İznin tadını babasıyla çıkardı

Sivas'ta babasıyla birlikte korona virüsü yenen 5 yaşındaki Ömer, 0-14 yaş arası çocuklar için verilen 4 saatlik iznin tadını babasıyla oynayarak çıkarttı

Sivas'ta babasıyla birlikte korona virüsü yenen 5 yaşındaki Ömer, 0-14 yaş arası çocuklar için verilen 4 saatlik iznin tadını babasıyla oynayarak çıkarttı.
Kent merkezi Şeyh Şamil Mahallesinde yaşayan evli ve 3 çocuk babası 37 yaşındaki Hasan Kıraç ile 5 yaşındaki oğlu Ömer Kıraç, Numune Hastanesindeki Covid-19 tedavilerinin ardından sağlığına kavuşmuştu. Oğlu ile birlikte 14 günlük karantina sürecini geride bırakan baba ve oğlu, İçişleri Bakanlığının 0-14 yaş aralığındaki çocuklar için verdiği sokağa çıkma izninin tadını 3 oğluyla birlikte çıkardı. Kıraç ailesi, parkta eğlendikten sonra ailecek futbol oynadı.


Baba Hasan Kıraç, 4 saatlik izinde Korona virüsü birlikte yendikleri oğluyla birlikte parka gittiklerini belirterek, “ Oğlumla birlikte 14 günlük süreci atlatmış bulunmaktayız. Bu gün çocuklara verilen 4 saatlik izinde ise oğlumla birlikte parka gittik. Biraz parkta oyun oynadık, diğer abileriyle birlikte futbol oynadık. Evdeki sıkılma sürecini de bu 4 saatlik izinle atlatmış olduk. Çok şükür gayet iyiyiz. Mecbur kalmadıkça herkesi evde kalmaya davet ediyorum. Bu süreci hep birlikte el ele atlatacağız. Parkta Ömer’le birlikte salıncağa bindik, kaydık ve tahterevalli de oynadık” dedi.
Öte yandan Sivas'ta kent merkezindeki parklar, çocuk sesleriyle şenlendi. Haftalardır sokağa çıkamayan çocuklar parklarda gönüllerince eğlendi.

 

Haber Kaynak : İHA
Anahtar Kelimeler: İznin tadını babasıyla çıkardı


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.