Kampanyaya bir destek de AK Parti’den

AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına il teşkilatı olarak 250 bin lira destekte bulunduklarını açıkladı.

AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, koronavirüs salgınına karşı ülkemizde ve ilimizde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Koronavirüse karşı hükümet tarafından alınan tedbirlerin her geçen gün arttığını söyleyen Aksu, “Kovid-19 virüsüne karşı mücadele konusunda Dünya'daki en iyi ülkelerden birisiyiz. Küresel bir tehdit haline gelmiş olan koronavirüs vakasının toplumumuzda yarattığı durumdan dolayı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

“Milletçe ve devletimizin imkânları ile birlikte bir süreç yürütülüyor” diyen  Aksu, “Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki hükümetimiz bu tehlikeye karşı hızlı bir reaksiyon alarak çalışmalarını sürdürmektedir. Şehrimizde bu süreç ile ilgili uyumlu ve koordineli bir şekilde çalışan Sivas Valimize, Sivas Belediye Başkanımıza, ilgili müdürlerimize ve personellerine teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Yaşadığımız bu zorlu süreçte vatandaşların ve esnafların mağdur olmaması için hükümet tarafından ekonomi paketleri açıklandığını hatırlatan Aksu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katkılarıyla ilimizde 26 bin 367 vatandaşımıza 24 milyon 303 bin 850 lira nakdi yardım ve 13 bin 894 yardım kolisi dağıtılmıştır. Sivas Belediyemiz bu süreç içerisinde İçişleri Bakanlığı genelgesi ile işyerlerini kapatan yaklaşık 3 bin vatandaşımız için geri ödemesiz bin lira nakit desteği sağlayacaktır.  Yine Cumhurbaşkanımız dün kabine toplantısı sonrasında çiftçilerimize de müjde vererek tarım üretimini desteklemek amacıyla hazineye ait tarım arazilerini kiralayan çiftçilerin nisan, mayıs ve haziran ayı kira ödemelerinin 6 ay süreyle ertelendiği bilgisini verdi. Cumhurbaşkanımız, Sivas’ımızın da içerisinde bulunduğu 7 ilimiz başta olmak üzere çeşitli illerimizdeki 14 milyon metrekare hazine arazisini de ilave olarak çiftçilerimizin kullanımına sunulduğunun müjdesini verdi.  Bizlerde il teşkilatı olarak hükümetimizce alınan kararları uygulayarak sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı oluyoruz. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına il teşkilatı olarak 250 bin lira destekte bulunduk. Bu kampanyaya destekte bulunan Kadın Kolları Başkanımıza, Gençlik Kolları Başkanımıza, Merkez İlçe Başkanımıza ve teşkilat mensuplarımıza ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Sivas il teşkilatı olarak şimdiye kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2 bin yardım paketini ulaştırdık, Ramazan ayında da 4 bin ailemize Ramazan yardımı gerçekleştireceğiz. Bilindiği gibi önümüzdeki günlerde Ramazan ayını idrak edeceğiz, buradan bütün İslam âleminin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. İnşallah Ramazan ayının hürmetine bu virüs illetini yenip sağlıklı bir şekilde bayrama ulaşırız. Bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Eski Devlet Hastanesi olarak bilinen Sivas Numune Hastanesi Ek Binası tamir ve tadilat ihalesi dün gerçekleştirilmiş olup, 75 gün içerisinde ameliyathane, yoğun bakım ve acil servisleriyle tekrar hizmete açılacaktır. Hastanemizin tekrar hizmete sokulması için desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımıza, Sivas milletvekillerimize teşekkür ediyor, yeni hastanemizin aziz hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Sözlerime son verirken Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” /Sultan Şehir/

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Kampanyaya destek Parti’


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.