bizler de vesile olduk. İnşallah Allah kabul eylesin? ifadelerini kullandı.

/resimler/2019-3/28/1644218822461.jpg

?EN ADALETLİ HİZMET?

?Başta Kürşad Bey olmak üzere Korkmaz Havalandırma çalışanlarına teşekkür ediyorum? diyerek sözlerine başlayan Başkan Aydın ise ?Arkadaşlarımızın da ifade ettiği gibi biz Sivas´ta cenaze hizmetlerine farklı bir açılım getirdik. İnsanların en zor, en acılı günü yakınını kaybettiği gün oluyor. Böyle bir süreçte mezar yerinin alınması, tahtaların alınması,  kefenin bulunması insanlara büyük bir yük oluyor. En adaletli, en hakkaniyetli, eşit hizmet nedir derseniz herkesin cenazesine verilen hizmet deriz. Niye? Her doğan canlı ölecek. Bunu ister kendine yakıştır, istersen yakıştırma. Er veya geç bu olacak. Dolayısıyla herkese eşit hizmet bu hizmet. ?Sivas Belediyesi olarak, bu şehrin her şeyinden sorumlu bir kurum olarak biz bu hizmetin tamamını profesyonel bir şekilde üstlenelim´ dedik. Bunu kurumsal bir yapıya kavuşturalım ve Sivas´ta insanlar cenaze olduğu zaman ?Bize hiçbir yük düşmeyecek´ desin istedik. Mezarlık da, taşı da, tahtası da, kefeni de hazır. Bir şekilde belediye bunu karşılayacak? açıklamasında bulundu.

/resimler/2019-3/28/1646327887438.jpg

?TOPLUM NEZDİNDE KABUL GÖRDÜ?

Sivas´ta komşuların cenazelerde evlerini açtığını hatırlatan Başkan Aydın, ?Ama her yer buna müsait olmayabiliyor. Kalorifersiz evler olabiliyor. Asansörsüz çok katlı binalar olabiliyor. Bunların getirdiği birtakım sorunlar, olumsuzluklar olabiliyor. Bunu da standart bir yapıya kavuşturalım dedik. Bununla ilgili ilk uygulamamızı 2 yıl kadar önce başlattık. Baktık ki toplum nezdinde kabul gördü, bundan sonra sürekli sayıyı artırdık. Bir kısmını hayırseverlerimiz karşılarken bir kısmını da belediye olarak bizler karşıladık. 17 olan sayımız Korkmaz Havalandırma´nın bu güzel eseriyle birlikte 18 oldu. 18 tane bizim ihtiyacımızı karşılıyor ama ihtiyaç olursa ileride 1-2 tane daha ilave edilebilir? ifadelerini kullandı.

/resimler/2019-3/28/1648205233308.jpg

?ZENGİN OLANLARDAN ZARAR GELMEZ?

Taziye araçlarında 30-32 kişinin aynı anda oturabildiğini dillendiren Başkan Aydın, ?Evlerdeki salonların hiçbiri 30´dan fazla değil. Yarısını koltuklar, masa  kapatmış oluyor. Dolayısıyla evdeki en büyük dediğimiz salonların kapasitesinden oturma kapasitesi daha fazla. Dolayısıyla bunu o şekle göre planladık. Çay ikramları için bir mutfak tezgahına ihtiyaç var dedik; mutfak tezgahımızı koyduk. Çay seti koyduk. Kışın ısınmaya yazın, soğutmaya ihtiyaç var dedik; onun için klima koyduk. Ses sistemini de koyduk, şofbenini de koyduk. Güzel bir hizmet olduğu kanaatindeyim. Kürşad Bey´e teşekkür ediyorum. Korkmaz Havalandırma´ya teşekkür ediyorum. Emin olun varlıklı olanlardan, zengin olanlardan zarar gelmez. İnsanlarımızın zengin olması için, varlıklı olması için onları desteklememiz lazım. Emin olun imkanı olmasaydı bunu yapamazdı. İnşallah bu birçok cenazede kullanılacak. Orada birçok dualar, ayetler  okunacak ve bunların sevabından kesinlikle Kürşad kardeşimize de Korkmaz Havalandırma ekibine de bir pay düşecek. Tebrik ediyor, teşekkür ediyorum? açıklamasında bulundu.

Başkan Sami Aydın ve beraberindekiler daha sonra şirket çalışanlarıyla bir araya gelerek sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

/resimler/2019-3/28/1648551015214.jpg


Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com