KIŞ FESTİVALİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Hilmi Bilgin başkanlığındaki Sivas Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen kış festivali programı Sivaslılardan tam not aldı.

MEYDANA SOBALAR KURULDU

Sivas Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen kış festivali büyük ilgi gördü.   Kent meydanına sobaların kurulduğu  festival 5 yöre 5 oyun halkoyunları gösterileriyle başladı. Kış festivali kapsamında kent meydanında düzenlenen etkinliklere katılan vatandaşlara pilav dağıtımı yapıldı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Baruthane Pilavcısı olarak bilinen sosyal medya fenomeni Nedim Şahin ile birlikte vatandaşlara pilav ikram etti.

Festival programı kapsamında hemşehrimiz ünlü DJ Uğur Yıldırım tarihi kent meydanında müzik severlere unutulmaz bir an yaşattı.  Yıldırım, birbirinden güzel parçaları müzikseverler için çaldı.

REYNMEN SİVASLILARI COŞTURDU

Festivalin ilk günü hemşehrimiz Reynmen’in konseri ile sona erdi. Kongre Müzesi bahçesinde toplanan coşkulu kalabalık Reynmen  ile müziğe doydu.  Alanı dolduran binlerce insanın eşlik ettiği konser büyük ilgi gördü.  Konsere, Sefo ve Uberkuloz misafir sanatçı olarak katılarak birbirinden güzel şarkılar söyledi.  Başkan Hilmi Bilgin, Milletvekili Semiha Ekinci ve AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu da konsere katılarak sanatçılara hediye takdim etti.

SPORTİF GÖSTERİLERE TAM NOT

Kış festivalinin ikinci gününde, soğuk havada sahnelenen sayokan, wushu, güreş, karate ve tekvando gösterileri beğeniyle izlendi. Sivas Belediyespor Kulübü ile Sivas Gençlik Spor Kulübü takımlarının yaptığı gösteriler soğuk havaya rağmen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Gösteri sonunda vatandaşlar sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Kış festivali Sihirbaz Erol'un illüzyon gösterisi ve çocuk etkinlikleriyle devam etti. Çocukların unutulmaz anlar yaşadığı etkinliğin ardından Türk Halk Müziği sanatçısı İbrahim Şahin sahneye çıkarak birbirinden güzel Sivas türkülerini seslendirdi. Kış festivali Tuğçe Kandemir konseriyle sona erdi. Sivas’ta binlerce kişi dondurucu soğuğa aldırış etmeden Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen konserde gönüllerince eğlendi.

İL DIŞINDAN DA YOĞUN KATILIM OLDU

Etkinliğe sadece Sivas’tan değil; Çorum, Amasya, Tokat ve Yozgat gibi çevre illerden de yoğun katılım sağlandı. Festival kapsamında yapılan çekilişle 250 kişiye her şey dâhil Yıldız Dağı gezisi, 25 kişiye ise tablet bilgisayar hediye edildi. Ayrıca şehirde iki gün boyunca tüm öğrencilere toplu taşıma ücretsiz sağlandı.

GELENEKSEL HALE GETİRİLECEK

Kış festivalinden ötürü Başkan Bilgin’e teşekkür eden vatandaşlar etkinliğin her yıl gerçekleştirilmesini istediklerini söyledi. Talebe olumlu yanıt veren Bilgin; sosyal belediyecilik gereği yaz ayları olduğu gibi kış aylarını da dolu dolu geçirdiklerini ifade ederek, her yıl Aralık ayının son haftasında kış festivalini düzenleyeceklerini kaydetti.  Bilgin, "Belediye olarak amacımız şehrin her noktasına dokunmak ve bu şehirde yaşayan her kesimi mutlu etmek. Şehrin bir kültürü var ve burası bir üniversite şehri. Dolayısıyla gençlere hitap ederek onları heyecanlandıran ve onlara `İyi ki Sivas'ı tercih ettim´ dedirtecek çalışmaları sizlerin önerisiyle hayata geçiriyoruz. Belediye olarak vatandaşın isteğine göre belediyecilik yapıyoruz. Bu Sivas´ta düzenlediğimiz ilk festival ve bundan sonra her yıl düzenli olarak geleneksel hale getirerek devam ettireceğiz. Konserlerle söyleşilerle ve kültürel faaliyetlerle inşallah dolu dolu bir dönem yaşayacağız" dedi. /SULTAN ŞEHİR/

 


Anahtar Kelimeler: FESTİVALİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI