KGK ve STSO’dan gazetecilere destek

Sivas’ta koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü emekli veya çalışan gazeteciler ile ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan basın mensupları için harekete geçildi.

Sivas’ta koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü emekli veya çalışan gazeteciler ile ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan basın mensupları için harekete geçildi. KGK Sivas İl Temsilcisi, Sivas Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı  ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız’ın organizesinde  65 yaş üstü emekli veya çalışan gazetecilere gıda kolisi hediye edildi. Yine KGK Sivas İl Temsilciliği’nin organizesinde Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın (STSO) maddi destekleriyle bazı gazetecilere hediye çeki dağıtıldı. Yıldız, desteklerinden ötürü STSO Başkanı Mustafa Eken’e teşekkür etti.

Küresel Gazeteciler Konseyi’nin (KGK) koronavirüs salgını nedeniyle evinden çıkamayan 65 yaş üstü emekli veya çalışan gazeteciler için düzenlemiş olduğu yardım paketi tüm yurtta olduğu gibi Sivas’ta da sahiplerine ulaştırıldı.

İçerisinde tuz, çay, şeker, yağ, pirinç, bulgur gibi gıda maddelerinin  yer aldığı paketlerin içerisine  konulan notta ise “Kıymetli büyüğümüz. Dünyanın ve doğal olarak ülkemizin de yaşadığı koronavirüs salgını sürecinde hepimiz risk altındayız. Alınan karar gereğince sizlere getirilen sokağa çıkma yasağı içimizi acıtıyor olsa da sağlığımız için bu çileyi çekmek zorundayız. Bu süreçte sizlere destek olmak için hazırladığımız çam sakızı çoban armağanı misali bu mütevazi gıda paketini sağlıkla tüketmeniz dileğiyle saygılar sunarız” ifadelerine yer verildi.

“HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMALI”

Küresel Gazeteciler Konseyi Başkanı Mehmet Ali Dim, bu zor günlerde konsey olarak gerek faal gerekse emekli gazeteciler için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyerek “Sosyal dayanışma zamanı. Her şeyi devletten beklememek lazım. Bu zor süreçte herkes taşın altına elini sokmalı” diye konuştu.

Diğer yandan koronavirüs  (Kovid-19) salgını nedeniyle ekonomik anlamda zor duruma düşen gazetecilere bir nebze de olsa destek olmak amacıyla Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Sivas İl Temsilciği’nin organizesinde Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın (STSO) destekleriyle hediye çeki dağıtıldı.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve KGK Sivas İl Temsilcisi Naci Yıldız yaptığı açıklamada, “KGK Genel Başkanımız Mehmet Ali Dim’in teşvikleriyle, içinden geçtiğimiz koronavirüs salgını nedeniyle maddi anlamda sıkıntıya düşen meslektaşlarımıza destek amaçlı bir çalışma başlattık. Sivas Ticaret ve Sanayi Odamıza işbirliği talebimizi götürdük ve kendileri bu talebimize son derece olumlu yaklaştılar. Belirlediğimiz gazeteci arkadaşlarımız için hazırlanan hediye  çekleri kendilerine dağıtıldı. Sergiledikleri duyarlılık ve örnek davranıştan dolayı Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Mustafa Eken’e tüm meslektaşlarımız adına teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu. /Sultan Şehir/

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: gazetecilere destek


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

707 yıllık cami yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta